Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: cykanie w silniku.pomocy

Śr cze 15, 2016 6:32 pm

wróciłem! nagrałem te cykanie w silniku
https://www.youtube.com/watch?v=G4RHwHKJHto

Re: cykanie w silniku.pomocy

Cz cze 16, 2016 5:26 am

Moim skromnym zdaniem tak pracuje każdy silnik Hondy nie tylko motocyklowy, słychać cykanie zaworów.

Re: cykanie w silniku.pomocy

Cz cze 16, 2016 6:25 am

dla mnie to on jakoś charczy przy zwiększaniu obrotów , ale to może przez słabą jakość głośników w kompie nie wyłapie się wszystkiego .

Re: cykanie w silniku.pomocy

Cz cze 16, 2016 9:21 am

No, jakość filmiku jest fatalna, ciężko coś sensownego napisać.

Z całą pewnością nie słychać nic, co by miało wskazywać na padającą panewkę.
Jeśli tego się boisz, to dla świętego spokoju zlej olej z silnika i sprawdź czy nie ma w nim opiłków metalu. Jak nie będzie, możesz ten olej wlać z powrotem, nic nie stracisz, poza godziną swojego czasu.

Możesz też podjechać do mechanika, żeby silnika posłuchał - za słuchanie chyba nic nie skasuje.

Re: cykanie w silniku.pomocy

Cz cze 16, 2016 9:41 am

Moim zdaniem ewidentnie coś słychać, to nie jest cykanie jak cykanie np. wtrysków, tylko świst jakiś metaliczny.
Ale z drugiej strony niemożliwe w silnikach tej klasy, chyba że faktycznie ktoś nie dbał. Pojedz do mechaniora.

Re: cykanie w silniku.pomocy

Cz cze 16, 2016 2:20 pm

witajcie! te cykanie narasta do 2,5tys.póżniej maleje,najgożej jest przy 2,5 do 2,8tys. obr,ale i tak chyba muszę jechać do mechaniora :kwasny:

Re: cykanie w silniku.pomocy

Cz cze 16, 2016 2:21 pm

ale jeszcze jedno pytanko ,czy w tych silnikach robi się regulację przepustnic :question:

Re: cykanie w silniku.pomocy

Cz cze 16, 2016 4:51 pm

Chyba nie. Od tego ma być zaworek IACV.

Podajesz obroty przy których ten silnik najbardziej wibruje. Słynne brzęczenie owiewek z pierwszego rocznika modelowego (który mam) brzęczy najbardziej właśnie między 2,5 tyś a 2,8 tyś. obr. U mnie do dziś w tym zakresie owiewki śpiewają.
Więc może to jakaś luźna śrubka, nakrętka np. przy kolektorach lub po prostu głośniejsza praca.

Do mechanika zawsze warto podjechać, ale zakres obrotów jaki podałeś jest aż nadto precyzyjny dla wibracji tego silnika.

viewtopic.php?f=21&t=2014&p=52013&hilit=brzeczenie#p52013

Re: cykanie w silniku.pomocy

Pt mar 16, 2018 7:38 am

Koledzy pomóżcie.
Chciałem się dowiedzieć czy to cykanie to jest normalna praca silnika czy po prostu coś niedokładnie wyregulowane zawory?
https://www.youtube.com/watch?v=m2T4KJ40u1c
Proszę dać troszkę głośniej bo wtedy to lepiej słychać.

Re: cykanie w silniku.pomocy

Pt mar 16, 2018 7:12 pm

Nikt nic niczego?
Słychać to na rozgrzanym silniku po jeździe. Na zimnym nic nie cyka.
Ostatnio edytowano So mar 17, 2018 8:01 am przez seseba85, łącznie edytowano 1 raz
Odpowiedz