Opony - wszystko na temat

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez nocny » Wt sie 31, 2021 8:43 am

Ja Ci napiszę że nie ma jednej odpowiedzi w wyborze opon. Ile byś nie przeczytał to jeśli bojem nie rozpoznasz to nie będziesz wiedział. Jedynie deklarowany przebieg do zużycia może być w miarę miarodajny choć też wiadomo że dużo zależy od stylu jazdy. Mam nadzieję że pomogłem :)
BTW każda opona nowsza niż 2004 rok będzie lepsza :)

Pozdrawiam
Marcin Jan
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez MarcinMMz » Wt sie 31, 2021 9:51 am

Zobaczę co będzie dostepne... O Pirelli zawsze słyszałem dobre opinie, ale dwuskładnikowe Micheliny PR również mnie nie zawiodły ale na innym sprzęcie więc nie wiem jak sprawowałyby się na CBF-ie.
Jakoś mnie ciągnie do Pirelli i chyba tego producenta spróbuję.
MarcinMMz
 

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez Marcpro » Pt wrz 03, 2021 12:27 pm

MarcinMMz napisał(a): (...) Czy faktycznie Pirelli Angel ST będą wystarczające? Preferuję raczej styl turystyczny (...)


Jeśli preferujesz styl turystyczny (czyli raczej jazda w większości czasu na wprost) to ja proponowałbym Ci pochylenie się nad wersją GT.
Jest to wersja dedykowana do ciężkich motocykli turystycznych.

Ja w swojej CBF'ie mam ST i po przejechaniu 6-tys km mogę powiedzieć że jestem z nich bardzo zadowolony. Jak na razie nigdy mnie nie zawiodły. Trzymają bardzo dobrze zarówno na suchym jak i mokrym. Jedyne dwa delikatne uślizgi jakie miałem, to na piasku rozsypanym na asfalcie.
A i na tor jak chcesz, to też można się wybrać i wstydu nie będzie.


Czy bym je kupił jeszcze raz?? Raczej nie.
Ale nie dlatego że są złe, tylko dlatego że na płaskim i prostym Mazowszu szybko robią się "trapezowate". Dlatego moje następne opony to będzie GT, które są twardsze na środku i które mam nadzieję że na dłużej zachowają swój owalny kształt.
Chyba że mieszkasz w rejonie gdzie zakręty występują nie tylko na rondach, to bierz wersję ST. Będziesz zadowolony.
Marcpro
Użytkownik
 
Posty: 121
Dołączył(a): Wt cze 16, 2020 10:37 am
Lokalizacja: Żelazowa Wola
Motocykl: CBF600S (PC38)
W siodle: <100 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez MarcinMMz » N wrz 05, 2021 9:57 pm

Dzięki za obszerną opinię! Odnośnie Pirelli to faktycznie cenna uwaga... Pomyślę nad wszystkim co napisałeś; jak coś wybiorę to mam nadzieję, że zdam relacje z jazdy.
MarcinMMz
 

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez raphi » Pn wrz 06, 2021 5:05 am

Ja śmigam na ST po górach bo mieszkam rzut beretem. To dobra guma jest. Na trasy, przy dużej prędkości na eSkach, kończą się szybciej bo jednak mieszanka jest nieco bardziej miękka od GT. Po zakrętach trzymają bardzo dobrze i co najważniejsze, szybko się grzeją. Polecam.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez MarcinMMz » Pn wrz 06, 2021 7:50 am

Pomijając cenę tak sobie myślę, że bardziej skłaniałbym się do wersji ST. W sumie przy moich przebiegach rocznych rzędu 5-6kkm rocznie czy jest sens inwestować w twardsze gumy? Przyjmijmy że po 3 latach i tak trzeba już powoli myśleć o zmianie opony z uwagi na jej wiek; przez ten czas może akurat te ST wytrzymałyby jeszcze bieżnikowo...

Jedyne co mnie jeszcze zastanawia to wspomniana "trapezowatość"... Ehhh... Jak nie spróbuję to chyba zawsze będę miał takie dylematy :-)
MarcinMMz
 

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez bushmaster » Pn wrz 06, 2021 8:38 am

St starcza u mnie na 11-13tkm (tyl). Dla mnie idealny kompromis miedzy przyczepnoscia a trwaloscia. Zajezdzam trzecia tylna, druga przednia. Nastepna bedzie taka sama.
Z drugiej strony, jesli wystarczy Ci troszke mniejsza przyczepnosc, to bierz Michelin PR2. Starcza na 2x tyle.
Avatar użytkownika
bushmaster
Maniak
 
Posty: 1115
Dołączył(a): Cz sty 10, 2013 2:38 pm
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: CBF 1000 FA '13
W siodle: <100 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez Nazarejski » Pn wrz 06, 2021 8:46 am

Nie ma PR2, poluję już dwa miesiące. Przód jest, tyłu nie ma - nie wiadomo czy i kiedy.
(drugi tylny Scorpion dogorywa po podobnym przebiegu jak pierwszy).
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2598
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez MarcinMMz » Pn wrz 06, 2021 10:40 am

Jeździłem ma Michelinach na innym moto ale chcę spróbować Pirelli :-) Jakoś bardziej mi psuje do CBF-ki... Ale miło wspominam dwumieszankowego kapcia. Jednak po 3-4 latach tył zaczął mimo wszystko się uśligiwać a przód faktycznie do wymiany.
MarcinMMz
 

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez bushmaster » Pn wrz 06, 2021 3:59 pm

Nazarejski napisał(a):Nie ma PR2, poluję już dwa miesiące. Przód jest, tyłu nie ma - nie wiadomo czy i kiedy.
(drugi tylny Scorpion dogorywa po podobnym przebiegu jak pierwszy).

Uuu, ciekawe. Na pewno byly wiosna dostepne na allegro.

Edit. Az sprawdzilem - jest jedna oferta tylu na allegro za 900 nowych polskich zlotych. Towar luksusowy...
Avatar użytkownika
bushmaster
Maniak
 
Posty: 1115
Dołączył(a): Cz sty 10, 2013 2:38 pm
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: CBF 1000 FA '13
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości