Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: Opony - wszystko na temat

Pt mar 30, 2018 2:34 pm

goramo napisał(a):
dzik napisał(a):Ja właśnie zanabyłem Pirelli Angel ST.
Na tych jeszcze nie latałem, więc trzeba wypróbować ;)



Dlaczego nie wybrałeś dwuskładnikowych GT ?
Teraz miałem GT.
Zaliczyłem kilka nieprzyjemnych, niespodziewanych uślizgow tyłu.
Wczytałem się różne opinie i wiele osób to potwierdzało zaznaczając, że w ST to nie występowało.
Więc zobaczymy [WINKING FACE]

Re: Opony - wszystko na temat

Pt mar 30, 2018 5:57 pm

To ciekawe....
Mnie przez ponad 20 tys na tych kapciach zdarzyły się do tej pory dosłownie trzy uślizgi - jeden minimalny na zabrudzonym asfalcie, drugi też bardzo niewielki po najechaniu na białe pasy i kolejny - też na mokrym białym malowaniu. Tak poza tym to nigdy nic - nawet przy brutalnym odwinięciu gazu do oporu. xpardon

Re: Opony - wszystko na temat

Pt mar 30, 2018 8:09 pm

goramo napisał(a):To ciekawe....
Mnie przez ponad 20 tys na tych kapciach zdarzyły się do tej pory dosłownie trzy uślizgi - jeden minimalny na zabrudzonym asfalcie, drugi też bardzo niewielki po najechaniu na białe pasy i kolejny - też na mokrym białym malowaniu. Tak poza tym to nigdy nic - nawet przy brutalnym odwinięciu gazu do oporu. xpardon
No to nie wiem, może moja cebeefa nie lubi GT [WINKING FACE]
Ale za tymi ST co kupiłem też przemawiała cena. Wyrwałem dot 2017 za bardzo rozsądny pieniądz [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]

Re: Opony - wszystko na temat

So mar 31, 2018 8:16 am

Może to skutek tego, że ja do czasu rozgrzania opon jeżdżę zachowawczo. Dopiero jak czuję, że kapcie dają bezpieczny zapas to pozwalam sobie mocno odwinąć. A grube szaleństwa to odstawiam w zasadzie tylko na suchym.
W deszczu też staram się nie kusić losu. Chociaż zdażyło mi się ze dwa razy sypać dwie paczki w czasie deszczu. :bag: Ale starty spod świateł raczej na miękko. :wink:

Re: Opony - wszystko na temat

So mar 31, 2018 9:59 am

Ja też zjechałem komplet GT i nie pamiętam bym miał jakieś niespodziewane uślizgi tyłu (poza tymi spodziewanymi ;) ).
Oczywiście zawsze pierwsze 2-3 kilometry spokojniej. Później dzida.
Na mokrym też dawały radę.

Również czytałem, że ST są spoko.

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

Re: Opony - wszystko na temat

Cz kwi 12, 2018 6:33 pm

Ma ktoś porównanie Michelin PR2 vs PR4 (tj. jeździł ktoś na obu)?
Muszę kupić tylną oponę i rozważam te 2 modele. Na PR2 jeździło mi się bardzo dobrze, do tego bardzo trwałe gumy.
Ewentualnie Michelin Road 5, ale tu wątpię, bo to nowość.

Re: Opony - wszystko na temat

Wt kwi 17, 2018 11:56 am

W sobotę świadomie sprowokowałem uślizg tylnej gumy (Angel GT) - najpierw lekkie rozpędzenie na 2gim biegu i gwałtowne jebnięcie manetą do oporu. Poczułem jak tył się uśliznął, ale zero problemu z opanowaniem - po prostu zrobiłem lekkiego slajda na wprost.

Re: Opony - wszystko na temat

Wt kwi 17, 2018 12:19 pm

goramo napisał(a):W sobotę świadomie sprowokowałem uślizg tylnej gumy (Angel GT) - najpierw lekkie rozpędzenie na 2gim biegu i gwałtowne jebnięcie manetą do oporu. Poczułem jak tył się uśliznął, ale zero problemu z opanowaniem - po prostu zrobiłem lekkiego slajda na wprost.
Jak pisałem, mi się kilka razy takie przypadki zdarzyły. Nieświadomie ;)
Nawet w diablostradach w 600 nie miałem nigdy takiej sytuacji. Przy St póki co od czasu założenia (a latam codziennie), moto jedzie jak po torach.

Re: Opony - wszystko na temat

Cz kwi 19, 2018 12:16 pm

Dobra, ktoś musi być pierwszy. Jak założę i pojeżdżę to dam znać jak się zachowują. Na pierwszy look to bardzo miękka guma na tylnym laczku. Do tej pory jeździłem na PR2.
PS. Tanio nie było ;-)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: Opony - wszystko na temat

Cz kwi 19, 2018 4:32 pm

Rozważałem je, ale stwierdziłem, że lepiej żeby ktoś inny przetestował tę nowość ;)
Co do ceny - tylna jest chyba o 70zł droższa niż PR4.
Odpowiedz