Linka sprzęgła CBF600N ABS

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Linka sprzęgła CBF600N ABS

Postprzez Wesoły Dyzio » Wt maja 24, 2016 10:38 am

Odpalasz sprzęt, rozpędzasz ręcznie, wskakujesz na moto, wrzucasz dwójkę i w drogę. Gorzej w mieście. Co do zmiany biegów bez sprzęgła, opanowanowałem w górę i w dół. Po wypadku miałem naderwaną linkę, o czym zapomniałem. Wybrałem się na przejażdżkę i dopiero po jakimś czasie zorientowałem się, że mam tylko jedną "nitkę" linki. Aby nie zerwać jej do końca, zmieniałem biegi bez sprzęgła. Najlepiej przy "schodzeniu" z biegów, mieć możliwie jak najmniejszą prędkość dla danego biegu, aby przy wrzuceniu niższego biegu nie było mocnego szarpnięcia. Oczywiście jak ma się możliwość, to lepiej moto postawić i pojechać po nową linkę. Ale niestety jest problem, ponieważ od ręki jej nie dostaniesz.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Linka sprzęgła CBF600N ABS

Postprzez Avalon » Wt maja 24, 2016 11:11 am

le(hu napisał(a):Póki co dostaje same odpowiedzi że brak na stanie i nieznany czas realizacji :(
Zaproponujecie jakąś hurtownię?


Linka sprzęgła ref 22870-MER-R70 cena 129,15 PLN brutto.
1-2 dni robocze. Jest w magazynie w Polce.
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: Linka sprzęgła CBF600N ABS

Postprzez Avalon » Wt maja 24, 2016 11:21 am

jokansen napisał(a):A jak to fizycznie ma ze sobą działać? Jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić. Jak możesz to przybliż temat.
Pozdro

W pancerz po zerwanej lince wciągasz nową z "metra", a końcówki zastępujesz czym się da :)
W tym konkretnym przypadku metalowymi "wnętrznościami" wydłubanymi z kostki.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: Linka sprzęgła CBF600N ABS

Postprzez le(hu » Wt maja 24, 2016 11:26 am

Dzięki za odpowiedz. Linkę sprzęgła zamówiłem bezpośrednio w Hondzie.

Zestawy naprawcze warto wozić :) ja nie miałem. Ale po przejechaniu 30km (unikając skrzyżowań i świateł) na szczęście trafiłem na serwis moto i mieli odsprzedać zestaw naprawczy. Jest w nim i linka i końcówki co wielu rodzajów klamek. U mnie zerwała się przy samej klamce więc zastosowałem tylko końcówkę. Najgorzej z ruszaniem. Trza się rozpędzić jak przy zapalaniu na popych - chyba że ktoś ma lepszy sposób?

Obrazek

Zmiany biegów bez sprzęgła na CBF600 wychodzą całkiem sprawnie. W dol przy obrotach poniżej 2,2k a do góry w sumie przy każdych obrotach wychodzi tylko trzeba to wyczuć. Przydatna umiejętność na wypadek takiej awarii.
le(hu
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): N kwi 26, 2015 6:06 pm
Imię: Jacek
Motocykl: poszukuję
W siodle: <100 kkm

Re: Linka sprzęgła CBF600N ABS

Postprzez Wesoły Dyzio » Wt maja 24, 2016 11:29 am

le(hu napisał(a):Dzięki za odpowiedz. Linkę sprzęgła zamówiłem bezpośrednio w Hondzie.

Zestawy naprawcze warto wozić :) ja nie miałem. Ale po przejechaniu 30km na szczęście trafiłem na serwis moto i mieli odsprzedać zestaw naprawczy. Jest w nim i linka i końcówki co wielu rodzajów klamek. U mnie zerwała się przy samej klamce więc zastosowałem tylko końcówkę.

Obrazek

Zmiany biegów bez sprzęgła na CBF600 wychodzą całkiem sprawnie. W dol przy obrotach poniżej 2,2k a do góry w sumie przy każdych obrotach wychodzi tylko trzeba to wyczuć. Przydatna umiejętność na wypadek takiej awarii.

A ile kosztuje taki zestaw naprawczy ?
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Linka sprzęgła CBF600N ABS

Postprzez le(hu » Wt maja 24, 2016 11:43 am

Po środku niczego na dolnym Śląsku 50zl

Połowę mniej w sklepach internetowych.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
le(hu
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): N kwi 26, 2015 6:06 pm
Imię: Jacek
Motocykl: poszukuję
W siodle: <100 kkm

Re: Linka sprzęgła CBF600N ABS

Postprzez Monte Christo » Wt maja 24, 2016 11:43 am

Wesoły Dyzio napisał(a):Odpalasz sprzęt, rozpędzasz ręcznie, wskakujesz na moto, wrzucasz dwójkę i w drogę. Gorzej w mieście. Co do zmiany biegów bez sprzęgła, opanowanowałem w górę i w dół. Po wypadku miałem naderwaną linkę, o czym zapomniałem. Wybrałem się na przejażdżkę i dopiero po jakimś czasie zorientowałem się, że mam tylko jedną "nitkę" linki. Aby nie zerwać jej do końca, zmieniałem biegi bez sprzęgła. Najlepiej przy "schodzeniu" z biegów, mieć możliwie jak najmniejszą prędkość dla danego biegu, aby przy wrzuceniu niższego biegu nie było mocnego szarpnięcia. Oczywiście jak ma się możliwość, to lepiej moto postawić i pojechać po nową linkę. Ale niestety jest problem, ponieważ od ręki jej nie dostaniesz.

Czyli odpalić zapłon i z górki jechać na biegu jałowym a jak się rozpędzi to wrzucić dwójkę i dalej kolejno? Dobrze rozumiem?
To by miało sens. :smile:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Linka sprzęgła CBF600N ABS

Postprzez Wesoły Dyzio » Wt maja 24, 2016 11:55 am

Monte Christo napisał(a):
Wesoły Dyzio napisał(a):Odpalasz sprzęt, rozpędzasz ręcznie, wskakujesz na moto, wrzucasz dwójkę i w drogę. Gorzej w mieście. Co do zmiany biegów bez sprzęgła, opanowanowałem w górę i w dół. Po wypadku miałem naderwaną linkę, o czym zapomniałem. Wybrałem się na przejażdżkę i dopiero po jakimś czasie zorientowałem się, że mam tylko jedną "nitkę" linki. Aby nie zerwać jej do końca, zmieniałem biegi bez sprzęgła. Najlepiej przy "schodzeniu" z biegów, mieć możliwie jak najmniejszą prędkość dla danego biegu, aby przy wrzuceniu niższego biegu nie było mocnego szarpnięcia. Oczywiście jak ma się możliwość, to lepiej moto postawić i pojechać po nową linkę. Ale niestety jest problem, ponieważ od ręki jej nie dostaniesz.

Czyli odpalić zapłon i z górki jechać na biegu jałowym a jak się rozpędzi to wrzucić dwójkę i dalej kolejno? Dobrze rozumiem?
To by miało sens. :smile:

Dobrze rozumiesz :thumbup:
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Linka sprzęgła CBF600N ABS

Postprzez Turos » Wt maja 24, 2016 12:16 pm

Monte Christo napisał(a):
Turos napisał(a):w górę bez sprzęgła, w dół na zgaszonym sprzęcie :)

Ty serio, czy się zgrywasz? A co się stanie, jak na jedynce odpalisz moto? Jakoś ciężko jest mi to sobie wyobrazić. Jedynym sensownym wyjściem wydaje mnie się zostawić moto, wezwać taxi i lecieć po linkę, lub zwieźć moto za pomocą assistance do warsztatu :smile:

Że tak zacytuję Ciebie:
Monte Christo napisał(a): Ty serio, czy się zgrywasz?

:msn-wink:

W ostateczności linka w dłoń proszę państwa :) o ile zostało jej jeszcze "conieco".
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Linka sprzęgła CBF600N ABS

Postprzez Kryman » N cze 18, 2017 9:41 am

Nie chcę zakładać nowego tematu, a że tu jest o lince to zapytam.
Niedawno zmieniłem u siebie linkę sprzęgła (stara się urwała) i zastanawiam, się czy skoro jest nowa to jest sens ją smarować? Jeśli tak to czym według Was najlepiej to zrobić (pomijając kwestię strzykawki :msn-wink: )
Pewnie dla większości głupie pytanie, ale jestem świeży w temacie i wolę się dopytać :smile:
Avatar użytkownika
Kryman
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): N maja 07, 2017 4:57 pm
Imię: Krystian
Motocykl: VFR 800 V-TEC
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości