Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: Opony - wszystko na temat

Wt gru 15, 2015 9:22 am

Po co mierzyć, skoro indeks głośności jest wypisany na opakowaniu opon :P

Re: Opony - wszystko na temat

Wt gru 15, 2015 1:01 pm

-patrick- napisał(a):serio? mierzysz poziom głośności opon w motocyklu? grubo
w życiu bym nie usłyszał żadnej różnicy

Taaak? To wyjedź na terenowych oponach na asfalt. To oczywiście przykład skrajny.

Re: Opony - wszystko na temat

Wt gru 15, 2015 1:05 pm

no skrajny i mocno przerysowany.
oczywiście, że wtedy jest głośno, nawet bardzo, ale to tak jakby mierzyć poziom głośności dla opon z założonymi łańcuchami jadąc po suchej, czystej drodze.
można, ale po co?

Re: Opony - wszystko na temat

Wt gru 15, 2015 1:29 pm

-patrick- napisał(a):no skrajny i mocno przerysowany.
oczywiście, że wtedy jest głośno, nawet bardzo, ale to tak jakby mierzyć poziom głośności dla opon z założonymi łańcuchami jadąc po suchej, czystej drodze.
można, ale po co?

Przykład skrajny ale są też warianty pośrednie. Chodzi o skalę zjawiska, od 0 do 100%. Założysz oponę dualową i będziesz miał hałas 50%. Jak założysz oponę szosową, bardziej klejącą się do asfaltu też wzrośnie, powiedzmy o 15%, czego już w cichym kasku możesz nie usłyszeć a ktoś w głośniejszym usłyszy.

Re: Opony - wszystko na temat

Wt gru 15, 2015 7:23 pm

Majkrzaq napisał(a):Elo ludziska. Właśnie jestem na etapie szukania opon do mojej Hani :biggrin: Już byłem zdecydowany na Pilot Road 4, aż tu nagle właściciel warsztatu, (odbiegając od tematu to czołowy polski gymkhaner) gdzie wstawiłem motonga na zimowy przegląd polecił mi Battlaxy s20. Opinie w sieci zdecydowanie na plus. Jeżdził ktoś z Was? Możecie coś o nich powiedzieć?

s20 to opona nieco bardziej sportowa, inna klasa niż pr4. jeśli szukasz opony sportowej to s20 warta uwagi - podobno dobra relacja jakość-cena. chociaż podobna cenowo a w warunkach drogowych zdecydowanie lepsza jest michelin pilot power 3, też sportowa.
ja latam na pr4 w wersji gt. opona bardzo fajna, zrobiłem na tyle jakieś 13 tysi - to w moim przypadku bardzo duży przebieg ;) przód jeszcze jeździ.

Re: Opony - wszystko na temat

Wt gru 15, 2015 7:42 pm

Ja polecam Metzelera M7RR to bardziej sportowa opona, ale trzyma się dzielnie i powinna wytrzymać spory przebieg przy mniejszym pałowaniu. Ja jej nie oszczędzam i czasem sporo "umyślnych" power slidów zrobię i jest ok. Jest tylko droga w miarę.

Re: Opony - wszystko na temat

Wt gru 15, 2015 10:14 pm

Dzięki za opinie :) Spojrzę na tą M7RR. Dużo pochlebnych opinii na jej temat a cena praktycznie ta sama co S20.

Re: Opony - wszystko na temat

Pt gru 18, 2015 1:06 pm

Decybele przy głośności opon to w sumie niewiele mówią bo wg. mnie istotniejszy jest rodzaj hałasu jaki opony generują. Niektóre sobie głośniej lub ciszej szumią a przykładowo Michelin Anankee (gumy w zasadzie szosowe) które posiadam potępieńczo wyją w złożeniach. Na początku to wręcz pomyślałem, że poleciały mi łożyska w którymś z kół.

Re: Opony - wszystko na temat

So gru 19, 2015 2:19 pm

Do dualowej jazdy zakładam już stały zestaw: K60 tył, TKC80 przód. I nawet tego nie wyważam. Nic nie wyje, przyczepność OK, w lekkim offie daje radę. Tylko na mokrym słabiutko (mokra trawa, większe błoto). Ale takie odcinki najwyżej przejadę wolniej a na pozostałych mam komfort. Przyznaję jednak, że największą zaletą Heidenau K60 jest trwałość.

Re: Opony - wszystko na temat

N sty 31, 2016 10:03 am

Koledzy, jakie były fabryczne opony zakładane do CBF600S (rocznik 2004-2006)? Chodzi mi głównie o markę :)

Dzięki!
Odpowiedz