Wskaźnik zapiętego biegu

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Wskaźnik zapiętego biegu

Postprzez compare » Pt paź 25, 2013 4:06 pm

Odesłałem to gówno do reklamacji, ze wszystkimi wymaganymi pismami i czekam. Dziś rozmawiałem z kolesiem który trochę grzebie przy motorach i śmiga CBF-ką 1000 taką jak moja. Kupił ten sam model GIPro i podobnie jak u mnie niestety nie działa to dobrze. Ten koleś powiedział (a minę miał taką, jakby wiedział co mówi :tongue: ) że ten typ wyświetlacza podłączany pod gniazdo serwisowe nie będzie nigdy działał idealnie i że trzeba zanabyć taki co się podłącza do skrzyni biegów i osobno zasilanie. Podobno jest jakaś kostka, czy wiązka idąca od skrzyni i tam się to wpina. Nie mam pojęcia gdzie to miałoby być :eek:
Może ktoś z kolegów bardziej oblatany w elektryce CBF-ki coś podpowie, czy to jest możliwe???
Avatar użytkownika
compare
Użytkownik
 
Posty: 155
Dołączył(a): So paź 13, 2012 6:37 pm
Lokalizacja: MŁAWA
Wiek: 53
Imię: Marian
Motocykl: SUZUKI GSX 1250
W siodle: <100 kkm

Re: Wskaźnik zapiętego biegu

Postprzez RxxxP » N paź 27, 2013 9:05 pm

compare napisał(a):Odesłałem to gówno do reklamacji, ze wszystkimi wymaganymi pismami i czekam. Dziś rozmawiałem z kolesiem który trochę grzebie przy motorach i śmiga CBF-ką 1000 taką jak moja. Kupił ten sam model GIPro i podobnie jak u mnie niestety nie działa to dobrze. Ten koleś powiedział (a minę miał taką, jakby wiedział co mówi :tongue: ) że ten typ wyświetlacza podłączany pod gniazdo serwisowe nie będzie nigdy działał idealnie i że trzeba zanabyć taki co się podłącza do skrzyni biegów i osobno zasilanie. Podobno jest jakaś kostka, czy wiązka idąca od skrzyni i tam się to wpina. Nie mam pojęcia gdzie to miałoby być :eek:
Może ktoś z kolegów bardziej oblatany w elektryce CBF-ki coś podpowie, czy to jest możliwe???


tzn. w CBF1000 z ABS odpowiednio dobrany wyświetlacz wskazania ma płynne. Więc pewnie kolega "Ten co miał minę wszechwiedzącego" miał na myśli inne modele.

Ja kupowałem na bikestar.pl - zadzwoń opisz problem może coś podpowiedzą? Nie wiem Czy Oni nie są jednym z kilku dystrybutorów tych liczników na Polskę.
RxxxP
 

Re: Wskaźnik zapiętego biegu

Postprzez compare » Pn lis 04, 2013 7:36 pm

Właśnie dziś dostałem nowy wyświetlacz. Jak się okazało, kupiony w Legato Motocykle w Krakowie tam tez zareklamowany, trafił do Bikestar"a w Stargardzie Szczecińskim, bo to jakiś importer centralny chyba. Tak czy siak otrzymałem nowy wyświetlacz, zamontowałem, programowanie zajęło tym razem dosłownie chwilę i śmiga super :clap: Bez opóźnień, nie zawiesza się, żadnych dziwnych komunikatów, po prostu śmiga SUPER. Wniosek taki, że jednak trafiłem felerny egzemplarz za pierwszym razem.
Avatar użytkownika
compare
Użytkownik
 
Posty: 155
Dołączył(a): So paź 13, 2012 6:37 pm
Lokalizacja: MŁAWA
Wiek: 53
Imię: Marian
Motocykl: SUZUKI GSX 1250
W siodle: <100 kkm

Re: Wskaźnik zapiętego biegu

Postprzez piotrula » Śr lis 20, 2013 3:31 pm

Jak chodzi o sklep Legato to ostatnio widziałem, że mają tam dość duży wybór wyświetlaczy. Sam osobiście skłaniałbym się ku MGI (jak tuhttp://www.mgi-project.com/produkty.html). Można tam obejrzeć go na sklepie. Cena niższa niż Gipro a dużo dodatkowych bajerów, jak choćby ładowanie czy statystyki jazdy. Regulowany kontrast ekranu daje radę w słońcu - to sprawdzałem. Ciekawy jestem tylko, czy ktoś już miał montowany w CBF?? Na ich stronie udało mi się znaleźć instrukcję montażu, nie wygląda na skomplikowaną, ale nie wiem jak będzie z kolorami przewodów. Ma ktoś jakieś doświadczenia? :helpsmilie:
piotrula
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr lis 20, 2013 3:07 pm
W siodle: 200-300 kkm

Re: Wskaźnik zapiętego biegu

Postprzez mjr » Pn cze 04, 2018 9:26 am

Cześć,
Chciał bym zamontować do CBF 1000A, wskaźnik zapiętego biegu.
Czy ktoś dysponuje schematem i może polecić taki wskaźnik?

Na Allegro znalazłem to:
http://allegro.pl/wskaznik-biegow-gpt-g ... t&#thumb/2

Krzysztof
CBF 1000A 2006r
Krzysztof Gdańsk
Avatar użytkownika
mjr
Użytkownik
 
Posty: 85
Dołączył(a): Pn cze 04, 2018 8:27 am
Imię: Krzysztof
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości