Motocykl nie odpalił po 2 tygodniach stania.

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Motocykl nie odpalił po 2 tygodniach stania.

Postprzez mickonr » N lut 22, 2015 10:05 am

Mam pecha :( Motocykl kupiony 2 tygodnie temu, a już nie odpala :( Pomocyyy z moim CBF 1000.

Sytuacja wyglądała tak. Wczoraj przekręciłem kluczyk, odpaliłem, ale po chwili zgasiłem, bo zapomniałem, że ma mało benzyny i chciałem dolać z kanistra. Zalałem nową 95 i odpalam, a tu dupa. Coś strzela z komina, rozrusznik kręci, a moto nie odpala. Daję po manetce i dalej kręcę rozrusznikiem. Coś strzela z gara. Po kilku razach dałem spokój i wróciłem do domu by zaciągnąć języka na forum. Objawy wskazują na zalanie. Okej, jutro walczymy dalej. Wyczytałem o metodzie "Manetka do oporu, trzymaj starter przez 5 sek, jak nie odpali to poczekaj kolejne 10 sekund i powtórz czynność" dziś rano próbowałem kilka razy i nic, a nic. W końcu padł akumulator, nooo to podjąłem go do samochodowego. Naładowałem. Próbujemy na pych... 3x długości po 50 metrów mam dość pot leje mi się po dupie, w końcu CBF 1000 lekka nie jest. Podpinka pod akumulator do auta i łechtamy, aż "coś" się stanie. No i stało się... nie odpalił, ale przestał rozrusznik działać. No to koniec zabawy. Pytanie, co mogło się zepsuć i co mogłem zabić moim odpalaniem? Chyba mam pecha do motocykli, bo poprzedni posiadałem 1,5 roku, a 2/3 czasu jego posiadania przestał zepsuty w warsztatach (dwa razy zatarł się przedni cylinder). Wybaczcie, ale jestem sfrustrowany i przy odpalaniu już mi nie zależało czy zepsuje się bardziej, bo liczyłem, że z tym motocyklem mieć problemów nie będę...

Jakby ktoś chciał mi pomóc przy odpaleniu motocykla to zapraszam... Lokalizacja motocykla Częstochowa.
Bez litra nie ma zabawy...

Czyta się: Mickon®
Avatar użytkownika
mickonr
Znawca
 
Posty: 204
Dołączył(a): Wt gru 16, 2014 10:49 am
Lokalizacja: Urodzony w Częstochowie, zamieszkał w Chorzowie.
Wiek: 39
Imię: Michał
Motocykl: Honda CBF1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Motocykl nie odpalił po 2 tygodniach stania.

Postprzez rupert » N lut 22, 2015 10:23 am

Co to znaczy "przestał rozrusznik działać"? Nie kręci, cyka? Czy zupełnie przestał gadać, a aku sprawne?

Zalałeś najprawdopodobniej świece. Nie pamiętam, czy w 1000 da się łatwo odkręcić zewnętrzne świece, jeżeli to przewietrz 2 cylindry, jak załapią to i te 2 kolejne ruszą.
Jak nie to na pych powinna odpalić, ale możliwe że trzeba więcej poganiać.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Motocykl nie odpalił po 2 tygodniach stania.

Postprzez goramo » N lut 22, 2015 10:36 am

A z samochodowego to próbowałeś gdy aku był w działającym (uruchomionym) aucie, czy na samym aku?
Jak na działającym aucie, że to nie dobrze.

Czy słychać pstrykanie gdy naciskasz starter?
Bezpieczniki sprawdź.
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Motocykl nie odpalił po 2 tygodniach stania.

Postprzez Avalon » N lut 22, 2015 2:19 pm

Zalany na bank. Porządnie zalany. Zawsze po odpaleniu trzeba chwile zagrzać silnik. Inaczej skropliny kwaśnej pary wodnej niszczą silnik i wydech. Sprawdź bezpieczniki i klemy akumulatora.
Ja mam tak w samochodzie. Jak go odpalę i nie zagrzeje z 5 minut, to potem mogę aku "zachechłać" na śmierć przy uruchamianiu.
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: Motocykl nie odpalił po 2 tygodniach stania.

Postprzez raphi » N lut 22, 2015 2:20 pm

Zalany. Na potęgę. Świeczki mogły umrzeć. Na pych samemu to bym nie ryzykował. Potrafi wyrwać ręce przy kolanach. Przewietrzylbym cylindry i wyczyścił świece. Tak się zachowuje litr jak się go odpali po długiej przerwie na zimno i zgasi od razu.
Motocykl nie stwarza problemów. Sam sobie ten problem stworzyłeś. Weź kogoś do pomocy i spróbuj pobiegać jeszcze. Najlepiej z górki. Litra nie jest łatwo odpalić po zalaniu nawet na pych.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14124
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Motocykl nie odpalił po 2 tygodniach stania.

Postprzez mickonr » N lut 22, 2015 3:25 pm

Podłączyłem motocykl do samochodu na chodzie... Przestał kręcić, bo za często go "męczyłem" i to co naładowałem traciłem ;) W stresie lubię stracić głowę ;) :bash:

Zadzwoniłem po brata i tatę próbowaliśmy na popych... Tata prawie na zawał zszedł po 100 metrach biegu, a brat miał język do pasa ;))) Motocykl nie odpalił, ale za to zapalił się błąd "F" ;)) :wallbash: Rozpiąłem akumulator i znowu podłączyłem klemy, błąd znikł...

Później podłączyliśmy prąd z samochodu do motocykla i dalej próbujemy odpalić z manetką odkręconą do oporu... Sporo było prób... W ostatniej próbie wcisnąłem start bez odkręconej manetki iiii od razu odpalił na 4 gary :-D Brat z tata zrobili wielkie oczy jak przy badaniu u proktologa ;)) :thumbup:

Jutro w pracy pochwalę się informatykowi, że odpaliłem motocykl jego sposobem naprawiania komputerów, "włączaj, aż się dobrze odpali..." :devil:

Zrobiłem małą rundkę po mieście żeby dobrze się nagrzał...

Raphi dzięki za pomoc i przepraszam za telefon w niedzielę... :notworthy:

Nie polecam na pych, bo to za ciężko idzie... oraz dlaczego pojawił mi się błąd "f"? ;]] :bash: Samemu nie ma opcji, za duży silnik...

Najważniejsze, że już działa, a ja mam nauczkę na przyszłość, że odpala się do jazdy, a nie by "posłuchać silnika".

Jednak jestem osobą, która lubi nawet zimą zrobić małą rundkę motocyklem albo odpalić motocykl by trochę popracował. Każde moje poprzednie moto odpalałem co 2 tygodnie. Wystawiałem z garażu, odpalałem i czekałem, aż się dobrze zagrzeje. W moim mniemaniu dobrze zagrzeje czyli załączy się wentylator od chłodnicy :) W zimę czasem trzeba długo poczekać, ale z drugiej strony nigdy nie miałem problemu z odpalaniem wiosną i miałem motocykl zawsze gotowy do jazdy... Zresztą jak jest przynajmniej +6 stopni to robię rekreacyjnie jakąś trasę albo pojeżdżę sobie po mieście.

Dzięki za pomoc. Temat może być do usunięcia, bo w sumie nic mądrego nie wnosi (chyba, że moją głupotę uznamy za pewnego rodzaju mądrość) :))
Bez litra nie ma zabawy...

Czyta się: Mickon®
Avatar użytkownika
mickonr
Znawca
 
Posty: 204
Dołączył(a): Wt gru 16, 2014 10:49 am
Lokalizacja: Urodzony w Częstochowie, zamieszkał w Chorzowie.
Wiek: 39
Imię: Michał
Motocykl: Honda CBF1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Motocykl nie odpalił po 2 tygodniach stania.

Postprzez raphi » N lut 22, 2015 3:37 pm

No i po sprawie. Ale musisz wiedzieć że z manetką odkrecona na max nie odpala się. Wtedy zamknięty jest dopływ paliwa. Tak przewietrza się cylindry i po kilku takich przewietrzeniach znów próbujemy odpalić normalnie. Czyli tak jak w końcu niechcący zrobiłeś.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14124
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Motocykl nie odpalił po 2 tygodniach stania.

Postprzez bushmaster » N lut 22, 2015 3:42 pm

Ja bym temat zostawił - ku przestrodze :msn-wink:
Avatar użytkownika
bushmaster
Maniak
 
Posty: 1118
Dołączył(a): Cz sty 10, 2013 2:38 pm
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: CBF 1000 FA '13
W siodle: <100 kkm

Re: Motocykl nie odpalił po 2 tygodniach stania.

Postprzez goramo » N lut 22, 2015 3:43 pm

No i nie odpala się na chwilę. Nie masz zamiaru jechać, to nie ruszaj. :wink:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Motocykl nie odpalił po 2 tygodniach stania.

Postprzez MisiekK » N lut 22, 2015 3:49 pm

mickonr napisał(a): Jednak jestem osobą, która lubi nawet zimą zrobić małą rundkę motocyklem albo odpalić motocykl by trochę popracował. Każde moje poprzednie moto odpalałem co 2 tygodnie. Wystawiałem z garażu, odpalałem i czekałem, aż się dobrze zagrzeje. W moim mniemaniu dobrze zagrzeje czyli załączy się wentylator od chłodnicy :) W zimę czasem trzeba długo poczekać, ale z drugiej strony nigdy nie miałem problemu z odpalaniem wiosną i miałem motocykl zawsze gotowy do jazdy...

A bierzesz pod uwagę, że na niskich obrotach jest bardzo słabe ładowanie i może potem akumulator pójść się paść?
Piszę z własnego doświadczenia, bo ja też staram się przepalać zimą i jak tylko pogoda pozwala to zrobić rundkę, niestety zeszłej wiosny się okazało że aku (fakt faktem już dość wiekowy) odmówił współpracy po takim przepalaniu pod garażem. Jedno co, to mi radzono potem jak się nagrzeje to kręcić żeby wyższe obroty silnik miał i aku miał ładowanie.
Avatar użytkownika
MisiekK
Fanatyk
 
Posty: 2400
Dołączył(a): N maja 06, 2012 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 43
Imię: Michał
Motocykl: Honda CBF600 SA
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości