nie kontaktujące styki we włączniku światła ?

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

nie kontaktujące styki we włączniku światła ?

Postprzez Trollsky » Pn lip 25, 2011 10:44 am

hej


odpalam motocykl i lampka długich świeci sie chwileczke tylko, potem nie mam swiateł zadnych, aczkolwiek jak wcisne ten pierdolnik od mrugania długimi to zapalają mi sie oba reflektory - chyba cos jebło we włączniku swiateł. Ktos miał takie problemy ?
Avatar użytkownika
Trollsky
Znawca
 
Posty: 335
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 8:08 am

Re: nie kontaktujące styki we włączniku światła ?

Postprzez raphi » Pn lip 25, 2011 11:22 am

Nie żartuj że nie czytałeś, Panie moderatorze :-) Już ze 3 wątki na ten temat były :-)
A tak naprawdę te włączniki świateł to normalny bug naszych hond - coś się dzieje ze stykami. Czasem pomaga popsikanie specjalnym sprayem do styków, a czasami trzeba przelutować zimne luty.
Ja to u siebie naprawiałem już 2 razy - problem leży z pewnością w prawej kostce, tam gdzie światła awaryjne i starter - jest tam taka płytka drukowana z kilkoma lutami i ona z biegiem czasu po prostu zaczyna przerywać styki. U mnie pomogło psikanie - na razie jest OK. W razie czego naprawiam to w 10 minut na postoju ;)
Rozkręć ta kostkę (3 śruby, musisz mieć krzyżaka z krótką rączką bo owiewka trochę przeszkadza). Potem w środku odkręć blaszkę i pod blaszką masz tą płytkę. Popsikaj dokładnie takim ustrojstwem co poprawia styki - możesz to też pouciskać (metoda po babsku), poruszać kabelkami. Jak to zrobisz to już wtedy zauważysz że wszystko wróciło do normy. Jak chcesz to zrobić profi. to przelutuj styki.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14113
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: nie kontaktujące styki we włączniku światła ?

Postprzez Goral4t » Pn lip 25, 2011 7:10 pm

no właśnie rahi ma racje ;] były wątki o tym mankamencie;] jednym słowem słaby lut pod przyciskiem startera;]
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron