Wyciek z chłodnicy

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Wyciek z chłodnicy

Postprzez PeterS » So sie 20, 2011 8:30 pm

Hi,
przed chwilą poszedłem rzucić jeszcze okiem na CBFę przed jutrzejszą traską, coś mnie tknęło, pochyliłem ją w lewo i wyciek z chłodnicy, kurwa mać :wallbash: :wallbash: :wallbash:
W pochyleniu mocno kapie ze spustu, tak samo przy przegazowaniu w pionie, chłodnica w 2/3 od samej góry mokra, uszkodzeń mechanicznych brak (przynajmniej ja nie widziałem).
Czy ktoś z Was miał doświadczenia z naprawą chłodnicy (wiem, że zbyhu wymieniał całą), jakie są sensowne wyjścia z tej sytuacji (poxipol, lutowanie), jaki koszt w przypadku CBFy? Jest na Alledrogo chłodnica, ale wymianę traktuję jako ostateczność (wszystko bardziej wygląda na robotę niechlujów Makaronów niż efekt uderzenia kaminiem z drogi czy tp.)
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: Wyciek z chłodnicy

Postprzez zbyhu » So sie 20, 2011 9:11 pm

Yo!

Wytargac z moto i zatargac do warsztatu zajmujacego sie naprawa chlodnic aluminiowych.
Pewnie gdzies lut puscil.

Widzialem ostatnio na allegro chlodnice za 350zl.

Jak mialem rozwalona swoja, to probowalem ja pokleic dwuskladnikowym klejem do metalu.
Po zalaniu niby bylo ok, ale pod cisnieniem roboczym, jak sie silnik zagrzal, zaczelo wykapywac. Takze klejenie raczej nic nie da.

Pzdr
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Wyciek z chłodnicy

Postprzez raphi » N sie 21, 2011 4:34 am

Marq miał kiedyś taką sytuacę, że zaczęła nagle lać się woda z chłodnicy. Po poszukiwaniach w warsztacie okazało się ze to woda, która zbierała się w owiewkach i przy mocnym pochyleniu zaczęła po prostu wyciekać. Może u Ciebie to jednak nie chlodnica?
Ostatnio burze były.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Wyciek z chłodnicy

Postprzez MarQ » N sie 21, 2011 6:15 am

Zgadza się- kluczowe to sprawdzić czy to co wycieka to na pewno płyn z chłodnicy czy woda. Wiem że brzmi banalnie ale ja też byłem święcie przekonany że cieknie chłodnica (po przechyleniu moto na nóżkę lało się jak z kranu) Po sprawdzeniu okazało się że to woda z owiewki. Po obu stronach z boku, od wewnątrz owiewki są takie jakby kanały w których w czasie jazdy w deszczu zbiera się woda - wypływa dopiero na postoju- na chłodnicę.
MarQ
Znawca
 
Posty: 284
Dołączył(a): Cz paź 07, 2010 5:04 pm
Motocykl: PCX 125

Re: Wyciek z chłodnicy

Postprzez PeterS » N sie 21, 2011 7:00 am

Chciałbym żeby tak było :confused:
Ale wylało się tego naprawdę sporo, a przy dodaniu gazu leje się większym strumieniem.
Z tego co wyczytałem to lutowanie/klejenie nie rozwiąże definitywnie problemu. Są jeszcze szuwaxy wsypywane do chłodnicy, ale to rozwiązanie raczej po to by dojechać do domu.
Ptak czy psiak, trza będzie podjechać do warsztatu.
Swoją drogą, z kolejnymi modelami hasło" Honda to Honda" coraz bardziej odchodzi do lamusa (moje moto - 4 lata i 14kkm)
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: Wyciek z chłodnicy

Postprzez zbyhu » N sie 21, 2011 7:18 am

Yo!

No jeszcze takich pochopnych wnioskow nie wyciagaj, bo chlodnica mogla oberwac czyms - jakims kamieniem spod kola samochodu np.

Enylej. Spusc plyn chlodniczy, wykrec chlodnice z moto i zawiez ja do warsztatu naprawiajacego chlodnice. Powinni Ci to zrobic.

A jak nie zrobia, bierz chlodnice z allegro i wstaw na swoje miejsce.

To nie jest zbyt skomplikowana operacja. Spust plynu masz przy pompie wody po lewej stronie moto. Trzeba zdjac boczne owiewki, aby dobrac sie do srub chlodnicy - sa cale dwie sruby. Trzy cybanty poluzowac, zdjac weze. I chyba jeszcze trzeba wentylator odkrecic - jest na 3 srubkach.

Pzdr

PS
Pierwszy lepszy wynik w google dla Krakowa:

Chłodnice - naprawa, regeneracja, sprzedaż
30-662 Kraków, Albanska 44
* Godziny otwarcia: Pn-Pt: 8-16
* Tel.: +48 12 6552937
* Tel. 2: +48 501 488 354
Naprawa chłodnic miedzianych i aluminiowych do wszystkich pojazdów samochodowych, także maszyn rolniczych, budowlanych, wózków widłowych, motocykli itp.
Lutowanie pieców gazowych Termet, Junkers, Vaillant, Beretta i inne.
20 lat doświadczenia i pozytywne opinie wielu klientów!
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Wyciek z chłodnicy

Postprzez PeterS » N sie 21, 2011 8:51 pm

Chłopaki,
odszczekuję wszystko co powiedziałem o naszej ulubionej marce, pozdrawiam serdecznie bratni naród włoski i w ogóle sorry za zawracanie gitary :wallbash:
Dzisiaj, przy lepszym oświetleniu, podszedłem do zagadnienia jeszcze raz. Chłodnica dalej mokra ale już się z niej nie lało, uszkodzeń mechanicznych ewidentnie brak. Więc ośmielony odpaliłem, pochodziła do włączenia wentylatora, ostygła, odpaliłem, wentylator. Wysuszyłem w ten sposób chłodnicę, chłodziwo w normie.
Wieczorem zrobiłem ~~40 km w różnych warunkach (20-190), sprawdzając co jakiś czas - chłodnica sucha, poziom coolanta dalej cool :biggrin: :clap: Wychodzi na to, że jednak woda (wcześniej trochę mu się zmokło).
Zmyliło mnie to, że wczoraj wieczorem kapało tylko przy pochyleniu w lewo (po wyjściu przewodu z chłodnicy) i że przy przegazowaniu lało się mocniej, a ciecz była b. ciepła i to że wylało się przy tym nie mniej niż litr.
Mam nadzieję, że to koniec perypetii w tym temacie.
Powstaje pytanie na jaki motogadżet wydać "zaoszczędzone" w ten sposób 100-400 zł :naughty:

BTW taki postulat do PT Moderatorów:
może by utworzyć i "przykleić" temat zawierający (w skrótowej formie) WYPRÓBOWANE Z POZYTYWNYM SKUTKIEM przez nas patenty na CBFę- np. nie świecą światła - najpierw sprawdź styki przycisku rozrusznika, kapie z chłodnicy - najpierw sprawdź czy do zakamarków owiewki nie dostała się woda itp. itd.
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: Wyciek z chłodnicy

Postprzez mx500 » Pn sie 22, 2011 8:45 pm

Miałem podobny "problem" podczas odpalania moto wczesną wiosną tego roku. Po nocnym postoju motocykla pod chmurką podchodzę, odpalam i po chwili spostrzegam że cieknie mi woda po wężu odchodzącym z chłodnicy do spodu silnika, zestresowałem się troszkę :D pierwsza diagnoza to chłodnica uszkodzona od jakiegoś kamienia który wystrzelił spod opony, po chwili zorientowałem się że kolor wypływającej cieczy nie pasuje do koloru płynu który mam zalany w chłodnicy, okazało się że w nocy był lekki przymrozek, był to bodajże koniec marca więc przymrozki się wtedy zdażają :) trochę wody zgromadziło się po przejażdżce w deszczu dzień wcześniej i przymarzło między żeberkami chłodnicy! jak zaczęła się grzać to zaczęły się topić te przymarznięte komórki lodu.... toż i cała usterka chłodnicy :msn-wink:
"Brother, my cup is empty
And I haven't got a penny
For to buy no more whiskey
I have to go home"
--------------------------------
www.skutery-krakow.pl
--------------------------------
Avatar użytkownika
mx500
Użytkownik
 
Posty: 143
Dołączył(a): Pt mar 04, 2011 6:57 pm
Lokalizacja: Kraków / Oświęcim
Wiek: 41
Motocykl: CBF 600S 2005
W siodle: <100 kkm

Re: Wyciek z chłodnicy

Postprzez Wesoły Dyzio » Pt kwi 19, 2013 4:07 pm

Odgrzewam temat, ale mam dylemat-nie czuję jak rymuję. A mianowicie, mam ten sam problem z chłodnicą co koledzy po jeździe w deszczu, ale na dodatek jak stanę na światłach to podnosi mi się z okolic chłodnicy chmura pary i śmierdzi jakby spaloną gumą. Sprawdziłem organoleptycznie co to leci i wydaje mi się, że woda, chociaż w zbiorniczku wyrównawczym ewidentnie jest płyn w kolorze niebieskim. Wydaje się, że go nie ubyło, ale martwi mnie ta chmura pary i zapach gumy. Czy ktoś miał coś podobnego? Uspokójcie mnie, że tak i że to nic groźnego, bo już zaczynam wychodzić z siebie ze złości :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie:
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Wyciek z chłodnicy

Postprzez zbyhu » Pt kwi 19, 2013 4:49 pm

Ten typ tak ma, to normalne :).
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 90 gości