szyba nc 750x-jaka najlepsza?

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

szyba nc 750x-jaka najlepsza?

Postprzez moto_doc » So lis 14, 2015 7:11 am

Cześć
Zastanawiam się jaką szybę zamontować do mojego moto.Akcesoryjna,jak wiadomo nie spełnia swojej funkcji.Mam 174 cm i zastanawiam się czy nie kupić MRA Vario Touring.Nie wiem czy warto kupić ją z deflektorem czy bez. Bez deflektora jest wyższa i tańsza.W serwisie polecili mi Givi ale jest wysoka (prawie 50 cm) i mi się nie podoba.Na pewno dobór szyby zależy od gabarytów jeźdźca.Czy ktoś ma już jakieś doświadczenia?
moto_doc
Nowicjusz
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt lis 06, 2015 5:10 am
Imię: Darek
Motocykl: Honda NC750X
W siodle: <100 kkm

Re: szyba nc 750x-jaka najlepsza?

Postprzez sebek75 » So lis 14, 2015 2:19 pm

Może z oferty firmy Puig coś znajdziesz dla siebie?
sebek75
Użytkownik
 
Posty: 20
Dołączył(a): Pt paź 09, 2015 6:51 pm
Imię: Sebastian
Motocykl: Honda Nc 700S Dct
W siodle: >300 kkm

Re: szyba nc 750x-jaka najlepsza?

Postprzez Radarman » N lis 15, 2015 12:02 am

Powiem tak: szyba to jest never ending story i nie ma tu raczej gotowego rozwiązania, bo poza wzrostem i rodzajem kasku jest jeszcze parę innych czynników do uwzględnienia.

Czeka Cię więc przetestowanie:
- adapterów BRUUDT,
- adapterów Palmer Products,
- deflektora Darkojak,
- szyby MRA,
- szyby PUIG,
- szyby PUIG z deflektorem,
- turystycznej szyby Hondy NC700/750X,
- szyby Givi D1111ST,
- szyby Givi AirFlow,
- szyby CalSci,
- szyby Madstad,
- szyby Zero Gravity,
- szyby Powerbronze.

Powodzenia
Obrazek
Avatar użytkownika
Radarman
Znawca
 
Posty: 337
Dołączył(a): Wt paź 28, 2014 9:32 pm
Lokalizacja: Hampshire / UK
Wiek: 52
Imię: Hubert
Motocykl: CRF1000L DCT
W siodle: <100 kkm

Re: Odp: szyba nc 750x-jaka najlepsza?

Postprzez nocny » N lis 15, 2015 11:45 am

Nie ma co iść na zgniłe kompromisy.

308521077_6_1000x700_kawasaki-voyager-zg-1200-czarna-perla-piekny-mozliwa-zamiana-_rev002.jpg


A tak serio moje przemyślenia są takie albo szyba która sięga powyżej linii oczu albo jeśli ma być niżej do lepszym wyborem jest szyba + deflektor wtedy strumień powietrza jest rozdzielany i jest ciszej.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: szyba nc 750x-jaka najlepsza?

Postprzez moto_doc » N lis 15, 2015 1:48 pm

Prawda jest taka że większość tych szyb ,deflektorów,adapterów jest dedykowanych dla wyższych bikerów.Moim zdaniem każda szyba wysokości powyżej 48 cm jak np.Puig czy GiVI 1111ST będzie chroniła przed wiatrem niskiego jeźdźca.Tylko co wtedy podczas deszczu?Czy woda będzie zdmuchiwana z kasku? A szum ?Czy jak jest dobra ochrona przed wiatrem to szum też jest mniejszy?
moto_doc
Nowicjusz
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt lis 06, 2015 5:10 am
Imię: Darek
Motocykl: Honda NC750X
W siodle: <100 kkm

Re: szyba nc 750x-jaka najlepsza?

Postprzez Spider » N lis 15, 2015 2:01 pm

Zobacz sobie jeszcze szyby National Cycle, ja mam taką, zamieszczałem zdjęcie. Drogie ale z bardzo dobrego materiału.
Pozdrawiam
Spider
--------------------
Wozi mnie biała Honda NC750X DCT
Avatar użytkownika
Spider
Użytkownik
 
Posty: 44
Dołączył(a): Cz lip 09, 2015 10:23 am
Imię: Grzegorz
Motocykl: NC750X DCT
W siodle: <100 kkm

Re: szyba nc 750x-jaka najlepsza?

Postprzez Radarman » N lis 15, 2015 5:20 pm

moto_doc napisał(a):Prawda jest taka że większość tych szyb ,deflektorów,adapterów jest dedykowanych dla wyższych bikerów.Moim zdaniem każda szyba wysokości powyżej 48 cm jak np.Puig czy GiVI 1111ST będzie chroniła przed wiatrem niskiego jeźdźca.Tylko co wtedy podczas deszczu?Czy woda będzie zdmuchiwana z kasku? A szum ?Czy jak jest dobra ochrona przed wiatrem to szum też jest mniejszy?


Darek, mam wrażenie że szukasz ideału który w wypadku motocykla jest nie do spełnienia.
Zawsze będziesz miał szum, wiatr i kiepską ochronę przed deszczem bo to jest MOTOCYKL.
Czynniki te tylko możesz zminimalizować i to nie na zawsze, bo wystarczy ze jedziesz za ciężarówką i już masz zawirowania powietrza. To samo przy silnym wietrze.

Moje eksperymenty z szybami do NCeka doprowadziły do następujących wniosków:
- standardowa szyba nie jest taka zła, zakładając że większość to jazdy miejskie. Jest w miarę cicho, ale cały strumień powietrza przyjmujesz "na klatę".
- szyby wysokie są OK jeśli większość twojej jazdy to trasy. Zmniejszają napór strumienia powietrza na twoje ciało, niestety powietrze z szyby uderza zasadniczo prosto w kask powodując czasami szum nie do wytrzymania.

Mam 179 cm wzrostu i obecnie mam szybę turystyczną Hondy i deflektor Darkojaka ustawiony rownolegle do szyby i jest OK. Bez deflektora było cholernie głośno i aż mi głowa drgała.
Obrazek
Avatar użytkownika
Radarman
Znawca
 
Posty: 337
Dołączył(a): Wt paź 28, 2014 9:32 pm
Lokalizacja: Hampshire / UK
Wiek: 52
Imię: Hubert
Motocykl: CRF1000L DCT
W siodle: <100 kkm

Re: szyba nc 750x-jaka najlepsza?

Postprzez Lm261 » N lis 15, 2015 5:23 pm

Posiadam szybę Puig i jestem z niej zadowolony. Mam 182 cm wzrostu i dla mnie jest wystarczająco wysoka..Szyba jest w miarę sztywna i nie powoduje drgań na wietrze.Cena nie jest zachęcająca ale jak by mnie miała potem w-iać Obrazek to wolałam odczekać i kupić droższą.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Lm261
Użytkownik
 
Posty: 156
Dołączył(a): So lip 05, 2014 7:41 am
Imię: Mirek
Motocykl: Nc750xde
W siodle: <100 kkm

Re: szyba nc 750x-jaka najlepsza?

Postprzez sebek75 » N lis 15, 2015 5:54 pm

Ta szyba w Nc X dobrze wygląda.
Do wersji S moim zdaniem byłaby za wysoka.
sebek75
Użytkownik
 
Posty: 20
Dołączył(a): Pt paź 09, 2015 6:51 pm
Imię: Sebastian
Motocykl: Honda Nc 700S Dct
W siodle: >300 kkm

Re: szyba nc 750x-jaka najlepsza?

Postprzez moto_doc » N lis 15, 2015 6:26 pm

Drążę temat ponieważ z V-Stromem tego problemu praktycznie nie było.Podniosłem sobie szybkę akcesoryjną i było ok.Gość na forum angielskim pisze że przy szybkiej jeździe szybki Puig nieprzyjemnie drgają i że są zbyt miękkie (a poza tym oni jeżdżą z zatyczkami w uszach !!) .Tutaj rekomendujecie je.A jak sprawują się one przy szybkościach powyżej 110 km/h ?
moto_doc
Nowicjusz
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt lis 06, 2015 5:10 am
Imię: Darek
Motocykl: Honda NC750X
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości