Interkom

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Interkom

Postprzez nocny » Pt maja 20, 2016 9:49 am

Chyba intercom nolana nie występuje w przystępnej cenie :). Parę razy widzialem na olx że ktoś z Tarnowskich gór wystawiał różne szpeje nolanowskie w niższych cenach (zwykle używki).
BTW ja wykorzystałem nolanowskie miejsce montażu interkoma do zamontowania interkomu seny. Na drukarce 3d wydrukowałem odpowiedni adapter. Z tym ze uprzedzam od razu ja miałem nolana 104 classic i wydaje się że już w nolanie evo miejsce na intercom został zmieniony, i mój adapter nie podejdzie.
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: Interkom

Postprzez Lm261 » Pt maja 20, 2016 6:50 pm

nocny napisał(a):Chyba intercom nolana nie występuje w przystępnej cenie :). Parę razy widzialem na olx że ktoś z Tarnowskich gór wystawiał różne szpeje nolanowskie w niższych cenach (zwykle używki).
BTW ja wykorzystałem nolanowskie miejsce montażu interkoma do zamontowania interkomu seny. Na drukarce 3d wydrukowałem odpowiedni adapter. Z tym ze uprzedzam od razu ja miałem nolana 104 classic i wydaje się że już w nolanie evo miejsce na intercom został zmieniony, i mój adapter nie podejdzie.

Znalazłem tam gdzie pisałeś http://olx.pl/oferta/bluetooth-kit-b5-m ... 9b4194ef3f .Może ktoś tam kupował i zna tego sprzedawcę.Są dwa rodzaje intercomów B5,M5.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Lm261
Użytkownik
 
Posty: 156
Dołączył(a): So lip 05, 2014 7:41 am
Imię: Mirek
Motocykl: Nc750xde
W siodle: <100 kkm

Re: Interkom

Postprzez jokansen » Śr maja 24, 2017 10:32 am

Zamówiłem 2 podwójne zestawy Seny 20s dla mnie i moich znajomych z którymi jeżdżę, głównie pod kątem możliwości tworzenia konferencji. Zdam relację jak to chodzi. Jednocześnie pragnę poinformować, że Midlandy BT Next których używamy powoli dokonują swojego żywota. Wytrzymały 3 lata i zaczynają się sypać - nie tylko wizualnie ale i elektronicznie. Trochę kicha jak za sprzęt za tyle kasy.
"Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny"
Avatar użytkownika
jokansen
Maniak
 
Posty: 1023
Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 8:21 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 45
Imię: Marcin
Motocykl: DL650 AL8
W siodle: <100 kkm

Re: Interkom

Postprzez geguś » Śr maja 24, 2017 11:54 am

jokansen napisał(a):Jednocześnie pragnę poinformować, że Midlandy BT Next których używamy powoli dokonują swojego żywota. Wytrzymały 3 lata i zaczynają się sypać - nie tylko wizualnie ale i elektronicznie. Trochę kicha jak za sprzęt za tyle kasy.

Powiedz cos wiecej w temacie. Mój midland, kupowany grupowo tutaj na forum, po ok 20kkm daje radę choć radio poza miastem praktycznie nie odbiera.
jakie są Twoje zastrzeżenia?
Avatar użytkownika
geguś
Miłośnik
 
Posty: 820
Dołączył(a): Pt maja 24, 2013 10:54 am
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 37
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A GSX-R 750
W siodle: <100 kkm

Re: Interkom

Postprzez Glub » Cz maja 25, 2017 10:05 am

Sena z tego co pisza w internetach deklasuje nawet cardo
A po obejrzeniu z bliska rozwiazania dla schubertha zgadzam sie z opibia. Rozwiazanie elegantsze
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Interkom

Postprzez jokansen » Cz maja 25, 2017 10:09 am

Używaliśmy tych interkomów w 3 osoby. Na początku działały całkiem ok choć był problem ze zgłaszaniem zajętości linii pomiędzy niektórymi osobami. Z czasem zaczęły się problemy z ginącym parowaniem interkomów. Dwa z trzech BT Nextów odwiedziły serwis po drodze. Koniec końców jeden wyzionął ducha a w moim pojawił się problem z jakością dźwięku - nie słyszę i nie jestem słyszalny bo dźwięk jest silnie zniekształcony. Po czasie strasznie zużywa się środkowy przycisk - brak wyczucia czy został wciśnięty czy nie. Kolejna sprawa to cholernie delikatne antenki - swoją połamałem i kolega również. Z radiem jak napisałeś. Interkomy zniszczyły się mocno wizualnie - poobłaziła z nich ta gumowana powłoczka. Ponadto ułamuje się mocowanie trzymające interkom przy kasku w dwóch egzemplarzach.
Więcej grzechów nie pamiętam :shifty:
"Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny"
Avatar użytkownika
jokansen
Maniak
 
Posty: 1023
Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 8:21 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 45
Imię: Marcin
Motocykl: DL650 AL8
W siodle: <100 kkm

Re: Interkom

Postprzez geguś » Cz maja 25, 2017 11:55 am

a jakie przebiegi maja urządzenia?
Avatar użytkownika
geguś
Miłośnik
 
Posty: 820
Dołączył(a): Pt maja 24, 2013 10:54 am
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 37
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A GSX-R 750
W siodle: <100 kkm

Re: Interkom

Postprzez jokansen » Pt maja 26, 2017 8:58 am

geguś napisał(a):a jakie przebiegi maja urządzenia?

ok 50 tyś km
"Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny"
Avatar użytkownika
jokansen
Maniak
 
Posty: 1023
Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 8:21 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 45
Imię: Marcin
Motocykl: DL650 AL8
W siodle: <100 kkm

Re: Interkom

Postprzez Wesoły Dyzio » Pt maja 26, 2017 9:05 am

Glub napisał(a):Sena z tego co pisza w internetach deklasuje nawet cardo
A po obejrzeniu z bliska rozwiazania dla schubertha zgadzam sie z opibia. Rozwiazanie elegantsze

Nic nie deklasuje. Cardo ma DMC a sena nie. WIęc do deklasacji jeszcze długa droga. Używam Sho One Duo i nie mogę złego słowa powiedzieć. Mieliśmy tylko mały problem z parowaniem czterech interkomów, ale to wynikało raczej ze źle napisanej instrukcji. Dopiero po zmianie kolejności parowania wszystko jest ok.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Interkom

Postprzez jokansen » Pt maja 26, 2017 9:27 am

Wesoły Dyzio napisał(a):
Glub napisał(a):Sena z tego co pisza w internetach deklasuje nawet cardo
A po obejrzeniu z bliska rozwiazania dla schubertha zgadzam sie z opibia. Rozwiazanie elegantsze

Nic nie deklasuje. Cardo ma DMC a sena nie. WIęc do deklasacji jeszcze długa droga. Używam Sho One Duo i nie mogę złego słowa powiedzieć. Mieliśmy tylko mały problem z parowaniem czterech interkomów, ale to wynikało raczej ze źle napisanej instrukcji. Dopiero po zmianie kolejności parowania wszystko jest ok.

Zgadza się co napisałeś. Jest tylko jedno ale a nawet dwa: primo pojechana cena - ok 2,5 tysia za zestaw dual a i DMC działa tylko z innymi modelami Cardo które to mają (w tej chwili jeden model z tego co się orientuję). Reszta funkcji identyczna jak w Senie która wychodzi średnio 700zł taniej za podwójny zestaw.
Dziś ruszam w trasę z trzema motocyklistami którzy będą mieć te zestawy to zdam relację jak się te zabawki sprawują.
"Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny"
Avatar użytkownika
jokansen
Maniak
 
Posty: 1023
Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 8:21 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 45
Imię: Marcin
Motocykl: DL650 AL8
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości