Honda VTR 1000F po serwisie przerywa...

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Honda VTR 1000F po serwisie przerywa...

Postprzez zbyhu » So wrz 17, 2016 6:36 pm

Jak jest tam łatwy dostęp, do wykręć jedną świecę i zobacz jaki ma kolor.

Takie mulenie może teoretycznie być zbyt bogatą mieszanką z powodu brudnego filtra powietrza lub złego ustawienia gaźników.

Kiedyś miałem GS500, pierwszy mój japoniec. Zrobiłem sobie serwis sam i bezwiednie zaorałem filtr K&N, zmieniając na zwykły papierowy. I moto przestało jeździć, bo gaźniki były ustawione pod filtr K&N, dający więcej powietrza. Były więc założone w gaźnikach większe dysze paliwowe. Na zwykłym filtrze to nie współgrało. Na wyższych obrotach silnik zalewało i nie chciał jechać więcej niż 130-140km/h. Świece były czarne. Musiałem dać sprzęta do serwisu, gdzie mi wyregulowali gaźniki do ustawień fabrycznych (wraz z wymianą dysz). I moto odzyskało ducha.

Z kolei w CB Seven Fifty brudny filtr powodował, że motocykl nie chciał jechać więcej niż licznikowe 190km/h. Zaczynał przerywać i szarpać. Wymiana filtra na nowy i szła jak zła, do 210km/h.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Honda VTR 1000F po serwisie przerywa...

Postprzez wojtekooo » Wt wrz 20, 2016 11:22 am

Obstawiam brak dostawy odpowiedniej dawki z baniaka do gaźnika.
Może dali nie taki jak powinni filterek paliwa
Tak czy siak oddać do serwisu na reklamację i to nie po prośbie tylko z roszczeniem poprawy ww usterki znaczy zje.. bać mechaniora hehe
......

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
wojtekooo
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): N mar 20, 2016 9:40 pm
Lokalizacja: ok. Olsztyn
Wiek: 52
Imię: Wojtek
Motocykl: st 1300 cb600
W siodle: <100 kkm

Re: Honda VTR 1000F po serwisie przerywa...

Postprzez bodzikVTR » So lip 21, 2018 1:22 pm

Witam. Mam podobny problem i szukam rozwiązania co było powodem takiej pracy. U mnie po czyszczeniu gaźników wystąpiło to samo a zmiana składu mieszanki nic nie zmienia. Jeśli ktoś rozwiązał ten problem proszę o Info.
bodzikVTR
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): So lip 21, 2018 10:35 am
Imię: Bodzik
Motocykl: VTR1000
W siodle: 200-300 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości