Honda nc 700x probem z dct???

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Honda nc 700x probem z dct???

Postprzez Birtka » Wt kwi 05, 2016 8:03 am

Witam wszystkich miłośników dwóch kółek marki Honda! Mam na imię Bartek, mój motocykl to Honda Nc 700x Dct, motocykl kupiony w Polsce w tej chwili ma około 9000 km i serwisowany jest zgodnie z wytycznymi. Wczoraj miałem incydent ze skrzynią automatyczną. Mianowice jadąc z prędkością około 100 km/h zacząłem dojeżdżać do skrzyżowania i jechałem bez gazu na luzie motocykl się toczył sam bez hamowania. nagle zauważyłem przy prędkości około 30 km/h ze motocykl jest na 5 biegu ( jechałem n trybie S) dodałem gazu i motocykl zgasł i zapalił się check engine. Zjechałem na pobocze motocykl był na piątym biegu i nie mogłem go zapalić. zacząłem przepychać moto i automat sam pozbijał do neutrala biegi. potem wszystko było ok. Czy mam się martwić (: ????????
Birtka
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn kwi 04, 2016 7:49 pm
Imię: Bartosz
Motocykl: Honda Nc 700x dct
W siodle: <100 kkm

Re: Honda nc 700x probem z dct???

Postprzez Wesoły Dyzio » Wt kwi 05, 2016 8:18 am

Szkoda, że nie zawitałeś do "powitalni". Zajrzyj tu i jak się sytuacja powtórzy, to pozostaje serwis.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Honda nc 700x probem z dct???

Postprzez nocny » Wt kwi 05, 2016 11:19 am

Do skrzyżowania jechałeś N ? Pytam bo mój znajomy co prawda w DSG (w sumie zasada ta sama) miał właśnie taką manię że jak wyjeżdżał do świateł to se przełączal na N żeby się dokólać. Czego oczywiście producent nie zaleca żeby nie napisać zabrania.
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: Honda nc 700x probem z dct???

Postprzez Glub » Wt kwi 05, 2016 11:39 am

W ncku nie da zie wrzucic neutrala podczas jazdy.
Niepotrzebnie dodales gazu, niepotrzebnie probowales go zapalic gdy byl wbity bieg.
No i kompletnie bez sensu go przetaczales.
Trzeba bylo go z kill switcha lub kluczyka, sam bu zrzucił.

Resetuj ecu dct wg instrukcji z innego watku.
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Honda nc 700x probem z dct???

Postprzez Birtka » Wt kwi 05, 2016 4:09 pm

Nie nie jechałem na neutralu. Jechałem na trybie S. Motocykl zgasł sam w sumie. Jak już stałem na poboczu, wyłączyłem zapłon i ponownie włączyłem. Skrzynia mienia i próbowała zrzucić bieg z 5 ale nie mogła słychać było pracę skrzyni ale bieg się nie zabijał niżej. Dopiero jak popychalem motocykl i wtedy biegi zaczęły się zabijać niżej.
Birtka
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn kwi 04, 2016 7:49 pm
Imię: Bartosz
Motocykl: Honda Nc 700x dct
W siodle: <100 kkm

Re: Honda nc 700x probem z dct???

Postprzez Wesoły Dyzio » Wt kwi 05, 2016 5:29 pm

Zrób jak napisał Radarman i zobacz czy się sytuacja powtórzy. Może to po prostu błąd komputera i po wszystkim. Zresetujesz i może więcej się nie pojawi. A jakby co, to zawsze możesz pojechać do serwisu i niech podłączą pod komputer i się dowiesz o co kaman. Nie ma co tu dewagować, bo skoro ustąpiło to nie ma co naprawiać. Można tylko zresetować komputer pokładowy wg instrukcji Radarmana i już. :excl:
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Honda nc 700x probem z dct???

Postprzez Birtka » Wt kwi 05, 2016 5:38 pm

Tak zrobię. Dzwoniłem do serwisu w W-wie i mechanik stwierdził że mieli przypadek że zanieczyszczona była ta manetki sterująca D N S. I mówił że wtedy rozbierają i czyszczą tę manetkę. Jedno mi się nie zgadza. Facet mówił że tak się dzieje jak moto często w deszczu jeździ natomiast ja nigdy nie jeżdżę w deszczu. Jak moto myje to też z głową staram się nie lac mocno po elektronice
Birtka
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn kwi 04, 2016 7:49 pm
Imię: Bartosz
Motocykl: Honda Nc 700x dct
W siodle: <100 kkm

Re: Honda nc 700x probem z dct???

Postprzez Wesoły Dyzio » Wt kwi 05, 2016 5:47 pm

No to widzisz, masz już jakiś punkt zaczepienia i wiesz czego możesz się spodziewać.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Honda nc 700x probem z dct???

Postprzez Radarman » Wt kwi 05, 2016 9:16 pm

Bartek,

Nie słyszałem o żadnym problemie z przełącznikiem D/S w NCekach, a jeździmy w UK w o wiele gorszej pogodzie niż w PL i niektórzy (mnie wliczając) jeżdżą cały rok. Dużo kurierów motocyklowych używa NCeków z DCT i niektórzy maja już przebiegi pod 100 000 km i nie słyszałem aby na DCT narzekali

Zacząłbym od sprawdzenia stanu akumulatora (nie napisałeś z którego roku ten NCek) i ewentualnie głównego przewodu masowego. Skrzynia DCT jak wszystko sterowane elektroniką nie lubi problemów z napięciem i jeśli aku ledwo zipie, mogą dziać się różne "jaja".

Sugerowany wcześniej reset DCT nie zaszkodzi, choć i tak potem obserwowałbym bacznie pracę skrzyni.
Obrazek
Avatar użytkownika
Radarman
Znawca
 
Posty: 337
Dołączył(a): Wt paź 28, 2014 9:32 pm
Lokalizacja: Hampshire / UK
Wiek: 52
Imię: Hubert
Motocykl: CRF1000L DCT
W siodle: <100 kkm

Re: Honda nc 700x probem z dct???

Postprzez Birtka » N kwi 10, 2016 8:24 pm

Witam! Honda była wyprodukowana w 2013 a kupiona w lutym 2014 (ledwo gwarancja się skonczyla). Aku raczej wpożądku. Oleje wymieniane co roku w maju i wszystkie filtry.
Birtka
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn kwi 04, 2016 7:49 pm
Imię: Bartosz
Motocykl: Honda Nc 700x dct
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości