Lokalizator GPS/GSM

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Lokalizator GPS/GSM

Postprzez goramo » Śr sie 03, 2011 9:47 am

kali napisał(a):Alarm pobiera znikome ilości prądu, lokalizator zostawiłem na tydzień badając napięcie przed i po - spadło o 0,2V.
Mam jeszcze jeden bajer, o którym nie wspominałem - jest to prostownik z przerobioną końcówką na wtyk zapalniczki i samo gniazdo zapalniczki zamontowane na kierownicy. Po wjeździe do garażu wpinam wtyk do gniazda i włączam prostownik. Aku jest zawsze w pełnej formie ! Ponieważ mam przestoje w jeżdżeniu nawet 2,3 tygodnie to wcześniej przy braku ładowania (nie chciało mi się podłączać żabek bo to wymagało zdejmowania boczków i wyciągania aku w Hondzie Hornet) akumulator dogorywał w ciągu pół roku. Po zastosowaniu tego patentu przestałem zmieniać akumulatory.

Obrazek
Obrazek

Tak to wyglądało w HH, obecnie gniazdo mam na kierownicy.


Kuźwa, pięknie zrobione gniazdo :thumbsup:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Lokalizator GPS/GSM

Postprzez kali » Śr sie 03, 2011 9:50 am

goramo napisał(a):Kuźwa, pięknie zrobione gniazdo :thumbsup:


Chyba też trza opisać w osobnym wątku bo się śmietnik zrobi z tematu :) Porobię jakieś foty jak to obecnie wygląda i wrzucę.
Życie zaczyna się tak naprawdę po 50-tce..... w bicepsie
kali
Użytkownik
 
Posty: 60
Dołączył(a): Śr lip 27, 2011 8:28 am
Lokalizacja: Opole
Motocykl: KTM1290ADV S
W siodle: <100 kkm

Re: Lokalizator GPS/GSM

Postprzez Pix » Śr sie 03, 2011 1:58 pm

Ciekawa zabawka... Muszę przeliczyć fundusze :P Zawsze to jednak dodatkowe zabezpieczenie.

Opisz dokładniej schemat podłączenia które jest widoczne na Twoich fotkach.
Ja zielony kolor odczytuję jako +12Volt prądu zmiennego...
ps. Czarnego nie opisuj... :lol:
Ważne by myśleć głową, a nie manetką...

CBR XX Owners Club Poland
www.cbr-xx.pl
Avatar użytkownika
Pix
Znawca
 
Posty: 259
Dołączył(a): Cz sty 27, 2011 5:42 pm
Lokalizacja: Świnoujście
Wiek: 47
Motocykl: CBR 1100XX4

Re: Lokalizator GPS/GSM

Postprzez kali » Śr sie 03, 2011 4:41 pm

Pix napisał(a):Opisz dokładniej schemat podłączenia które jest widoczne na Twoich fotkach.
Ja zielony kolor odczytuję jako +12Volt prądu zmiennego...
ps. Czarnego nie opisuj... :lol:


czerwony - plus na akumulatorze
zielony - 12V po włączeniu stacyjki
czarny (jednak opiszę dla potomnych) - masa

Jak znaleźć 12V po włączeniu stacyjki ? Ja się nie zastanawiam tylko podłączam pod tylna lampę (bo zawsze świeci po przekręceniu kluczyka) :lol:
Życie zaczyna się tak naprawdę po 50-tce..... w bicepsie
kali
Użytkownik
 
Posty: 60
Dołączył(a): Śr lip 27, 2011 8:28 am
Lokalizacja: Opole
Motocykl: KTM1290ADV S
W siodle: <100 kkm

Re: Lokalizator GPS/GSM

Postprzez RxxxP » Śr sie 03, 2011 5:30 pm

Pracuję w firmie gdzie mamy w taki sam sposób zmonitorowane 20 szt. pojazdów na 80 jeżdżących - system dostarczyła znana warszawska firma, postawiliśmy serwer, wykupiliśmy na właścość usługę koszt. 100 tys. Gdy samochód wjeżdża w parking podziemny serwer automatycznie nie widzi sygnału GPS i sam wysyła zapytanie do karty SIM, oczywiście mamy wykupioną bramkę SMS - system działa poprawnie tzn. lokalizacja, widzimy jaki jest stan licznika, ile jest paliwa w zbiorniku i mamy możliwość zdalnego odcięcia zapłonu (ale co do tego nie jestem pewien) - chyba jest ale nie korzystaliśmy jeszcze z tej funkcji tzn. kilka razy mieliśmy przypadki, że się to zacięło i nie mogliśmy uruchomić samochodu no i statystyka dotycząca prędkości liczona na wszystkie możliwe sposoby.

Jak dla mnie to bajer ale dużo problemów z płynnym przekazywaniem danych (błąd po stronie firmy dostarczającej usługę) - np. kilkudnioy brak raportowania - jak się zwrócimy do firmy to błąd naprawiają i zrzucają nam dane za te dni ale tak być nie powinno. To musi dobrze działać.

Znam firmę, która ma tego ustrojsta z 500 szt. i też im to nie działa jak trzeba - taki bajer, który jedynie wnosi świadomość pracownika, że jest monitorowany. ja tego w swoim samochodzie nie mam ale mam podgląd na inne samochody - nie sprawdzam tego nie mam na to czasu - może bym sprawdzał jakbym nie miał zaufania ale każdy wie co ma robić.
RxxxP
 

Re: Lokalizator GPS/GSM

Postprzez Pix » Śr sie 03, 2011 5:50 pm

W mojej firmie jestem kierowcą i mam zamontowany nadajnik GPS. Nie jest to ten system ale nie o to mi akurat chodzi. Traktuję tą zabawkę jako kolejne zabezpieczenie przed kradzieżą lub przy ewentualnej kradzieży - sposób na odnalezienie sprzęta. Cena jest przystępna i warta tych pieniędzy.
Co do gubienia sygnału w podziemiach - ktoś tam wjechał, rzecz w tym żeby szybko odnaleźć sprzęt i ewentualnie przymknąć złodziejaszka, a nie sprawdzać czy pokonuje kolejne tunele :thumbsup:
Fakt - faktem może być to dobry system w razie ewentualnej kradzieży.
Ważne by myśleć głową, a nie manetką...

CBR XX Owners Club Poland
www.cbr-xx.pl
Avatar użytkownika
Pix
Znawca
 
Posty: 259
Dołączył(a): Cz sty 27, 2011 5:42 pm
Lokalizacja: Świnoujście
Wiek: 47
Motocykl: CBR 1100XX4

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości

cron