LAMPA

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: LAMPA

Postprzez klemens » Pt wrz 30, 2011 4:56 pm

Historyjki cd: Honda Poland nie uznała reklamacji. Uzasadnienie - lampa nie jest urządzeniem hermetycznym. Dołączono bezcenne wskazówki, jak lampę odparować, tj. zapalić moto i lampy, wyjąć uszczelkę od wewnątrz i czekać aż odparuje. Pan z H.P. (na razie bez nazwisk) nie zrozumiał chyba treści reklamacji - chodziło o to, że lampa zaparowuje a nie o to, że nie chce odparować. To tak, jakbym zareklamował pojazd, że np. gaśnie a dostałbym odpowiedź jak go odpalać (kiedy już zgaśnie, he,he). Na wszystkie moje argumenty pan z H.P. odpowiadał, że lampa nie jest hermetyczna, czyli groch o ścianę lub jak kto woli rozmowa huja z butem. W dodatku serwis twierdzi, że odpowiedź otrzymał wczoraj (mieli zadzwonić) a H.P., że odpowiedź wysłano 9 dni temu. Obie wersje, niestety, nie mogą być prawdziwe. Ponowiłem reklamację osobiście pisemnie do H.P. i telefonicznie do managera ds.serwisu. Ów manager od razu zaczął opowiadać, to, co jego podwładny. Dopiero, kiedy powtórzyłem, że nieszczelność ujawnia się już przy wytarciu owadów mokrą szmatą (później odparowuje samoistnie) obiecał, że sprawę rozpatrzy jeszcze raz. Cokolwiek to znaczy, honda już straciła jednego klienta na CRVkę. A następne moto kupię sobie w BMW. I na razie to tyle. CDN.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: LAMPA

Postprzez raphi » So paź 01, 2011 4:47 pm

Poślij im linka do naszego forum z komentarzem że przebieg tej akcji serwisowej obserwuje 200 zarejestrowanych użytkowników pojazdów honda i pewnie z drugie tyle gości i właśnie wyrabiają sobie opinię o serwisie. Ja też z następnym moto wchodzę w BMW. W auto zresztą też (jak mnie tylko będzie stać).
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: LAMPA

Postprzez goramo » So paź 01, 2011 5:06 pm

raphi napisał(a):Ja też z następnym moto wchodzę w BMW. W auto zresztą też (jak mnie tylko będzie stać).


No to dopiero Będziesz Miał Wydatki....

:msn-wink:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: LAMPA

Postprzez klemens » So paź 01, 2011 8:23 pm

raphi napisał(a):Poślij im linka do naszego forum z komentarzem że przebieg tej akcji serwisowej obserwuje 200 zarejestrowanych użytkowników pojazdów honda i pewnie z drugie tyle gości i właśnie wyrabiają sobie opinię o serwisie. Ja też z następnym moto wchodzę w BMW. W auto zresztą też (jak mnie tylko będzie stać).

Posłałem, oczywiście. W tym wszystkim już najbardziej wkurza mnie, że siedzi sobie taki NIE POWIEM KTO w tzw. Honda Poland i to, co wypierdzi jest prawdą objawioną. Jak stwierdzi, że moja czarna honda jest czerwona, to pozostaje mi tylko przyjąć to do wiadomości. Reklamowałem kiedyś zaparowaną lampę w nowej renówce - spojrzeli, za 3 dni wymienili na nową, nie było żadnego problemu i zbędnego gadania. Mają z hondy zadzwonić w c.3 dni - oczywiście nikt nie zadzwoni.
Przypomniało mi się jeszcze, że Pan z Honda Poland pouczał mnie, że istotnym czynnikiem, aby pozbyć się oparów z lampy jest UWAGA! nagrzana chłodnica !!! Chyba Panu przegrzały się tranzystory albo przesadził z dopalaczami.
Wniosek z tej historyjki: tak oto wygląda gwarancja hondy. Polega ona wyłącznie na wyłudzaniu kasy za tzw. przeglądy, polegające na pogłaskaniu motocykla przez tzw.ASO. Szkoda na to pieniędzy. Wszystkie czynności serwisowe zrobi normalny warsztat 3xtaniej i często tyleż razy lepiej a w przypadku awarii serwis i tak wykręci się sianem.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: LAMPA

Postprzez raphi » Pn paź 03, 2011 9:32 am

goramo napisał(a):
raphi napisał(a):Ja też z następnym moto wchodzę w BMW. W auto zresztą też (jak mnie tylko będzie stać).


No to dopiero Będziesz Miał Wydatki....

:msn-wink:

Jak już kupię to musi być mnie stać! BMW kupuje się nie wtedy kiedy ma się kasę na zakup BMW tylko wtedy kiedy ma się luźną kasę na utrzymanie tego autka ;-) Miałem okazję parę razy przewieźć dupę samochodem BMW i dziś mogę powiedzieć, że to są samochody które przystosowane są dla ludzi, czyli innymi słowy - wsiadamy i pierwsze wrażenie to, kurde, skrojony na miarę, odpalamy i ruszamy, pierwszy zakręt i... kurde, ten samochód współpracuje - robi to co chcę, bez sprzeciwu. BMKi to po prostu dobre, przemyślane samochody ;-) Z motocyklami podobno jest podobnie - ale tu się nie wypowiadam za bardzo bo nie mam doświadczenia (tylko teoretyczne).

I znowu off topic kutfa...
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: LAMPA

Postprzez raphi » Pn paź 03, 2011 9:40 am

klemens napisał(a):
raphi napisał(a):Poślij im linka do naszego forum z komentarzem że przebieg tej akcji serwisowej obserwuje 200 zarejestrowanych użytkowników pojazdów honda i pewnie z drugie tyle gości i właśnie wyrabiają sobie opinię o serwisie. Ja też z następnym moto wchodzę w BMW. W auto zresztą też (jak mnie tylko będzie stać).

Posłałem, oczywiście. W tym wszystkim już najbardziej wkurza mnie, że siedzi sobie taki NIE POWIEM KTO w tzw. Honda Poland i to, co wypierdzi jest prawdą objawioną. Jak stwierdzi, że moja czarna honda jest czerwona, to pozostaje mi tylko przyjąć to do wiadomości. Reklamowałem kiedyś zaparowaną lampę w nowej renówce - spojrzeli, za 3 dni wymienili na nową, nie było żadnego problemu i zbędnego gadania. Mają z hondy zadzwonić w c.3 dni - oczywiście nikt nie zadzwoni.
Przypomniało mi się jeszcze, że Pan z Honda Poland pouczał mnie, że istotnym czynnikiem, aby pozbyć się oparów z lampy jest UWAGA! nagrzana chłodnica !!! Chyba Panu przegrzały się tranzystory albo przesadził z dopalaczami.
Wniosek z tej historyjki: tak oto wygląda gwarancja hondy. Polega ona wyłącznie na wyłudzaniu kasy za tzw. przeglądy, polegające na pogłaskaniu motocykla przez tzw.ASO. Szkoda na to pieniędzy. Wszystkie czynności serwisowe zrobi normalny warsztat 3xtaniej i często tyleż razy lepiej a w przypadku awarii serwis i tak wykręci się sianem.

Nie nauczyły się jeszcze barany prawidłowo traktować swoich Klientów... taka mentalność polaka niestety. Do tego trzeba pokoleń - albo kogoś, kto trochę pojeździł po świecie i zobaczył jak to normalnie wygląda. A jak się siedzi w swojej dziurze całe życie to skąd Ci biedni ludzie mają wiedzieć, jak się powinno traktować klienta? Wzorce idą z otoczenia.
Honda na forum Hondy zawodowo psuje sobie opinię. Strzelili sobie samobója.

Panowie z Hondy - usiądźcie spokojnie przy browarze i przemyślcie sprawę podejścia do Klienta jeszcze raz...
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: LAMPA

Postprzez klemens » Cz paź 06, 2011 12:52 pm

Historyjki ciąg dalszy. Coś drgnęło. Dzisiaj mailowo i telefonicznie dostałem wiadomość, że za tydzień przyjedzie do mnie pracownik Honda Poland na oględziny usterki motocykla. Czekamy.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: LAMPA

Postprzez rupert » Cz paź 06, 2011 5:23 pm

Jest szansa, że się przejęli. Może magia forum.
Ale i tak całe zajście, to jakaś porażka... Polska za światem idzie na przód, ale klient nadal traktowany jak bydło. Przerabiałem w tym roku wojnę z ubezpieczycielem. Walczyli o to by mi nie zapłacić kilku stów. Udało im się, ale w avivie "pan pikuś" już więcej na mnie nie zarobi. Dodatkowo 2 znajomych zrezygnowało z nich... Ale cóż, tak nas traktują.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: LAMPA

Postprzez raphi » Pt paź 07, 2011 9:45 am

Rupert napisał(a):Jest szansa, że się przejęli. Może magia forum.
Ale i tak całe zajście, to jakaś porażka... Polska za światem idzie na przód, ale klient nadal traktowany jak bydło. Przerabiałem w tym roku wojnę z ubezpieczycielem. Walczyli o to by mi nie zapłacić kilku stów. Udało im się, ale w avivie "pan pikuś" już więcej na mnie nie zarobi. Dodatkowo 2 znajomych zrezygnowało z nich... Ale cóż, tak nas traktują.

Najgorsze jest to, że nie bardzo jest alternatywa. W motocyklach mamy alternatywę w postaci BMW :bag: Myślcie co chcecie, ale serwis tam mają na naprawdę wysokim poziomie. Wydaje mi się, że to jeden z elementów dzięki którym BM'ki są takie drogie - choć pewnie też nie wszędzie bo sporo zależy od człowieka. Płaci się za dobre auto, ale też za niezły helpdesk.
W ubezpieczycielach nie ma w czym wybierać. Każdy będzie Cię próbował zrobić w huja :wallbash:
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: LAMPA

Postprzez rupert » Pt paź 07, 2011 10:25 am

Raphi, musisz założyć wątek, np: "dlaczego nie lubię już Hondy i chcę mieć BMW" :pokey:

Ja po życiowych doświadczeniach i autka i moto kupuje używane. Żadnych serwisów nie odwiedzam. Kiedyś naciągnęli mnie z astrą i zamiast zresetować komputer, to wystawili mi rachunek za wymianę Lambdy. Fakin Opel.

Teraz mam Accorda 2004 czarną perłę i CBF600 2004 czarną perłę. Zero problemów, drobiazgi robię sam, trudniejsze prace zaprzyjaźniony mgr-mechanik.

To mi odpowiada, ale rozumię ludzi co to nowe potrzebują. Każdy wie co dla niego najlepsze. :msn-wink:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: cerber i 41 gości