Opony - wszystko na temat

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez Turos » Pn lip 10, 2017 9:50 am

tańsze :)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez Nod » Pn lip 10, 2017 11:10 am

Turos napisał(a):tańsze :)


Czyli Diablo Strada to taka Dosia? Nie widac roznicy to po co przeplacac?
Avatar użytkownika
Nod
Użytkownik
 
Posty: 132
Dołączył(a): Pt lip 22, 2016 6:56 am
Motocykl: CBF600N '08
W siodle: <100 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez mst1 » Pn lip 10, 2017 3:52 pm

Nod napisał(a):Po ostatniej jaździe w deszczu, która do przyjemnych nie należała :crybaby: podjąłem decyzję, że zmienię te oryginalne opony z 2008 roku :eek: (szkoda ich bo są w sumie w dobrym stanie :D może powinienem się na nich nauczyć palić gume :biggrin: )

I teraz kluczowe pytanie, które pojawia się po przeczytaniu wątku - Pirelli Diablo Strada czy Michelin Pilot Road 4?


Na komplecie Diablo Strada, zrobiłem od zeszłego sezonu już ponad 7 tkm, i jeszcze na nich pojeżdże. Jestem z nich bardzo zadowolony a cenę mają sympatyczną: -)
Avatar użytkownika
mst1
Znawca
 
Posty: 435
Dołączył(a): Cz sty 21, 2016 9:31 am
Lokalizacja: Brwinów
Wiek: 44
Imię: Marcin
Motocykl: MT-09 Tracer
W siodle: <100 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez konjo8ds » Wt lip 11, 2017 10:03 am

Na deszcz lepsze wg mnie będą PR 3. Natomiast jeśli nie dzidujesz w deszczu, to Diablo Strada też dadzą radę, a na suchym mogą okazać się lepsze od Michałów. Po co zatem przepłacać?
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5334
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez Nod » Wt lip 11, 2017 1:12 pm

konjo8ds napisał(a):Na deszcz lepsze wg mnie będą PR 3. Natomiast jeśli nie dzidujesz w deszczu, to Diablo Strada też dadzą radę, a na suchym mogą okazać się lepsze od Michałów. Po co zatem przepłacać?


No to zdecydowane. Dzięki ludziska ;)
Avatar użytkownika
Nod
Użytkownik
 
Posty: 132
Dołączył(a): Pt lip 22, 2016 6:56 am
Motocykl: CBF600N '08
W siodle: <100 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez mr_soze » Wt lip 11, 2017 5:06 pm

Obecnie jeżdżę na diablostrada....wcześniej miałem pr4 na cbf....w tym porównaniu to strady są daleko za murzynami względem pr4 (pr3>pr4 hamowanie na mokrym- 15m różnicy)
Avatar użytkownika
mr_soze
Znawca
 
Posty: 230
Dołączył(a): Pt gru 04, 2015 10:08 am
Lokalizacja: Biała Podlaska
Imię: Paweł
Motocykl: Kawasaki Versys 1000
W siodle: <100 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez konjo8ds » Wt lip 11, 2017 6:25 pm

mr_soze napisał(a):Obecnie jeżdżę na diablostrada....wcześniej miałem pr4 na cbf....w tym porównaniu to strady są daleko za murzynami względem pr4 (pr3>pr4 hamowanie na mokrym- 15m różnicy)

jeśli dobrze Cię zrozumiałem - ja bardziej odniosłem się do stylu jazdy. dla spokojnej jazdy w deszczu powinna być to opona wystarczająca. wiadomo, że pr3 czy pr4 są oponami nowszymi, z lepszą technologią, bardziej nastawione na warunki deszczowe.

dla mnie
-nigdy nie używałem, więc to opinia mocno subiektywna, oparta na testach przeprowadzanych w periodykach motocyklowych lub opinii motocyklistów, których znam i wiem jak jeżdżą-
diablo strada nie byłyby dobre.
lubię pojechać szybciej w zakręcie, również na mokrym. szybsza jazda w zakręcie = większe złożenie. miałem pr3 i lepiej się na nich czułem, niż na pr4. może to kwestia modelu, a może subiektywnych odczuć lub egzemplarza.
co do drogi hamowania, nie wiem. w krytycznych sytuacjach nie biegam z centymetrem ;) tylko hebluję aż się ABS załączy :naughty: ;)
wracając do diablo strady i nieco szybszej jazdy w deszczu może Zbyhu się wypowie więcej (??)
ja o pirelkach i jeździe w deszczu mogę jedynie mówić nt. angel GT w specyfikacji A. super opona. na suchym i mokrym. daje dużo pewności. to samo metzeler Z8 w specyfikacji M/O.
dla CBF 500 polecę również metzeler Z6, bo na takich jeździłem tym motocyklem. można chyba dostać ten model niskim kosztem.
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5334
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez zbyhu » N lip 16, 2017 10:43 am

Mi się w deszczu włącza Pan Spokojny więc nie powiem wiele. Nie mam też porównania. Zawsze jeździłem na Pirelli Diablo i Diablo Strada. Już 10 lat będzie.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez Turos » N lip 16, 2017 2:36 pm

Miałem zwykłe Diablo na CBF500 i teraz pewnie też założę do Fazera Diablo, bo są dobre i tanie :)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez Nod » Pn lip 17, 2017 6:46 am

Nosz żesz ....
Już miałem zamawiać Diablo Strady i wpadły mi w oko Angel ST. Cena lepsza jak PR4, a komentarze/oceny na motoopinie porównywalne (PR 9.27 (11), Angel 9.30 (60)).

Przejrzałem forum i często Angel ST są wspominane, ale bez konkretnych opini.

Może ktoś ma ochotę zrecenzować? :)
Avatar użytkownika
Nod
Użytkownik
 
Posty: 132
Dołączył(a): Pt lip 22, 2016 6:56 am
Motocykl: CBF600N '08
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości