zeruje się zegarek w CBF600S

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

zeruje się zegarek w CBF600S

Postprzez plam » Pt paź 09, 2015 5:37 pm

Koledzy,

szukałem w dziale warsztat i były podobne tematy związane z zestawem wskaźników, ale raczej z trip'ami, wskaźnikiem temperatury czy poziomu paliwa. A ja mam problem z zegarkiem. Po przekręceniu kluczyka pokazuje 1:00 AM. Po ustawieniu działa ok. Jak wyłączę stacyjkę i włączę ponownie w czasie powiedzmy do 20 sekund, to pamięta ustawienie i wyświetla poprawną godzinę. Jednak jak minie więcej czasu to znowu jest 1:00 AM. Wyjąłem cały zestaw i szukałem czegoś na kształt bateryjki, ale nie znalazłem i poskładałem. Nie wydaje mi się, żeby zasilanie było z aku, bo po rozłączeniu aku licznik nadal pamięta trip'y no i oczywiście ODO. Czy miał ktoś podobny problem? Obawiam się, że cały zestaw wskaźników do wymiany, a to "gra nie warta świeczki".

Pozdrowienia, będę wdzięczny za pomocne informacje
plam
Użytkownik
 
Posty: 53
Dołączył(a): Pt paź 09, 2015 5:00 pm
Wiek: 44
Imię: Piotr
Motocykl: Honda CRF1000L
W siodle: <100 kkm

Re: zeruje się zegarek w CBF600S

Postprzez Romek » So paź 10, 2015 6:11 am

Po odłączeniu aku tripy i ODO będzie pamiętał a zegarek zrestartuje się do 1:00. Gdyby tak nie było to po zimie jak wyjmiesz aku na kilka miesięcy każdy by miał przebieg 00.000. Coś masz z podtrzymaniem zegarów z aku po wyłączeniu stacyjki. Kostka, może przewód nie łączy ?
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: zeruje się zegarek w CBF600S

Postprzez plam » So paź 10, 2015 8:09 pm

Ok, dzięki za podpowiedź. To co piszesz ma sens. Czyli na kostce wchodzącej do zestawu wskaźników, któryś pin musi być pod napięciem na wyłączonej stacyjce. Spróbuję sciągnąć serwisówkę i poszukać schematu. Jutro spróbuję się za to zabrać. Jeszcze raz dziękuję.
plam
Użytkownik
 
Posty: 53
Dołączył(a): Pt paź 09, 2015 5:00 pm
Wiek: 44
Imię: Piotr
Motocykl: Honda CRF1000L
W siodle: <100 kkm

Re: zeruje się zegarek w CBF600S

Postprzez plam » N paź 11, 2015 7:42 pm

Romek, bingo. Sprawdziłem w serwisówce i rzeczywiście za tzw. backup power voltage odpowiada zielono-czerwony kabelek, i to właśnie on był oderwany w kostce, która jest podłączona do zestawu wskaźników. Szczegóły na załączonym zdjęciu. Małe lutowanko i po kłopocie. Mała rzecz, a jaka radość. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc i jak się okazało bardzo cenne wsazówki. Nie ma jak to poradzić się doświadczonych kolegów :clap:

Problem rozwiązany - temat do zamknięcia.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
plam
Użytkownik
 
Posty: 53
Dołączył(a): Pt paź 09, 2015 5:00 pm
Wiek: 44
Imię: Piotr
Motocykl: Honda CRF1000L
W siodle: <100 kkm

Re: zeruje się zegarek w CBF600S

Postprzez Romek » Pn paź 12, 2015 6:37 am

Ważne że trafione w sedno bo nie zawsze od razu można zlokalizować usterkę :msn-wink:
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Popo25 i 44 gości