szyba nc 750x-jaka najlepsza?

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: szyba nc 750x-jaka najlepsza?

Postprzez Michaan » So kwi 30, 2016 12:57 pm

Cześć,
zamontowałem szybę Puiga i co do wiatru jest ok nie czuć oporów podczas jazdy ale szum w kasku jest znacznie większy. Czy szyba z Givi daje taki sam efekt? Czy deflektor pomoże?
Michaan
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): N kwi 24, 2016 5:17 pm
Lokalizacja: Opole
Wiek: 49
Imię: Andrzej
Motocykl: Honda NC 750X
W siodle: <100 kkm

Re: szyba nc 750x-jaka najlepsza?

Postprzez moto_doc » Cz maja 05, 2016 1:27 pm

Nie baw się w Givi,to niewiele zmieni.Kup lepiej jakiś nasz deflektor.Chociaż, tak naprawdę uważam że rewelacji nie będzie..
moto_doc
Nowicjusz
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt lis 06, 2015 5:10 am
Imię: Darek
Motocykl: Honda NC750X
W siodle: <100 kkm

Re: szyba nc 750x-jaka najlepsza?

Postprzez sufit » Cz maja 05, 2016 2:56 pm

Michaan napisał(a):Cześć,
zamontowałem szybę Puiga i co do wiatru jest ok nie czuć oporów podczas jazdy ale szum w kasku jest znacznie większy. Czy szyba z Givi daje taki sam efekt? Czy deflektor pomoże?

Ja założyłem deflektor drakojak. Pomogło na szum, jednak przy prędkości około 120-130 zaczyna huczeć. Dźwięk na dłuższą metę staje się nieznośny... Jeszcze nie udało mi się wyeliminować całkowicie, zmiana ustawień deflektora powoduje jedynie zmianę przy jakiej prędkości ów dźwięk powstaje...
Avatar użytkownika
sufit
Miłośnik
 
Posty: 579
Dołączył(a): Cz lip 02, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Imię: Daniel
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: szyba nc 750x-jaka najlepsza?

Postprzez Michaan » N maja 08, 2016 5:31 pm

Dzięki :) tak zrobię i kupię deflektor. W poprzednim motorze miałem i było ok. Póki co zatyczki do uszu robią swoje.
Michaan
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): N kwi 24, 2016 5:17 pm
Lokalizacja: Opole
Wiek: 49
Imię: Andrzej
Motocykl: Honda NC 750X
W siodle: <100 kkm

Re: szyba nc 750x-jaka najlepsza?

Postprzez klauzero » N maja 21, 2017 2:46 pm

Ja w swojej S-ce miałem szybę MRA Touring "T". Tą z wycięciem od dołu co to niby zmniejsza opór aerodynamiczny, bo część strugi powietrza kierowana jest pod nią (tuż nad reflektorem). Powód zakupu dwa lata temu to napór na klatę podczas jazdy z wyższymi prędkościami. 2 lata minęły, w międzyczasie wróciłem na siłownię i wczoraj zamontowałem szybę oryginalną. Efekt? Napór na klatę zupełnie mnie nie ruszą, ba... walka z naporem wiatru to trochę jak trening, a nastała taka cisza, że trudno było mi w to uwierzyć. Struga powietrza idealnie trafiała na kask, kiedy zamontowana była szyba MRA - zupełnie inaczej niż na zdjęciach symulacyjnych. Przy oryginalnej jest to rozłożone równo, bo w sumie ona ma tylko chronić wyświetlacz. Dodatkowy bonus to spalanie 3,9 z 400 km trasy autostradą - 130 non stop, aż żałuję że nie mam tempomatu, podczas gdy z szybą MRA, trudno było zejść poniżej 5, bo rezerwa zapalała się już po 180 km jazdy autostradą. Spróbuję jeszcze MRA+deflektor dokładany (akcesoryjny), ale póki co oryginał wygrywa... i jeszcze to spalanie... dodajmy, że w testach głośności kasków jest zapis, iż dotyczy to tylko nakedów, bo... jest ciszej w porównaniu do turbulencji spowodowanych owiewkami.
klauzero
Nowicjusz
 
Posty: 10
Dołączył(a): N kwi 27, 2014 4:40 pm
Imię: Jacek
Motocykl: NC700S DCT
W siodle: <100 kkm

Re: szyba nc 750x-jaka najlepsza?

Postprzez seidhe » Wt maja 30, 2017 1:52 pm

Ja z kolei mam szybę VSTREAM N20009 - najwyższa i najszersza z dostępnych do tego motocykla, mam 190cm. Tania nie jest, ale daje radę. mam wycięty wlot w dolnej części szyby, żeby nie rosiała. dodatkowo jest mały deflektor DARKOJAK z regulacja kąta pochylenia i wysokości 30x14. Spalanie... to kwestia kilku czynników. Ja ważę ok 120 kg w ciuchach, a ostatnio udało mi się na mieście zejść do 4,5l/100km. Z taką szyba to przyzwoity wynik, jak sądzę.
LwG
Avatar użytkownika
seidhe
Użytkownik
 
Posty: 90
Dołączył(a): Wt gru 27, 2016 12:26 pm
Wiek: 48
Imię: Michał
Motocykl: NC750X, Triumph B200
W siodle: <100 kkm

Re: szyba nc 750x-jaka najlepsza?

Postprzez Au-gust » Wt maja 30, 2017 2:41 pm

Co prawda mam 700x a nie 750x ale dokonałem ciekawej konkluzji. W wyniku zawirowań losu straciłem szybę Puig , miałem ją od nowości i na innej nie jeździłem . Założyłem oryginalną małą szybkę Hondy( miałem w garażu) plus spory deflektor (ocalał ) bodajże 15/ 30 .
Nie byłem zadowolony z tego rozwiązania , spodziewałem się hałasu i szarpania za ciuchy jak w nakedzie ( przez tydzień jeździłem bez szyby).
Hałas jest mniejszy i przy szybkościach autostradowych prawie nie szarpie za ciuchy na ramionach. Jedyna zmiana to większy przepływ powietrza w okolicy szyi , jak jest zimno do kominiarki zakładam komin.
Entropia zawsze wygrywa
Au-gust
Maniak
 
Posty: 1122
Dołączył(a): Pt paź 31, 2014 7:31 pm
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Imię: Adam
Motocykl: honda ncx700a
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron