Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: Opony - wszystko na temat

Cz lut 21, 2019 4:15 pm

Woziłeś zdjęte koła na wymianę kapci, czy robili full serwis?

Re: Opony - wszystko na temat

Cz lut 21, 2019 4:18 pm

goramo napisał(a):Woziłeś zdjęte koła na wymianę kapci, czy robili full serwis?
Pojechałem z oponami zawieszonymi za stelaż kufra :)
Oczywiście odpowiednio zaczepionymi.
Stare gumy zostawiłem u nich.

Re: Opony - wszystko na temat

Pn mar 04, 2019 1:53 pm

goramo napisał(a):Kupić to jedno.
Dla mnie istotniejsze jest żeby montaż zrobił ktoś kompetentny, rzetelny i uczciwy.
I tu mam zgryz gdzie pojechać w stolicy na wymianę. Tak żeby było zrobione dobrze, a przy tym nie za miliony....



może źle zabrzmi bo osobiście nie korzystałem ale wśród znajomych polecany wulkanizator to Puławska 229 (okolice bazarku na Wałbrzyskiej - w stronę metra).
znam stamtąd jedną historię, o tym, że wulkanizator odmówił założenia opony na motocykl bo była klejona. stwierdził, że na takim czymś się nie jeździ.

a drugi namiar jaki kiedyś miałem to trafiło mi się jednorazowo wymieniać i doważać na Połczyńskiej, okolice Tkaczy. A że wieki temu to było to nawet nie wiem czy serwis do dziś istnieje, ale jakby co pamiętam , że usługa pierwyj sort i full profeska.

ps......czytając co napisałem.....raczej nie pomogłem :( :bag: :bag:

Re: Opony - wszystko na temat

Pn mar 04, 2019 2:20 pm

asbandit napisał(a):znam stamtąd jedną historię, o tym, że wulkanizator odmówił założenia opony na motocykl bo była klejona. stwierdził, że na takim czymś się nie jeździ.



Tu potwierdzam.

Jakiś czas temu złapałem gwoździa w tylny kapeć w CB1300.
Zdemontowałem koło i zawiozłem do Huberta (motogumy) z zamiarem naprawy, bo mięsa jeszcze było sporo na tym kapciu.
Ale Hubert nie chciał nawet słyszeć o naprawianiu. Powiedział, że jeśli się uprę, to na własne ryzyko, bo on uważa, że opon do motocykli nie powinno się naprawiać, zwłaszcza do szybkich i ciężkich.
Jazda na klejonej gumie ważącym niemal 270 kg sprzętem, którym często latam około 200 po ekspresówkach, to proszenie się o mocne kuku....

Oczywiście, ratując się w trasie, jak zdarzy się złapanie flaka, to się reperuje doraźnie. Ale to nie powinno być działanie docelowe.


Posłuchałem zatem mądrzejszego ode mnie i kupiłem nówkę.

Re: Opony - wszystko na temat

Wt kwi 09, 2019 10:30 am

Jak by ktoś chciał kupić...
Kpl. 120/70 ZR17 + 160/60ZR17 Metzeler Sportec M5 Interact.
Opony DOT 07-27 2016 oczywiście prawidłowo magazynowane.
440 za kpl.

Re: Opony - wszystko na temat

Pt kwi 19, 2019 7:45 am

Avalon napisał(a):Jak by ktoś chciał kupić...
Kpl. 120/70 ZR17 + 160/60ZR17 Metzeler Sportec M5 Interact.
Opony DOT 07-27 2016 oczywiście prawidłowo magazynowane.
440 za kpl.

A jak to się sprawuje na drodze ?

Re: Opony - wszystko na temat

Cz maja 02, 2019 10:41 am

Avalon napisał(a):Jak by ktoś chciał kupić...
Kpl. 120/70 ZR17 + 160/60ZR17 Metzeler Sportec M5 Interact.
Opony DOT 07-27 2016 oczywiście prawidłowo magazynowane.
440 za kpl.

...masz jeszcze ten kpl. na sprzedaj???

Re: Opony - wszystko na temat

Cz maja 02, 2019 11:49 am

Mam pytanie czy jeśli zamiast opony o rozmiarze 120/70 R 17 założę oponę 120/90 R 17 będzie jakaś zasadnicza zmiana.

Re: Opony - wszystko na temat

N maja 05, 2019 8:40 am

Au-gust napisał(a):Mam pytanie czy jeśli zamiast opony o rozmiarze 120/70 R 17 założę oponę 120/90 R 17 będzie jakaś zasadnicza zmiana.



Wszystko to kryterium czy zmieści się pod błotnikiem, wyższy profil to wyższa opona. Poza tym teoretycznie będą chyba bardziej gumiaste xcrazy

Re: Opony - wszystko na temat

Śr maja 08, 2019 7:12 am

Nowy test opon turystycznych

https://www.motocykl-online.pl/testy/Test-opon-turystycznych,13168,1
Odpowiedz