Wskaźnik zapiętego biegu

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Wskaźnik zapiętego biegu

Postprzez moris » Pt paź 04, 2013 8:40 pm

compare napisał(a):
Avalon napisał(a):Gipro działa bardzo dobrze. Kupiłem ten najdroższy model z wtyczką do bezpośredniego montażu, więc montaż w zasadzie sprowadza się do przyklejenia wyświetlacza, przeciągnięcia przewodu pod zbiornikiem, wpięcia wtyczki i zaprogramowaniu całości. Działa precyzyjnie i jak narazie nigdy się nie pomylił.
Polecam

Ja właśnie dziś zamontowałem GIpro w moim moto i powiem szczerze jestem średnio zadowolony :confused: Kolejne biegi pokazuje z denerwującym opóźnieniem (czasem 2-3sek, a czasem "myśli" z 10sek) Zapala się literka F potem kreseczka pozioma i "myśli" zanim pokaże odpowiedni bieg. Szczególnie zamula jak się zmienia biegi z 5 na 6 i odwrotnie, długo już jadę na 6 a tu ciągle świeci 5, jak już odpali się 6 to zmieniasz na 5 i znów 6 świeci uparcie. Nie wiem, czemu tak jest, może źle zaprogramowałem. Robiłem to na centralce w garażu i poszczególne biegi programowałem przy ok 3tys obr. (bałem się rozkręcać moto na stopce do 5-6 tys. obr. żeby w razie czego nie poleciało w kosmos :scared: ). Jakie macie doświadczenia z GIpro w swoich maszynach?


Ja montowałem w swojej 600 ( wtrysk) wskaźnik GiPro i dziala faktycznie z lekkim opoznieniem, tzn kiedy wciskam klamke sprzegła chwile jest kreseczka ale jak puszczam (załącza sie mikrostyk pod klamką) od razu pokazuje prawidłowy bieg. Programowałem też w garażu na podnosniku jeden raz bo wiecej nie bylo potrzeba :) . Z tego co pamietam to było chyba znacznie wyzej niz 3000 tys/obr min w kazdym razie miga wtedy wskaznik i nalezy zapiac kolejny bieg. Wazne zeby ogarnac to w zgodzie w 100 % z instrukcją. A przy progamowaniu na stopce faktycznie trzeba uważać :) dlatego mysle ze najlepiej póki jest pogoda zrobic to podczas jazdy.
The Energy Never Dies
Avatar użytkownika
moris
Użytkownik
 
Posty: 58
Dołączył(a): N gru 30, 2012 11:44 pm
Lokalizacja: Łuków
Wiek: 50
Imię: darek
Motocykl: CBF 600, HD RoadKing
W siodle: 100-200 kkm

Re: Wskaźnik zapiętego biegu

Postprzez RxxxP » Pn paź 07, 2013 6:21 pm

compare napisał(a):
Avalon napisał(a):Gipro działa bardzo dobrze. Kupiłem ten najdroższy model z wtyczką do bezpośredniego montażu, więc montaż w zasadzie sprowadza się do przyklejenia wyświetlacza, przeciągnięcia przewodu pod zbiornikiem, wpięcia wtyczki i zaprogramowaniu całości. Działa precyzyjnie i jak narazie nigdy się nie pomylił.
Polecam

Ja właśnie dziś zamontowałem GIpro w moim moto i powiem szczerze jestem średnio zadowolony :confused: Kolejne biegi pokazuje z denerwującym opóźnieniem (czasem 2-3sek, a czasem "myśli" z 10sek) Zapala się literka F potem kreseczka pozioma i "myśli" zanim pokaże odpowiedni bieg. Szczególnie zamula jak się zmienia biegi z 5 na 6 i odwrotnie, długo już jadę na 6 a tu ciągle świeci 5, jak już odpali się 6 to zmieniasz na 5 i znów 6 świeci uparcie. Nie wiem, czemu tak jest, może źle zaprogramowałem. Robiłem to na centralce w garażu i poszczególne biegi programowałem przy ok 3tys obr. (bałem się rozkręcać moto na stopce do 5-6 tys. obr. żeby w razie czego nie poleciało w kosmos :scared: ). Jakie macie doświadczenia z GIpro w swoich maszynach?



U mnie działa jak należy, nie mogę złego słowa powiedzieć o GIPRO, zero opóźnień. Jak wciśniesz klamkę sprzęgła to wiadomo, że będą kreseczki.

Ja programowałem na Centralce i wszystko jest O.K. Spróbuj ponownie przejść procedurę programowania lub zareklamuj urządzenie.
RxxxP
 

Re: Wskaźnik zapiętego biegu

Postprzez compare » Pn paź 07, 2013 8:36 pm

Wczoraj dwukrotnie programowałem podczas jazdy. Pierwszy raz wchodząc na poszczególnych biegach na ok 5tys obr. i zmieniając biegi w momencie kiedy zapalały się kolejne biegi. Co dziwne, kiedy zaprogramowała się np jedynka (szybko mrugała, potem zapalił się jakiś mały znaczek, takie n czy coś takiego) zamiast zapalić się dwójka do programowania, zapaliło się F i tak trzymało dość długo, potem zapaliła się dwójka, załączyłem dwójkę i znów ok 5tys obr , szybkie mruganie, czyli w/g instrukcji "urządzenie się programuje" ale potem znowu F i dłuższa chwila. Przebrnąłem do szóstki, koniec. Próbuję jak chodzi i chodzi do dupy ! Jak się zmienia biegi w tempie ślimaczym na niskich obrotach, to jak cię mogę, ale jak w miarę dynamicznie to, to mogę dojść do szóstki, a ciągle wyświetla się jedynka. Porażka :dusgust: Zaznaczam że zmiana "dynamiczna" to zwykłe przełączanie biegów od 1 do 6 z każdorazowym puszczeniem sprzęgła. Pomyślałem, że może to ustrojstwo chce żeby przeprogramować go na zmiennych obrotach na każdym biegu, a nie na stałych obrotach w okolicy 5tys. Więc cała procedura jeszcze raz. Programowanie każdego biegu na zmiennych obrotach (2-5tys). Efekt żaden :crybaby: Zmiana wyświetlanej cyferki czasem z opóźnieniem pół minuty :eek: jadę na 6 spokojnie na stałych obrotach, to co chwila ginie 6 i pokazuje się F, zmiany między 5 i 6 to ustrojstwo zauważa czasem po pół minuty, albo nie może się zdecydować co pokazać, 5 czy 6.
Nie wiem czy ten egzemplarz felerny czy co? Wszyscy piszecie że działa OK, może jeszcze spróbuję spryskać wtyczkę/gniado jakimś WD-40 czy coś. Dla uściślenia tematu to jest GiPro podłączane do gniazdka pod siedzeniem 4 pinowego, CBF-ka 1000 na wtrysku.
Avatar użytkownika
compare
Użytkownik
 
Posty: 155
Dołączył(a): So paź 13, 2012 6:37 pm
Lokalizacja: MŁAWA
Wiek: 53
Imię: Marian
Motocykl: SUZUKI GSX 1250
W siodle: <100 kkm

Re: Wskaźnik zapiętego biegu

Postprzez raphi » Pn paź 07, 2013 9:14 pm

Tylko nie wd40. To zupełnie nie do tego jest. I przede wszystkim zwiera. Czymś do stykow popsikaj.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Wskaźnik zapiętego biegu

Postprzez zbyhu » N paź 13, 2013 7:32 pm

Może masz walnięty wskaźnik?
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Wskaźnik zapiętego biegu

Postprzez compare » N paź 13, 2013 7:40 pm

Może i tak, dzwoniłem do sklepu z którego kupiłem sprzęt, ale jak to zwykle bywa, przed sprzedażą jest wszystko super, po sprzedaży już zaczynają się schody. Zażądali np żebym wysłał papier z jakiegoś autoryzowanego serwisu co niby montował, jakby k...wa wpięcie wtyczki wymagało dyplomu inżyniera, co za menda pojedzie montować coś takiego do serwisu. Jak na razie nie mam czasu żeby pojechać do Hondy w Olsztynie i wydębić jakiś kwit i sprawa zawieszona :dusgust:
Avatar użytkownika
compare
Użytkownik
 
Posty: 155
Dołączył(a): So paź 13, 2012 6:37 pm
Lokalizacja: MŁAWA
Wiek: 53
Imię: Marian
Motocykl: SUZUKI GSX 1250
W siodle: <100 kkm

Re: Odp: Wskaźnik zapiętego biegu

Postprzez 4kowal » N paź 13, 2013 8:43 pm

Jak kupowałeś jako osoba prywatna to nie korzystaj z gwarancji tylko powołaj się na niezgodność towaru z umową. Napisz , że wskaźnik był zamontowany zgodnie z instrukcją i już. Do 6 miesięcy od zakupu to oni musza dowieść że produkt byl sprawny.
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Re: Wskaźnik zapiętego biegu

Postprzez compare » N paź 13, 2013 8:56 pm

Jeśli chłopaki z Hondy z Olsztyna napiszą mi kwit, to odeślę i już. Jak nie wystawią, to wyślę i napiszę kilka słów orędzia, no bo k...wa po co dodają dokładną instrukcję montażu i programowania, skoro mają to robić tylko wykwalifikowani mechanicy. Założenie tego cuda nie wymaga żadnej ingerencji w cokolwiek w instalacji, po prostu wpina się wtyczkę do wolnego gniazda. Idąc tym tokiem rozumowania, to elektryka trzeba wzywać do "zamontowania" przedłużacza :biggrin:
Avatar użytkownika
compare
Użytkownik
 
Posty: 155
Dołączył(a): So paź 13, 2012 6:37 pm
Lokalizacja: MŁAWA
Wiek: 53
Imię: Marian
Motocykl: SUZUKI GSX 1250
W siodle: <100 kkm

Re: Wskaźnik zapiętego biegu

Postprzez Jurek » Pn paź 14, 2013 9:24 am

Oj u Daszuty dwa razy już się zawiodłem :thumbdown:
Jurek
 

Re: Wskaźnik zapiętego biegu

Postprzez Avalon » Wt paź 15, 2013 8:05 pm

Jak kupowałem wskaźnik, to sprzedający natychmiast zapytał czy mam wersję z ABS. Powiedział że to ważna informacja by prawidłowo działał.
Nie wiem na ile jest to prawda, no ale wytypowany model u mnie śmiga bez zarzutu.
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości