Honda VTR 1000F po serwisie przerywa...

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Honda VTR 1000F po serwisie przerywa...

Postprzez Sqel » Pt wrz 16, 2016 6:13 pm

Witam. Mam problem z Hondą VTR 1000F z 1999r. Motocykl posiadam od 2 tygodni. Po zakupie dałem moto na pełen serwis.
Zrobione zostało:
-Wymiana całego zestawu napędowego
-Wymiana świec Irydowe NGK
-Wymiana oleju i filtru oleju
-Wymiana wszystkich pozostałych plynów
-Nowe klocki tył
-Regulacja luzów zaworowych
-Czyszczenie i synchro gaźników wraz z filtrem powietrza
A teraz problem. Motocykl chodzi bardzo dobrze, mocy nie brakuje staje na koło z gazu nawet na drugim biegu, pali ciepły i zimny. Problem zaczyna się podczas jazdy, powyżej 6,500 obrotów szarpie jakby brakowało paliwa. Na postoju wchodzi do odciny bez problemu. Jakieś pomysły? Moto mam oddać do mechanika by coś poprawił?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Sqel
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt wrz 16, 2016 6:02 pm
Lokalizacja: Głubczyce
Wiek: 34
Imię: Wojtek
Motocykl: Honda VTR 1000F

Re: Honda VTR 1000F po serwisie przerywa...

Postprzez Wesoły Dyzio » Pt wrz 16, 2016 9:41 pm

Jeżeli motocykl był w serwisie, to serwis bierze odpowiedzialność za swoją robotę. Ja bym go oddał do serwisu następnego dnia, bo teraz powiedzą Ci, że to jakaś nowa usterka, a nie ich spierdolo..a robota.


BTW, co to jest za lokalizacja "OGL" ?
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Honda VTR 1000F po serwisie przerywa...

Postprzez Sqel » So wrz 17, 2016 6:23 am

Witam. Dzięki za odpowiedź. OGL to z tablicy rejestracyjnej Opolskie Głubczyce :biggrin: ale już zmieniłem.
Motocykl odebrałem z serwisu 3 dni temu i nie miałem okazji od tamtej pory w trakcie jazdy osiągnąć takich obrotów. Dopiero wczoraj wybrałem się w trasę i zauważyłem ten problem podczas wyprzedzania tirów. Motocykl do 6000 obrotów jedzie bardzo ładnie dopiero od tej wartości coś szarpie i przerywa.
Najlepiej byłoby postąpić tak jak Pan napisał i oddać motocykl do warsztatu z reklamacją, ale niestety wiąże się to z zostawieniem motocykla na kilka dni ponieważ maja tyle roboty. A jak wiadomo to już prawdopodobnie ostatnie ciepłe dni w tym sezonie i chciałem pojechać na kilka zlotów. Może samemu coś podzialać? Podnieść iglice? Czy raczej nie kombinować i jechać z reklamacją. Zauważyłem też, że moja VTR malo pali w porównaniu do tego co ludzie piszą w internecie. Innym pali okolo 8 - 10 litrów ja wczoraj zrobiłem 100kilometrów 60% miasto 40% trasa i dosyć mocno odwijałem i spaliła 7 litrów :eek:

Swoją drogą przepraszam, że tu o VTR 1000F biadolę. Dopiero teraz zauważyłem, że to Forum Hondy CBF coś mi się wczoraj pomieszało, że to ogólne forum motocykli marki Honda.
Sqel
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt wrz 16, 2016 6:02 pm
Lokalizacja: Głubczyce
Wiek: 34
Imię: Wojtek
Motocykl: Honda VTR 1000F

Re: Honda VTR 1000F po serwisie przerywa...

Postprzez Turos » So wrz 17, 2016 10:15 am

Nie, nic się nie pomyliło. Od niedawna to forum marki Honda, które kiedyś kiedyś było forum tylko cbf1000 :-)
Masz przelotowy tłumik? A filtr powietrza oryginalny czy jakiś zamiennik? Jak filtr wygląda
Spróbuj na ssaniu, czy jest ten sam problem?
W swoim Bandicie miałem podobne objawy, że nie szedł pełnym gazem i wszystko rozbiło się o filtr powierza i dobrą regulację gaźnikòw. Mimo, że na postoju ładnie się wkręcał.
Możesz też sprawdzić czy gdzieś nie jest przerwany przewód paliwowy, czy układ jest szczelny. Czy filtr paliwa nie jest zapchany?
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Honda VTR 1000F po serwisie przerywa...

Postprzez Sqel » So wrz 17, 2016 10:25 am

Tak wydechy mam przelotowe pociągnięte pod zadupek. Filtr powietrza mam założony zwykły. Myślałem, że w serwisie uwzględnią takie rzeczy i regulują tak by było ok. Tak myślałem, że to wygląda jakby dostawał za mało paliwa. Byłem bardzo zakoczony tym szarpaniem gdy wyprzedzałem 2 tiry jadącą jeden za drugim. Moto doszło do 6,500 obrotów i zaczęło przerywać i słabo się wkręcać a z przeciwka już samochód był blisko. Kierowca samochodu musiał nieźle na mnie wyklinać. Dodam tylko, że udaje mi się podczas jazdy wejść na wieksze obroty ale od 6500 obrotów robi to z oporem i to dużym.
Sqel
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt wrz 16, 2016 6:02 pm
Lokalizacja: Głubczyce
Wiek: 34
Imię: Wojtek
Motocykl: Honda VTR 1000F

Re: Honda VTR 1000F po serwisie przerywa...

Postprzez Turos » So wrz 17, 2016 10:38 am

Cóż, przy przelocie jest problem z ustawieniem gaźnikòw, bo powodują dużo większe podciśnienie niż zwykle tłumik. Spróbuj na ssaniu czy występuje też ten problem.
Cóż niestety, ja bym oddał Moto do poprawki i wymuś na nich, że masz wyjazd i muszą Cie potraktować priorytetowo. Inaczej kasa ci przepadnie z ich winy.!
Rozumiem Cię, też przez to przechodziłem. Ale już wiem gdzie oddawać Moto :-)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Honda VTR 1000F po serwisie przerywa...

Postprzez Sqel » So wrz 17, 2016 10:50 am

No trudno dzwonie do nich i oddaje moto w poniedziałek na "reklamację". Mam tylko nadzieję, że nie wymyślą czegoś za co będę musiał dodatkowo dopłacać, bo i tak już za ten serwis zapłaciłem 1600zł. A to najbardziej boli, że po serwisie i wywaleniu tyle kasy moto nie chodzi jak powinno. A problemem jest to, że w mojej okolicy naprawdę brak konkretnego serwisu moto. Najbliższe porządne są około 50 kilometrów od mojego miejsca zamieszkania.
Sqel
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt wrz 16, 2016 6:02 pm
Lokalizacja: Głubczyce
Wiek: 34
Imię: Wojtek
Motocykl: Honda VTR 1000F

Re: Honda VTR 1000F po serwisie przerywa...

Postprzez Wesoły Dyzio » So wrz 17, 2016 5:03 pm

Po pierwsze Wojtku, na forum jesteśmy wszyscy po imieniu, niezależnie od posiadanych lat "na karku" :thumbsup:
Po drugie, powiedz im, że ten objaw nie występował przed oddaniem motocykla do ich serwisu i tego się trzymaj. Samemu nic nie grzeb w gaźnikach, gdyż na prawdę trzeba się na tym znać.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Honda VTR 1000F po serwisie przerywa...

Postprzez Monte Christo » So wrz 17, 2016 5:09 pm

Do Dyziaka nie "proszę Pana" tylko "proszę Dziadka" :tongue:
:msn-wink:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Honda VTR 1000F po serwisie przerywa...

Postprzez Wesoły Dyzio » So wrz 17, 2016 5:14 pm

Monte Christo napisał(a):Do Dyziaka nie "proszę Pana" tylko "proszę Dziadka" :tongue:
:msn-wink:

:>
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości