Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

CBF 600n [08r]: Mrugnięcie krótkich świateł

Pt sie 19, 2016 11:37 am

Dziś, jak parkowałem motocykl pod pracą, przy pełnym skręceniu kierownicy i cofaniu zauważyłem, jak przednia żarówka zgasnęła na ułamek sekundy i się zapaliła ponownie. Silnik oczywiście pracował.

Co to może być? Żarówka kończy swój żywot, czy spodziewać się można czegoś gorszego?
Do tej pory zauważyłem tylko raz takie zachowanie.

Re: CBF 600n [08r]: Mrugnięcie krótkich świateł

Pt sie 19, 2016 1:40 pm

U mnie czasem zdarza się, że po rozruchu światła się nie zapalają - wystarczy wówczas palcem cofnąć przycisk start (przy rozruchu obwód świateł jest rozwierany) Może zahaczyłeś przycisk startu podczas skręcania i światła na chwilkę zgasły :)

Re: CBF 600n [08r]: Mrugnięcie krótkich świateł

Pt sie 19, 2016 5:17 pm

mieciozul napisał(a):U mnie czasem zdarza się, że po rozruchu światła się nie zapalają - wystarczy wówczas palcem cofnąć przycisk start (przy rozruchu obwód świateł jest rozwierany) Może zahaczyłeś przycisk startu podczas skręcania i światła na chwilkę zgasły :)


A wiesz, że właśnie tak mogło być :wallbash:
Będę monitorować sytuację i sprawdzać światła. Dzięki :cheers:

Re: CBF 600n [08r]: Mrugnięcie krótkich świateł

So sie 20, 2016 8:38 am

Przełącznik + wiązka elektryczna.
Raczej wiązka, skoro światła migają przy max. skręconej kierownicy.

Re: CBF 600n [08r]: Mrugnięcie krótkich świateł

So sie 20, 2016 6:26 pm

Avalon napisał(a):Przełącznik + wiązka elektryczna.
Raczej wiązka, skoro światła migają przy max. skręconej kierownicy.


Do tej pory tylko raz to się zdarzyło, a przynajmniej tylko raz widziałem. Miałem dziwną pozycję za kierownicą, pełne skręcenie kierownicą w lewą stronę i cofałem patrząc w lusterka.
Mam nadzieję, że tylko zahaczyłem w przycisk rozruchu, ale oczywiście jeśli to nie to, to będę stawiać na wiązkę.

CBF 600n [08r]: Mrugnięcie krótkich świateł

Pn sie 22, 2016 10:22 pm

Miałem dokładnie to samo, tyle że u mnie po paru mignięciach padał bezpiecznik. Przy maksymalnym skręceniem kierownicy w lewo. Opadła wiązka idąca po lewej stronie kierownicy, taka gruba, spod baku. Coś ją przygniatało i robiło się zwarcie. Podniosłem wiązke do góry i umocowalem porządnie na tych zaczepach/haczykach i już się nie powtórzyło.

Przypuszczam że naruszełem ta wiązke jak grzebałem przy montowaniu grzanych manetek bo objawy pojawiły się tak jakoś wkrótce po montażu.

Re: CBF 600n [08r]: Mrugnięcie krótkich świateł

Wt sie 23, 2016 7:38 am

A to podobno Suzuki robi niechlujne prowadzenie kabli i przewodów
:P :cheers:

Re: CBF 600n [08r]: Mrugnięcie krótkich świateł

Wt sie 23, 2016 5:50 pm

Turos napisał(a):A to podobno Suzuki robi niechlujne prowadzenie kabli i przewodów
:P :cheers:


Tia... A czym częściej jeździsz? Małą cbf czy suzi? I czy przypadkiem cbf nie jest w kolorze żółtym :P



A co do mrugania to sytuacja dzisiaj się powtórzyła i przez przypadek parkując zahaczyłem przycisk ;)

Re: CBF 600n [08r]: Mrugnięcie krótkich świateł

Śr sie 24, 2016 6:26 am

Żony CBFka jest biała :) częściej jednak latam Suzi :)

Re: CBF 600n [08r]: Mrugnięcie krótkich świateł

Pt sie 26, 2016 4:31 am

A to jednak nie Ty. Na wale widziałem ostatnio żółtą CBF, i pomyślałem że to możesz być Ty ;)
Odpowiedz