Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Zestaw napędowy

Wt wrz 13, 2011 4:36 pm

i przyszedł czas na nowy zestaw napędowy...
własnie próbowałem ustawić odpowiedni luz łańcucha i udalo sie w dwóch miejscach, natomiast kawałek dalej łańcuch napiety jest jak baranie jaja a jeszcze kawalek dalej jest luzniejszy niz luźny. W związku z tym mam pytanie, czy zakładał juz ktoś do CBFy PC38 fabrycznie zakuty łańcuch bez rozkuwania?

Re: Zestaw napędowy

Wt wrz 13, 2011 4:59 pm

A to łancuch jest zakuty fabrycznie? Pytam bo nie wiem.

Bo jeśli jest,to nie obejdzie się bez wyjmowania wachacza, co akurat nie byłoby takie głupie, łożyska i uszczelniacze można sprawdzić, trochę smaru dołożyć...

Re: Zestaw napędowy

Cz wrz 15, 2011 8:28 pm

mtr napisał(a):A to łancuch jest zakuty fabrycznie? Pytam bo nie wiem.

Bo jeśli jest,to nie obejdzie się bez wyjmowania wachacza, co akurat nie byłoby takie głupie, łożyska i uszczelniacze można sprawdzić, trochę smaru dołożyć...


Obejdzie się bez ściągania wahacza... bez przesady... wystarczy rozkuwacz do łańcuchów

Re: Zestaw napędowy

Pt wrz 16, 2011 7:24 am

auspuf napisał(a):czy zakładał juz ktoś do CBFy PC38 fabrycznie zakuty łańcuch bez rozkuwania?


mx500 napisał(a):Obejdzie się bez ściągania wahacza... bez przesady... wystarczy rozkuwacz do łańcuchów


Hmmm.... :P

Re: Zestaw napędowy

Pt wrz 16, 2011 7:38 am

mtr napisał(a):A to łancuch jest zakuty fabrycznie? Pytam bo nie wiem.


kiedyś usłyszałem taka odpowiedź:znakomita większość nie jest
:)

Re: Zestaw napędowy

Śr lis 09, 2011 9:17 pm

Polecam zmianę zębatek i założenie łańcucha 530 a nie 525 jak w oryginale ja już na ZVM-X DID zrobiłem prawie 25 tyś km i 1 raz go naciągałem, wcześniejszy nie wytrzymał 1000km po autostradzie (dodam że prżebyłem na tym nowym wycieczkę przez całe niemcy na pełnym obciążeniu i często manetce odkręconej do końca)
Odpowiedz