Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: PP2 czy PR4 ??

Śr cze 24, 2015 10:43 am

Ciesz się że nóżka cała. Podpieranie się, czy np. próby łapania upadajacego motocykla mogą się bardzo źle skończyć dla naszych stawów. Wiem co mówię.

Re: PP2 czy PR4 ??

Śr cze 24, 2015 10:52 am

turos napisał(a):pasy na ulicy są pomalowane farbą, która jak zrobi się mokra jest śliska jak lód.


Na lód, piach , liście i szyszki na drodze, nie ma odpowiednich opon, chyba że kolce.

Re: PP2 czy PR4 ??

Śr cze 24, 2015 11:31 am

Pioter napisał(a):
Wesoły Dyzio napisał(a): Po za tym, to nawet gdybyś miał umiejętności z Moto GP, to na ulicy i tak ich nie wykorzystasz.


I właśnie dlatego dalej podtrzymuje co napisałem powyżej, nie mamy takich umiejętności jak Rossi czy Marqez i spółka, trzeba mocno cisnąc na suchym (bo na mokrym chyba nikt w ruchu miejskim czy turystycznym ostro nie ciśnie), żeby stracić przyczepność przy dzisiejszej technologii opon.
I znowu jak już pisałem wcześniej, pewnie, że lepiej mieć kpl, ale sprzedawać prawie nową oponę za pół ceny, żeby dokupić do kompletu - bez sensu.
A najlepiej kupić koleją pp2 i dojechać obie, po czym wymienić całość na pr4.


I tu się z Toba zgodzę. PR2 to dobra opona i faktycznie chyba byłoby lepiej dokupić drugą, skoro ta, którą masz to prawie nówka. Stracisz na sprzedaży nie adekwatnie do jej zużycia. Używane opony sprzedają się dużo gorzej niż nowe i aby je sprzedać, trzeba sporo opuścić na cenie.

Re: PP2 czy PR4 ??

Śr cze 24, 2015 3:54 pm

Pioter napisał(a):
turos napisał(a):pasy na ulicy są pomalowane farbą, która jak zrobi się mokra jest śliska jak lód.


Na lód, piach , liście i szyszki na drodze, nie ma odpowiednich opon, chyba że kolce.


Gąsienice:-P

Re: PP2 czy PR4 ??

Śr cze 24, 2015 6:00 pm

Więc po powrocie z 'super przejażdżki' pindolino :-/ zamówię PP2 i zobaczymy jak się sprawdzą w turystycznej jeździe :D Po kilkuset kilometrach widzę że za bardzo się składam w zakrętach niż to jest konieczne bo zły tor jazdy wybieram. Stąd też pytanie o opony i ich skuteczność w deszczu. Na jakieś szkolonko chętnie bym się wybrał :D

Re: PP2 czy PR4 ??

Śr cze 24, 2015 6:42 pm

Planuję się wybrać z www.3mmracingacademy.pl na tor w Bydgoszczy 15 lub 16 sierpnia

Re: PP2 czy PR4 ??

Śr cze 24, 2015 8:07 pm

nocny napisał(a):Planuję się wybrać z http://www.3mmracingacademy.pl na tor w Bydgoszczy 15 lub 16 sierpnia


Jeździłeś już z nimi ? Albo ktoś z forum był u nich na szkoleniu ?

Może udało by się wyrwać, Bydgoszcz i Toruń mam najbliżej ^^

Re: Opony - wszystko na temat

Pn gru 14, 2015 7:24 pm

Elo ludziska. Właśnie jestem na etapie szukania opon do mojej Hani :biggrin: Już byłem zdecydowany na Pilot Road 4, aż tu nagle właściciel warsztatu, (odbiegając od tematu to czołowy polski gymkhaner) gdzie wstawiłem motonga na zimowy przegląd polecił mi Battlaxy s20. Opinie w sieci zdecydowanie na plus. Jeżdził ktoś z Was? Możecie coś o nich powiedzieć?

Re: Opony - wszystko na temat

Pn gru 14, 2015 10:18 pm

Dwa tygodnie temu zmieniłem Dunlopy Roadsmart na parę Pilot Road 4.
Krótko podsumowując: rewelka, szczególnie na mokrym. Na razie zrobiłem dopiero na nich jakieś 250 mil więc traktuje je delikatnie :naughty:
Jedyny minus jaki na razie zauważyłem to są znacząco głośniejsze niż moje poprzednie Dunlopy.

Re: Opony - wszystko na temat

Wt gru 15, 2015 9:04 am

Radarman napisał(a):Dwa tygodnie temu zmieniłem Dunlopy Roadsmart na parę Pilot Road 4.
Krótko podsumowując: rewelka, szczególnie na mokrym. Na razie zrobiłem dopiero na nich jakieś 250 mil więc traktuje je delikatnie :naughty:
Jedyny minus jaki na razie zauważyłem to są znacząco głośniejsze niż moje poprzednie Dunlopy.


serio? mierzysz poziom głośności opon w motocyklu? :D grubo :P
w życiu bym nie usłyszał żadnej różnicy :thumbsup:
dźwięk wydechu, szum wiatru a gdzie tu jeszcze szum z opon "mierzyć" :msn-wink:
Odpowiedz