Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: Opony - wszystko na temat

Pt sie 10, 2018 1:21 pm

Nod napisał(a):Jestem trochę zawiedziony PR4. Miałem więcej uślizgów tylnego koła w ciągu 3 miesięcy, niż przez ostatnie 3 sezony. Nie jestem pewien czy jest to spowodowane, większą ilością sytuacji gdzie musiałem mocniej hamować czy te opony są jakieś dziwne. Tyle dobrego, że to nie przednie się uślizguje ... Ale z każdą taką sytuacją trace zaufanie do tych opon xnea


hmmm uślizg tyłu przy hamowaniu tyłem jest dla Ciebie powodem, do bycia zawiedzionym?
ciężko o dobrą przyczepność tyłu, a jak Ci na tym zależy, to dorzuć sobie ze 100kg na ogon to zaraz będzie poprawa.

Re: Opony - wszystko na temat

Pt sie 10, 2018 1:40 pm

zibi napisał(a):A może po prostu szybciej jeździsz xcrazy


Oby nie :P

-patrick- napisał(a):
Nod napisał(a):Jestem trochę zawiedziony PR4. Miałem więcej uślizgów tylnego koła w ciągu 3 miesięcy, niż przez ostatnie 3 sezony. Nie jestem pewien czy jest to spowodowane, większą ilością sytuacji gdzie musiałem mocniej hamować czy te opony są jakieś dziwne. Tyle dobrego, że to nie przednie się uślizguje ... Ale z każdą taką sytuacją trace zaufanie do tych opon xnea


hmmm uślizg tyłu przy hamowaniu tyłem jest dla Ciebie powodem, do bycia zawiedzionym?
ciężko o dobrą przyczepność tyłu, a jak Ci na tym zależy, to dorzuć sobie ze 100kg na ogon to zaraz będzie poprawa.


Nie no, wiadomo - przeciez uslizg tylnego to tyle funu. W sumie powinienem byc zadowolony ;) Moze rzeczywiscie problem lezy gdzie indziej. Moze to przypadek i to jakies natezenie takich sytuacji w jednym czasie

Re: Opony - wszystko na temat

Pt sie 10, 2018 3:57 pm

O, to mam podobne wrażenia - ostatnio zmieniłem PR2 na PR4 z tyłu i.. .średnio. Wydaje mi się, że łapie uślizgi przy redukcji (tył czasami jest niestabilny przy wysprzęglaniu). Dużo hamuję silnikiem, czasami redukuje przy wysokich obrotach - pewnie moja technika zmiany biegów pozostawia sporo do życzenia, ale na PR2 tego nie było.

Na ślimakach też mi się zdarzyło kilka razy, że tył trochę uciekł - na pewno w mniejszym złożeniu niż na tych samych łukach na PR2.

Re: Opony - wszystko na temat

Pt sie 10, 2018 7:08 pm

też mam takie odczucia. już o tym tutaj pisałem. tylna pr4 łapie uślizgi.

Re: Opony - wszystko na temat

Cz sie 23, 2018 9:36 am

Cześć
Widzę że mam już końcówkę PR4 i szukam na ns sezon nowych opon.
Czy ktoś z Was użytkuje opony BATTLAX T31?
https://www.bridgestone.pl/opony-motocy ... ttlax/t31/

Na sporcie miałem BATTLAX S21 i bardzo przychylnym okiem patrze w kierunku Bridgestonów.
Rewelacyjna opona drogowa. Niesamowicie szybko łapiąca temperaturę, trzymająca drogi + z dobrą wytrzymałością (znam kolegę, który zrobił na niej 16tyś km!!!).

Także może ktoś ma doświadczeniem z BATTLAX T31?

Re: Opony - wszystko na temat

Cz sie 23, 2018 9:41 am

mjr napisał(a):z dobrą wytrzymałością (znam kolegę, który zrobił na niej 16tyś km!!!).


Kiedyś wrzuciłem na forum jak wyglądał PR1 po 40 tyś km.

Re: Opony - wszystko na temat

Cz sie 23, 2018 10:25 am

goramo napisał(a):
mjr napisał(a):z dobrą wytrzymałością (znam kolegę, który zrobił na niej 16tyś km!!!).


Kiedyś wrzuciłem na forum jak wyglądał PR1 po 40 tyś km.


Czyli jak?

Re: Opony - wszystko na temat

Cz sie 23, 2018 10:42 am

mjr napisał(a):
goramo napisał(a):
mjr napisał(a):z dobrą wytrzymałością (znam kolegę, który zrobił na niej 16tyś km!!!).


Kiedyś wrzuciłem na forum jak wyglądał PR1 po 40 tyś km.


Czyli jak?


Jeszcze miał "mięso" :smile:

Re: Opony - wszystko na temat

Cz sie 23, 2018 10:51 am

goramo napisał(a):
Jeszcze miał "mięso" :smile:

xdrinks xdrinks xdrinks

Ps
Tylko że w sporcie latasz po torze i masz większa prędkość oraz przeciążenia.

Re: Opony - wszystko na temat

Cz sie 23, 2018 3:03 pm

goramo napisał(a):
Jeszcze miał "mięso" :smile:

Na szaszłyki :P
Odpowiedz