Opony - wszystko na temat

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez Martamagda2704 » Pn maja 27, 2019 2:59 pm

Reklamacja nieuwzględniona przez top gumy. Pan stwierdził, że są to znaki normalnego zużycia. Sama nie wiem co mam o tym myśleć ale pożyjemy, poczekamy i może coś więcej wyjdzie.
Martamagda2704
Nowicjusz
 
Posty: 16
Dołączył(a): Cz mar 21, 2019 6:00 am
Lokalizacja: WROCŁAW
Imię: Marta
Motocykl: Majesty 400

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez goramo » Wt maja 28, 2019 10:32 am

-patrick- napisał(a):S21 to kozaki, (jak chyba sportowa każda guma w tej kasie)
po dogrzaniu trzyma jak przyspawana, ale na zimnej trzeba uważać, kilka razy się zdziwiłem odwijając w fz1



No to ponad 1.5 tys km na S21 już za mną. :smile:

Mogę tylko potwierdzić - S21 trzymają jak klej. :thumbsup:

Pierwszy raz w życiu odważyłem się na takie pochylenia i na červenohorskich winklach w zasadzie nie wiadomo kiedy zamknąłem tył. :eek: xcrazy :biggrin:


Co do ewentualnych uślizgów na zimnych laczkach, to nie doświadczyłem tego. Możliwe, że jest to po części wynikiem "śladowej" ilości Nm jakie generuje silnik w HH xwink , a po części tym, że zanim zacząłem dawać w palnik do odcinki, to gumy zdążyły złapać już temp roboczą... :smile:


Tak czy siak, uważam, że opony warte swojej ceny. xgood
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez raphi » Wt maja 28, 2019 11:45 am

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Obrazek
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez piotreek » Śr cze 05, 2019 7:22 am

Droga w kierunku Kouty nad Desnou jest zajebista, nowe pirelli angel st dały radę i nawet mi się udało trzeć butem i dość mocno zniwelować boczny nietknięty pasek, a był to pierwszy wyjazd na winkle od poprzedniego moto, czyli od jakichś 10 lat :D
Obrazek

Polecam
piotreek
 

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez slawekp » So cze 22, 2019 9:29 am

Przyszedł czas wymiany moich kapci , mam dylemat co wybrać bo czym więcej czytam to mniej wiem. PR 5 , pirelli ST czy GT .
Skłaniam się bardziej ku pirelkom i tu nie wiem które ponieważ opinie są podzielone , jeździł ktoś na jednych i na drugich ? i ma jakieś porównanie . Piszą że GT na ciężkie maszyny ale za to lepiej na mokrym a ST lepsza na lżejszy moto no i sam nie wiem . Właśnie wróciłem z urlopu na moto Bieszczady Słowacja Czechy , większość w deszczu no i moje stare PR 2 nie dawały rady . Mam dylemat które wybrać ? Może jakaś rada , ma ktoś porównanie pomiędzy GT a ST ?
slawekp
Użytkownik
 
Posty: 103
Dołączył(a): Cz gru 10, 2015 12:38 am
Lokalizacja: Poznań
Motocykl: Honda CBF 1000/A
W siodle: <100 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez bushmaster » So cze 22, 2019 9:06 pm

Z czystym sumieniem mogę polecić ST, choć bez porównania do GT.

Wcześniej miałem PR2 (dobre) i chwilę (kilka tkm) PR4 (kiepskie). Angel ST biją je na głowę w przyczepności na suchym - na mokrym jeżdżę rzadko i na kwadratowo, więc w sumie dla mnie bez różnicy.

Z opinii w necie GT słabiej kleją, bo są nastawione na większe przebiegi, ale to pewnie sam wyczytałeś.
Avatar użytkownika
bushmaster
Maniak
 
Posty: 1115
Dołączył(a): Cz sty 10, 2013 2:38 pm
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: CBF 1000 FA '13
W siodle: <100 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez zbyhu » Pn cze 24, 2019 3:13 pm

Ja mam PR5. Kleją się bardzo dobrze, a po 15kkm wyglądają, że zrobią drugie tyle.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez Nazarejski » Pn cze 24, 2019 6:58 pm

slawekp napisał(a):moje stare PR 2 nie dawały rady .

Ale dlatego że stare, czy dlatego, że model PR2 Ci nie podchodzi?
Ja ścieram właśnie 3. albo i 4. komplet PR2 (już mi się pochrzaniło, ale chyba 3.) i za Boga nie mam się do czego przyczepić, a w sumie parę tych kilometrów się nawija (w różnych warunkach). Nawet mi się nie chce rozważać innych, dopóki te są dostępne.
Z drugiej strony to na pewno trochę kwestia osobnicza - kombinacja typu klaczy i stylu jazdy.
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2598
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez slawekp » Pn cze 24, 2019 8:54 pm

Ale dlatego że stare, czy dlatego, że model PR2 Ci nie podchodzi?


Zdecydowanie dlatego że, stare ! no i tył trochę kwadratowy . Podczas deszczu przód odjechał mi dwa razy , za pierwszym prawie się wy.....łem no i potem to już miałem pełne gacie .
Jeszcze w zeszłym roku wszystko było ok .
Dlatego szukam coś sensownego, tylko czytam te wszystkie opinie i powiem wam że jestem wygłupiony , cały czas smigalem na michałkach może czas na coś innego ! sam nie wiem .
slawekp
Użytkownik
 
Posty: 103
Dołączył(a): Cz gru 10, 2015 12:38 am
Lokalizacja: Poznań
Motocykl: Honda CBF 1000/A
W siodle: <100 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez raphi » Wt cze 25, 2019 8:53 am

ST Dobrze kleją i na suchym i na mokrym. Ale jakoś tył szybko mi się skończył. Jakieś 15 tkm i łysa. Na początku sezonu miałem kilka akcji z uślizgami w szybkich łukach ale to była kwestia pokrytych pyłem dróg. Teraz problem zniknął i ile bym nie cisnął to kleją bardzo dobrze. Cały poprzedni sezon uślizgi łapałem tylko na farbie przy ostrym wyjeździe z rond.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości