Opony - wszystko na temat

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez Gorsag » So gru 01, 2018 3:22 pm

U mnie też już opony się skończyły - głupio przyznać, ale nie wiem nawet co tam siedzi poza tym, że to Metzelery i że działały. Po kupnie spojrzałem na bieżnik i stwierdziłem: "Jeszcze polatają".... i tyle co na opony patrzyłem ;)

Stąd też przymierzam się do kupna i stawiam na doświadczenie kolegów z forum, wobec czego jak dotąd mam takie typy:
- PR5
- Metzeler Roadtec Z6
- Metzeler Roadtec Z8 Interact
- Pirelli Angel ST
- Pirelli Diablo Strada?

Jako, że to moje pierwsze moto i tyle co wiem o oponach to to, co gdzieś tam poczytałem jakiś czas temu...czyli nie za dużo, a z praktyką to ma tyle wspólnego, że wiem że Mietki dawały radę.
Wobec tego nie mając doświadczenia z innymi oponami jak do teraz byłem skłonny kupić po prostu to co mam (ew. nowszą wersję), chociaż nawet nie wiem dokładnie który model Mietków tam siedzi. A tutaj patrzę, że Mietki to tak raczej na uboczu, większość to Pirelli albo Michałki montuje.

Cenowo to i tak mi wygląda, że się grubo wykosztuję, natomiast jeśli chodzi o wymagania, to mają po prostu działać. Naczytałem się cudów: że ta klei, ta nie klei przez chwilę ale później klei, ta się zużywa i w oczach niknie, tamta długo trzyma ale nie jest pewna... I szczerze mówiąc już zgłupiałem.

Chciałbym wybrać coś, z czego będę zadowolony. Nie śmigam 500 na godzinę po mieście, nie stawiam na koło (jeszcze :D ) ale lubię się w zakręt położyc i czuć się pewnie.
Przy obecnych oponach już dość mocno czuć opór tylnej opony, bo jest po prostu na środku zjechana (kwadrat).

Czy ktoś mnie poratuje, czy muszę strzelać? Bo każda super fajna i w ogóle cuda na kiju... a ja bym chciał rozsądnie, ale żeby robiła robotę, żebym się nie musiał zastanawiać, czy mi moto spod dupy nie wyleci na winklu :)

Do przeznaczenia mam 1000 polskich PeeLeNów na opony. Tyle sobie założyłem już jakiś czas temu i tego chciałbym się trzymać. Będzie taniej to się ucieszę, będzie 1017 PLN to też przeżyję. Byle już z montażem...swoją drogą - ile biorą za założenie? Tyle co za oponę do sam. osobowego?
Rok produkcji nie musi być 2018, może być 2017 a może i 2016. Wychodzę z założenia, że jak już guma nie będzie miała swoich właściwości to już dawno będą w utylizacji bo je wyjeżdżę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Gorsag
Użytkownik
 
Posty: 87
Dołączył(a): Śr paź 04, 2017 4:15 pm
Lokalizacja: 3miasto
Wiek: 35
Imię: Paweł
Motocykl: Honda CBF 600 S
W siodle: <100 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez Nazarejski » So gru 01, 2018 4:37 pm

Poddaję pod rozwagę PR2. 2 komplety zjechałem do końca (w CBF 600), teraz mam 3.
Na mokrym lub bardzo zimnym generalnie jeżdżę asekuracyjnie, natomiast poza tym nigdy mi się nic nie ślizgnęło, ani na drodze, ani na torze. Za komplet zapłacisz 7-8 stów. Starczają)u mnie) na ponad 20 tkm.
Miałem też Pirelli Diablo (nie Strada, po prostu samo Diablo) i też były wpytę i do tego jeszcze tańsze, ale już ich chyba nie robią.
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2598
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez dzik » So gru 01, 2018 4:46 pm

Angele są w porządku, strady też.
Jak poszukasz to znajdziesz w sensownych cenach
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez DonQuijote88 » So gru 01, 2018 5:50 pm

Za tysiaka to bym brał PR5 w ciemno:]
Tak to z motocyklem bywa - pies utonął, łańcuch pływa:D
DonQuijote88
Użytkownik
 
Posty: 139
Dołączył(a): Pt wrz 23, 2016 9:57 am
Lokalizacja: Ciemnogród
Imię: Maciej
Motocykl: CBF 600 S
W siodle: <100 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez dzik » So gru 01, 2018 6:03 pm

Ja kupiłem na początku obecnego sezonu angele za jakieś 750 zeta (albo coś w tej okolicy)
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez Avalon » So gru 01, 2018 7:32 pm

Bierz Roadtec 01
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez nocny » So gru 01, 2018 10:33 pm

no to Ci się rozjaśniło :)

co do montażu to jak przyjadę z demontowanym kołem to biorą 35 pln/koło w innym wypadku 50 pln/koło. To taki warsztat typowo oponioraski osobowe/ tir/ motocykle.
Być może w warsztacie typowo motocyklowym (jeśli to robią) to mogą być inne ceny zwłaszcza jak przy okazji będą robić inne rzeczy.
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez Gorsag » N gru 02, 2018 8:28 am

Tak, teraz zdecydowanie mi się rozjaśniło :D

No nic, dziękuję za pomoc, coś wybiorę. Teraz pytanie: Opony będę zmieniał w przyszłym roku, przed szeroko pojętym "sezonem". Warto kupić teraz i odłożyć, czy poczekać i kupić np w lutym/marcu? Nie zdrożeją przypadkiem przed początkiem sezonu?
Obrazek
Avatar użytkownika
Gorsag
Użytkownik
 
Posty: 87
Dołączył(a): Śr paź 04, 2017 4:15 pm
Lokalizacja: 3miasto
Wiek: 35
Imię: Paweł
Motocykl: Honda CBF 600 S
W siodle: <100 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez bushmaster » N gru 02, 2018 10:17 am

Ja zmieniłem PR2 na PR4 i jestem niezadowolony. Jednak lepsze jest wrogiem dobrego. Gdybym wybierał powtórnie, zostałbym przy PR2.
Poza tym, że trzyma, to jest bardzo trwała - na przodzie mam zrobione 26tkm. Tył po 20tkm wymieniłem, bo przebiłem, ale bieżnik miał jakieś 4-5mm w najpłytszym miejscu.
Wymiana w Krk to 50zł od koła.
Avatar użytkownika
bushmaster
Maniak
 
Posty: 1115
Dołączył(a): Cz sty 10, 2013 2:38 pm
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: CBF 1000 FA '13
W siodle: <100 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez Gorsag » N gru 02, 2018 11:46 am

Zdecydowałem, biorę Roadtec 01 :) Na oponeo za komplet wychodzi 1001 PLN. Troche drogo ale powinny - wg internetów - na trochę starczyć.
Patrzyłem jeszcze na PR2 i PR5 ale zostanę przy Mietkach.

Dzięki wam za podpowiedzi!
Obrazek
Avatar użytkownika
Gorsag
Użytkownik
 
Posty: 87
Dołączył(a): Śr paź 04, 2017 4:15 pm
Lokalizacja: 3miasto
Wiek: 35
Imię: Paweł
Motocykl: Honda CBF 600 S
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości