Dane zestawu napędowego dla SC64

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Dane zestawu napędowego dla SC64

Postprzez abak » Śr mar 29, 2017 6:36 pm

Planuję wymienić łańcuch oraz zębatki i chciałbym potwierdzić poniższe szczegóły dla CBF1000F (sc64), w szczególności czy są jakieś różnice z poprzednim modelem (CBF1000A'06-10).
Może już taka informacja gdzieś jest, ale nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi (w różnych źródłach są rozbieżne informacje).

1) czy kupić łańcuch o długości 120 ogniw, aby go nie skracać (znalazłem gdzieś info, że oryginał w sc64 ma 114)?
2) czy tylna zębatka oryginalnie ma 41 czy 43 zęby? Zakładam, że 43, ale widziałem dedykowane zestawy na allegro od 41 do 43

W zasadzie (1) i (2) mógłbym policzyć w garażu, ale jestem teraz poza domem, a chcę zamówić części.

I jeszcze dodatkowo, czy ktoś wie czy DiD dodaje smar montażowy do oringów "zapinki" w zestawie (w ogłoszeniach nie jest to wyszczególnione), a jeśli nie to jaki najlepiej kupić.

** UPDATE **: już posprawdzałem. W oryginale jest 16/41 oraz długość łańcucha to 120 ogniw. Nie wiem dlaczego większość ofert na allegro i w sklepach to łańcuch 114 dla nowego modelu (sc64) i 120 dla poprzedniego (sc58).
Avatar użytkownika
abak
Znawca
 
Posty: 228
Dołączył(a): Cz sty 22, 2015 1:48 pm
Lokalizacja: Wrocław
Imię: Artur
Motocykl: CBF1000F

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości