Zatyczki a intercom

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Zatyczki a intercom

Postprzez Nazarejski » Śr kwi 05, 2017 6:17 pm

Dziękuję za Wasze świadectwo.
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2601
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: Zatyczki a intercom

Postprzez Turos » Cz maja 06, 2021 12:42 pm

Odkopię trochę temat. Szukam zatyczek do uszu. W necie znalazłem oczywiście Alpine MotoSafe (race i tour) a także zatyczki Loop PRO/Expierence.

Na fb jakiś tam sklep chwali, że testowali oba i LOOP lepiej wypadły w tym teście. Ktoś może coś podpowiedzieć? Pytam też pod kątem tego, że jeżdzę z interkomem i czasem szum wiatru skutecznie przeszkadza w rozmowie. Dwa (a w sumie przede wszystkim) szukam ochrony przed hałasem, ale nie chcę się całkowicie odciąć od świata :)

Będę wdzięczny za wszelkie Wasze spostrzeżenia :)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7617
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Zatyczki a intercom

Postprzez 4kowal » Cz maja 06, 2021 1:45 pm

Nie używałem loop. Mam Alpine tour i race. Nie odcinają zupełnie od świata. Da się w nich rozmawiać.
Najbardziej lubię jednorazowe pianki 3M E-A-R soft lub classic. Są wygodniejsze niż Alpine. Tańsze zamienniki też są ok. Sprawdź sobie takie, bo samo działanie wygłuszające jest podobne. Można kupić w aptece za 2-3zl. Alpine mają około 18 i 20dB tłumienia. Poszukaj podobnych pianek.
Mnie zatyczki bardzo pomagają. Ma motocyklu bardziej męczy mnie hałas niż sama jazda. Dzięki zatyczkom 2x później tracę koncentrację.
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Re: Zatyczki a intercom

Postprzez Nazarejski » Cz maja 06, 2021 3:03 pm

Te 3M co Glub wkleił są wpytę, używam już dużo lat, a od 2 czy 3 z interkomem. Nie odcinają całkowicie, gadać się da, odgłosów otoczenia też co nieco dochodzi - ale wygłuszają zacnie. Dla mnie w sam raz - i pół darmo w stosunku do jakichś wynalazków.
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2601
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: Zatyczki a intercom

Postprzez DaniL » Cz maja 06, 2021 6:50 pm

Ja mam Alpine MotoSafe. Używam ich w trasie, sprawdzają się, także podczas słuchania muzyki z intercomu.
Nie mam porównania z innymi, ale te polecam.
Avatar użytkownika
DaniL
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): So maja 01, 2021 8:03 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 52
Imię: Andrzej
Motocykl: Honda Integra NC750D
W siodle: <100 kkm

Re: Zatyczki a intercom

Postprzez Turos » Pt maja 07, 2021 7:17 am

Używałem pianek z apteki, ale trochę wycina mi też interkom i ciężko usłyszeć nawet komunikaty z yanosika.
Podobno te alpine lepiej wycinają szumy a nie właśnie interkom.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7617
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Zatyczki a intercom

Postprzez Glub » Pt maja 07, 2021 3:05 pm

Turoń, bo w aptece (nie każdej oczywiście) będą dwa rodzaje 3M, pianki i choinki. Pianki teoretycznie jednorazowe ale za to macie wycinanie do 36db a choinki wielorazowe tylko 24db. Te choinki są spoko na miasto ale w trasę brałbym pianki by lep mi nie puchł.
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Zatyczki a intercom

Postprzez nocny » So maja 08, 2021 8:17 am

Turos już to gdzieś tutaj pisałem że piankowe piankowym nie równe. Ja jeżdżę cały czas w piankowych z Castoramy i nie mam problemu z Interkomem i muzyką. Kiedyś kupiłem nz obi taka ich marka nie leżały za dobrze. IMHO byly twardsze

Pozdrawiam
Marcin Jan
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: Zatyczki a intercom

Postprzez Blacksheep » Cz cze 17, 2021 11:36 am

Intercom Maxto M2 kask Nolan N87, używam stoperów ze sklepu budowlanego, rozmowę lub muzykę z intercomu słychać dobrze, odcina szumy/ wiatr .
Jeśli za mocno tłumi zawsze można skrócić zatyczkę.
Avatar użytkownika
Blacksheep
Nowicjusz
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr lis 04, 2020 9:57 am
Lokalizacja: Lubelskie/Podkarpacie
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF 600 PC 43
W siodle: <100 kkm

Re: Zatyczki a intercom

Postprzez raphi » Pn cze 21, 2021 2:37 pm

Ja już długo śmigam z zatyczkami i interkomem więc mam to przetestowane.
Od gąbeczek z castoramy, przez gąbeczki z apteki i dedykowane do motocykla, po ostatnio te
xx.png


W każdych zatyczkach lepiej słuchać interkom niż bez nich. Wychodzi na to, że wycięcie wysokich częstotliwości (szum wiatru, gwizdy) sprawia, że dźwięk z interkomu jest zdecydowanie lepiej słyszalny.

Obrazowo to trochę tak, jakby ktoś mówił do ciebie głośno na hali produkcyjnej, gdzie musi się przebić przez cały ten hałas i połowy musisz się domyślać versus gdy ktoś do ciebie mówi ściszonym głosem gdy siedzisz w fotelu przy książce.

A słuchanie muzyki na moto moim zdaniem jest kompletnie bez sensu - nie da się osiągnąć dobrej jakości dźwięku a do tego bardzo przeszkadza w nasłuchiwaniu otoczenia.

Za to do krótkich rozmów telefonicznych i komunikatów z nawigacji - pierwszorzędna sprawa. Szczególnie, że nie trzeba patrzeć na nawigację by wiedzieć gdzie jechać :)

Super jest też możliwość sparowania interkomów i jazda rozmawiając z drugim bajkerem. Zupełnie inna jazda to jest. Można sobie pomagać - pierwszy widzi więcej i daje sygnały drugiemu, można też omawiać mijające dupeczki - aby nikt nie przegapił :)
Jest tylko problem z automatycznym wyciszaniem szumów przez interkom gdy jesteśmy sparowanie z innym bikerem. Przez to przy jeździe powyżej 80 km/h niewiele już słychać. Za to rozmawiać można u mnie nawet do 200 km/h - sprawdzone. Najlepiej słychać poniżej 100.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14113
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości