Motoryzacyjna - i nie tylko - Pomocna Dłoń

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Motoryzacyjna - i nie tylko - Pomocna Dłoń

Postprzez Turos » N wrz 04, 2016 8:47 am

Temat dla chętnych, którzy chcieliby pomóc w sprawach motoryzacyjnych i nie tylko. Jeśli potrafisz naprawiać, przerabiać, rzeźbić w motocyklach i chciał(a)byś przy okazji komuś na forum pomóc, zostaw swoją "wizytówkę" właśnie tutaj :)
Krótki opis zakresu w jakim jesteś stanie pomóc i ewentualnie jakieś namiary na siebie (mail, fb, nr tel). Oczywiście możliwe jest też wysłanie zwykłego PW na forum :)
Cały pozostały spam będzie usuwany do kosza, tak aby łatwiej było znaleźć interesujący nas temat. :devil:

:helpsmilie: :thumbup: :cheers:

edit:

Jeśli możecie piszcie skąd jesteście i/lub w jakich okolicach możecie pomóc :) Potem spróbujemy podkleić mapkę do tego. :msn-wink:
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7604
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Motoryzacyjna - i nie tylko - Pomocna Dłoń

Postprzez Wesoły Dyzio » Pn wrz 05, 2016 8:49 am

Jakby co, to posiadam duży, stacjonarny, hydrauliczny podnośnik motocyklowy w Pruszkowie. Jakby ktoś potrzebował kiedyś skorzystać to mogę udostępnić. Robiliśmy go do spółki z Przemkrym, ale znając go, to wiem, że nie będzie mieć nic przeciwko temu.
Ponadto moje zdolności manualne już forumowicze poznali, więc też mogę pomóc w tym czy owym.
Mam przerobioną przyczepkę towarowa na motocyklową, to też mogę użyczyć, lub pomóc w przewiezieniu motocykla.

To tyle ja, Wesoły Dyzio.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Motoryzacyjna - i nie tylko - Pomocna Dłoń

Postprzez Wesoły Dyzio » N wrz 25, 2016 7:44 pm

I co nie ma chętnych na podzielenie się swoimi zdolnościami z innymi ? No nie ładnie forumowicze, nie ładnie :nono:
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Motoryzacyjna - i nie tylko - Pomocna Dłoń

Postprzez bednarcm » Wt paź 04, 2016 3:45 pm

Polecono mi się dopisać tutaj ;)
Tak więc: jestem w stanie pomóc w usprawnianiu forum. Nie jestem programistą, ale jakieś drobne i pożądane poprawki dam radę zrobić.

Poza forum i sprawami motocyklowymi dam radę pomóc w sprawach związanych z systemami informatycznymi (małymi i dużymi) oraz instalacjami elektrycznymi w mieszkaniach i domach jednorodzinnych.
Avatar użytkownika
bednarcm
Użytkownik
 
Posty: 123
Dołączył(a): So cze 20, 2015 1:40 pm
Lokalizacja: WPR
Wiek: 44
Imię: Michał
Motocykl: Multistrada 950s
W siodle: <100 kkm

Re: Motoryzacyjna - i nie tylko - Pomocna Dłoń

Postprzez mr_soze » Śr paź 05, 2016 5:48 am

Tak się zastanawiałem czy pisać, czy nie pisać....
Mogę pomóc przy imporcie uszkodzonych motocykli z Anglii.
Motocykle kupuję na stronach:
www.copart.co.uk
www.hbc.co.uk
www.motorhog.co.uk
Jeżeli jest potrzeba, to mogę równierz naprawić.
Co do szczegółów: jak ktoś będzie zainteresowany to proszę pisać PW
Avatar użytkownika
mr_soze
Znawca
 
Posty: 230
Dołączył(a): Pt gru 04, 2015 10:08 am
Lokalizacja: Biała Podlaska
Imię: Paweł
Motocykl: Kawasaki Versys 1000
W siodle: <100 kkm

Re: Motoryzacyjna - i nie tylko - Pomocna Dłoń

Postprzez zibi » Śr paź 05, 2016 4:05 pm

Na innym forum dotyczącym motocyklistów woj. kujawsko-pomorskiego, otworzyliśmy własny warsztat w ramach forum wspomagający potrzebowskich motocyklistów. Czasami jest tak, że napęd trzeba zmienić na gwałt, a tu maj i terminy u mechaników na listopad. Pomożemy. Jesteś w obrębie województwa i potrzebujesz o drugiej w nocy pomocy technicznej - zholujemy na posiadanej lawecie i przenocujemy. Generalnie oferujemy pomoc wszystkim tym, których nie stać w tej chwili na koszty robocizny lub zostali w czarnej d... z motocyklem i potrzebują pomocy. Możliwości które mamy są dość znaczne - zmiany napędów, regulacje głównych parametrów motocykla, wymiany wszystkich płynów eksploatacyjnych, wymiana poszczególnych podzespołów - opony, klocki, filtry, łożyska, uszczelniacze itp. Ale przezimujemy też motocykl koledze, który nie ma gdzie zostawić go na zimę sprzęta.

Działamy w ramach Fundacji na rzecz Wspierania Turystyki Motocyklowej, która w swoich celach posiada wsparcie dla motocyklistów skupionych wokół naszego forum ale nie tylko. Tak jak pisałem pomożemy każdemu turyście motocyklowemu zwiedzającemu nasze województwo.

To nie jest regularnie działający warsztat, działamy społecznie - za wykonaną pracę nie bierzemy wynagrodzenia - jeżeli otrzymałeś pomoc wspomóż fundację, która zakupi następne narzędzia lub urządzi imprezę dla zrzeszonych wokół forum motocyklistów. Ostatnio bawiliśmy się na zamku krzyżackim w Radzyniu Chełmińskim. Jest pełna relacja z tego zdarzenia na naszym forum.
Datek na fundację nie musi być ekwiwalentny z wartością wykonanej pracy. Rzuć na ile ciebie stać i będziemy kwita. Twoja radość z dalszej podróży będzie bezcenna.

Nie chcę aby była to reklama jakichkolwiek organizacji ale stwierdziłem że ten wątek zachęca do poinformowania Was o naszej inicjatywie.

W razie czegoś Administracja tego forum ma ze mną kontakt.
Jeśli wchodzisz między koty musisz mruczeć tak jak one!

Obrazek
Avatar użytkownika
zibi
Miłośnik
 
Posty: 784
Dołączył(a): N lip 07, 2013 6:04 pm
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 51
Motocykl: NC750X, BMW R NINE T
W siodle: 100-200 kkm

Re: Motoryzacyjna - i nie tylko - Pomocna Dłoń

Postprzez Thomasz » Śr paź 05, 2016 8:08 pm

Witam !

Chętnie podzielę się swoimi umiejętnościami. Jako że, jestem tapicerem, mogę pomóc z siedziskami motocyklowymi i nie tylko. Również z tapicerką samochodową lub meblową.
Jestem z Katowic.

Pozdrawiam :wink:
Thomasz
Użytkownik
 
Posty: 33
Dołączył(a): So mar 19, 2016 2:16 pm
Lokalizacja: Katowice
Imię: Tomek
Motocykl: Honda CBF 600S
W siodle: <100 kkm

Re: Motoryzacyjna - i nie tylko - Pomocna Dłoń

Postprzez Avalon » So paź 08, 2016 8:10 am

Kompresor + pistolet lakierniczy, spawarka MMA/TIG (bez aluminium) do kpl. podstawowe narzędzia (klucze), szlifierki, wiertaki, gwintowniki, narzynki. itp.
Robiłem sprzęgła, łożyska główki i wahacza tył, amortyzatory, wymianę klocków i płynu, czyszczenie i smarowanie zacisków hamulcowych, regulację zaworów płytkami i śrubami, montowałem oliwiarki, manetki, gniazdka zapalniczki itp.

Jedyny tylko mały kłopot:
Permanentny brak czasu :wallbash:
Ostatnio edytowano So paź 08, 2016 10:00 am przez Avalon, łącznie edytowano 1 raz
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: Motoryzacyjna - i nie tylko - Pomocna Dłoń

Postprzez matushi » So paź 08, 2016 9:38 am

I u mnie komplet narzędzi i trochę umiejętności manualnych a do tego własny garaż, tylko ja to na głębokiej prowincji mieszkam :msn-wink: :smoke:
Ale jak by ktoś potrzebował to śmiało!

Do tego zawodowo zajmuję się sprzedażą używanych aut, więc jak by ktoś coś potrzebował to zapraszam.
Obrazek
Avatar użytkownika
matushi
Znawca
 
Posty: 422
Dołączył(a): Pn lis 07, 2011 3:59 pm
Lokalizacja: Mazowsze/Mińsk Maz/Otwock
Wiek: 41
Motocykl: CBF1000

Re: Motoryzacyjna - i nie tylko - Pomocna Dłoń

Postprzez DonQuijote88 » Pt paź 28, 2016 8:05 pm

- spawanie TIG stal węglowa, stopowa i nierdzewka.
- dostęp do frezarki/tokarki CNC
- dostęp do oprogramowania inżynierskiego, mogę komuś coś zaprojektować (zawodowo formy, maszyny specjalistyczne)
- zawsze pełna bańka z benzyną na wszelki wypadek - dostawa na terenie powiatów Łańcuckiego, Przeworskiego i Rzeszowskiego.
- kuferek z narzędziami i kawałek garażu w razie "W".
- chętnie zająłbym się zaprojektowaniem i wykonaniem jakichś przydatnych gadżetów do naszych motocykli (stopki centralne, mocowanie kufrów, itp.)
- oczywiście służę radą gdzie w mojej okolicy można zanocować, co ciekawego zwiedzić i którędy jechać, żeby było dużo fajnych winkli oraz w miarę dobry asfalt.

Nic więcej nie przychodzi mi do głowy. Kontakt PW.
Tak to z motocyklem bywa - pies utonął, łańcuch pływa:D
DonQuijote88
Użytkownik
 
Posty: 139
Dołączył(a): Pt wrz 23, 2016 9:57 am
Lokalizacja: Ciemnogród
Imię: Maciej
Motocykl: CBF 600 S
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości