Montaż gmoli - proszę o pomoc

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Montaż gmoli - proszę o pomoc

Postprzez LukaszDrago » N paź 02, 2016 6:09 pm

zdaje relacje : Chwila strachu i poszło ^^, silnik podparłem na wszelki wypadek podnośnikiem samochodowym :D i zacząłem szpile wybijać śrubą która miała tam wejść nie licząc ogromu zabawy (wbicie dobre i zakręcenie śrub bez rozkładania moto itd) i dobierania śrub mocujących w miejsce crash padów to tak naprawde max 1h.
LukaszDrago
Użytkownik
 
Posty: 30
Dołączył(a): Cz wrz 15, 2016 3:35 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 33
Imię: Łukasz
Motocykl: CB 600 Hornet PC36
W siodle: <100 kkm

CBF 500 gmole montaż?

Postprzez pejko » Pn maja 22, 2017 9:39 pm

witam
udało mi się zdobyć używane / takie jak na dołączonej fotce/gmole do mojej cbf 500. niestety bez zestawu montażowego. z moich pomiarów wynik, że aby poprawnie je zamontować potrzeba wymienić śruby mocujące silnik. przednia śruba powinna być dłuższa o ok 10mm, a tylna ok 40mm. pytanie czy ktoś montował takie gole i może podpowiedzieć od czego dobrać odpowiednie śruby. z góry dziękuje za pomoc.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
pejko
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): Wt maja 17, 2016 10:07 am
Lokalizacja: Radom
Imię: Przemek
Motocykl: CBF500 ABS
W siodle: <100 kkm

Re: Montaż gmoli - proszę o pomoc

Postprzez Turos » Wt maja 23, 2017 6:40 am

Ja dorabiałem dystanse i śrubę u tokarza na wymiar. Albo możesz kupić coś gotowego w jakimś sklepie żelaznym.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 500 gmole montaż?

Postprzez pejko » Cz maja 25, 2017 7:19 am

pejko napisał(a):witam
udało mi się zdobyć używane / takie jak na dołączonej fotce/gmole do mojej cbf 500. niestety bez zestawu montażowego. z moich pomiarów wynik, że aby poprawnie je zamontować potrzeba wymienić śruby mocujące silnik. przednia śruba powinna być dłuższa o ok 10mm, a tylna ok 40mm. pytanie czy ktoś montował takie gole i może podpowiedzieć od czego dobrać odpowiednie śruby. z góry dziękuje za pomoc.

rozwiązałem temat-moze komuś się przyda. są to gmole Hepco-Beker- oryginalny zestaw montażowy jest dostępny pod nr. tel 508360025 w firmie:http://www.motobagaz.pl/ w cenie 60zl.
instrukcja montażu w załaczniku
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
pejko
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): Wt maja 17, 2016 10:07 am
Lokalizacja: Radom
Imię: Przemek
Motocykl: CBF500 ABS
W siodle: <100 kkm

Re: Montaż gmoli - proszę o pomoc

Postprzez przemo02 » Cz maja 12, 2022 2:18 pm

Odkopie trochę temat. Jakiej długości powinny być nowe śruby? 70 i 60 boczne a tylną na 120mm? Pytanko jakiej klasy własności mechanicznych powinna być zwłaszcza ta tylnia, bo jak już jakieś podobne znajduje to jest 8.8 a to będzie za słaba raczej. W ogóle trochę problem jest z znalezieniem u mnie w okolicy takiej która by nie była cała gwintowana, więc jeżeli ktoś ma jakieś własne doświadczenia lub dostęp do potrzebnej tylniej to by mi było miło troszkę pomóc z nią. Gmole mam kappa kn456 i tak powoli zaczynam się do ich montażu szykować.
przemo02
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz maja 12, 2022 10:02 am
Imię: Przemysław
Motocykl: CBF 600
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 22 gości