CBF 1000 problem po zimie - brak mocy, ciezko odpala

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: CBF 1000 problem po zimie - brak mocy, ciezko odpala

Postprzez Kondi » Śr kwi 12, 2017 11:19 am

Dzisiaj zatankowałem motocykl, zrobiłem kilkanaście kilometrów i winowajca zdaje się być pewny. Podczas jazdy z wpiętym czujnikiem motocykl dusi się, przy ponad 5tys obr nie chce przyspieszac, ma wysokie wolne obroty 3-4tys obr. Stanąłem nie gasząc silnika, odpiąłem wtyczkę od czujnika, i obroty znów spadły do normalnych wartości a podczas jazdy odzyskał normalną moc. Przeczysczczenie go nic nie dało, regulowałem kąty kilkukrotnie i żadnych zmian, więc szukam czujnika.
Jedyne co dalej mnie nie pokoi to ciężkie odpalanie na ciepłym silniku, zauważam że tak jak przy odcince , przy odpalaniu spaliny są czarne. Wg serwisówki przy moim przebiegu (25tys) czas na regulację zaworów, oby to było to. Przejrzę też świece, bo są od nowości, i może już ich czas.
Po świętach zajmę się tymi rzeczami, i dam znać dla potomnych czy rozwiąże to sprawę.
Ktoś wie co to za metalowa wypustka widoczna na pierwszym zdjeciu? Widać, że czujnik o nią trze i stąd pewnie tyle opiłków. (kliknijcie w zdj, forum mi je obcina i nic nie widac)
Obrazek

Obrazek
Kondi
Nowicjusz
 
Posty: 10
Dołączył(a): So cze 11, 2016 4:39 pm
Lokalizacja: Tarnobrzeg / Rzeszów
Wiek: 27
Imię: Konrad
Motocykl: Honda CBF 1000
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 1000 problem po zimie - brak mocy, ciezko odpala

Postprzez zbyhu » Śr kwi 12, 2017 1:05 pm

Dla mnie to jest jakiś kosmos. Ale pod tą kluską aluminium na dużym zbliżeniu wygląda jakby był otwór. Nie znalazłem w necie zdjęcia wtrysków żeby porównać a szukałem że 2h.
Ja bym to usunął. Chociaż chciałbym najpierw zobaczyć jak to powinno wyglądać...
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7386
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: CBF 1000 problem po zimie - brak mocy, ciezko odpala

Postprzez tombartosz » Śr kwi 12, 2017 1:09 pm

zbyhu napisał(a):Niestety nie znam procedury, ale sądzę, że bez specjalistycznego urządzenia i tak nie zamontujesz tego jak Bóg przykazał.


Te urządzenie nazywa się woltomierzem :).

*0.4 – 0.6 V (throttle fully closed)
*4.2 – 4.8 V (throttle fully opened)


Przy włączonym zapłonie i "kill switchu".
Po więcej szczegółów odsyłam do serwisówki, tam jest ładnie opisana procedura, ECU ma podawać 5V na TPS a on w zamian dawać od sygnał. Niskie napięcie może oznaczać uszkodzony sensor albo też jakiś kabel, trzeba wszystko pomierzyć. W serwisówce są narysowane ładnie piny we wtyczkach i rozpisane napięcia.

Przy wypiętym TPS ecu ustala sobie wartość zastępczą co ma wpływ albo na osiągi, ekonomię lub ekologię ale do wyliczenia mieszanki jako tako to tylko sygnał MAP i obroty są niezbędne.

A tak na marginesie to da się CBF1000 na A2 zarejestrować, toć tam chyba ponad 70kW jest jak wyjeżdża z fabryki.


--- EDIT ---

A ja znalazłem taką fotę:
http://www.douglasvanbossuyt.com/wp-content/uploads/2011/04/IMG_5904.jpg

Fakt, że to CBR600 ale te czujniki wydają się być takie same w sporej grupie Hond.
Dla mnie wygląda ta wypustka jak nieudolnie zmontowana blokada przepustnicy (od drugiej strony) i jest to wystający kawałek śruby, którego opiłki zepsuły TPSa.
Avatar użytkownika
tombartosz
Znawca
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn lip 08, 2013 8:33 am
Lokalizacja: Warszawa (okolice)
Motocykl: CBF 1000, GS500
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 1000 problem po zimie - brak mocy, ciezko odpala

Postprzez zbyhu » Śr kwi 12, 2017 1:48 pm

Podobne zdjęcia też widziałem. Nie widać na nim jednoznacznie czy jest otwór czy nie.

Ale możesz mieć rację że to pozostałość po blokadzie.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7386
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: CBF 1000 problem po zimie - brak mocy, ciezko odpala

Postprzez Kondi » Wt kwi 25, 2017 3:01 pm

Z motocyklem bez zmian, wczoraj miałem pojechać do mechanika, niestety motocykl nie chciał odpalić, stał 2 tygodnie, i ostatecznie do mechanika trafił na przyczepce. Zdziwiło mnie to, bo na zimnym nigdy nie miał problemu z odpalaniem.
Telefon od mechanika trochę mnie zszokował, powiedział że do wymiany jest uszczelka pod głowicą, spaliny uciekają w bok, nie ma kompresji i przez to nie odpala. Mocno mnie to zdziwiło, bo motocykl ma dopiero niecałe 25tys przebiegu, nigdy go nie przegrzewałem itd. Jutro jadę odebrać motocykl by myśleć co dalej, zobaczymy co mi powie.
Kondi
Nowicjusz
 
Posty: 10
Dołączył(a): So cze 11, 2016 4:39 pm
Lokalizacja: Tarnobrzeg / Rzeszów
Wiek: 27
Imię: Konrad
Motocykl: Honda CBF 1000
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 1000 problem po zimie - brak mocy, ciezko odpala

Postprzez zbyhu » Wt kwi 25, 2017 6:30 pm

Jeśli przebieg oryginalny, to diagnoza co najmniej dziwna. Nie słyszałem jeszcze nigdy o uszkodzeniu uszczelki pod głowicą w CBF 1000. Moja kobyła ma ok. 132kkm i ciągle fabryczną uszczelkę...
Ale może wygrałeś los, masz tego pecha i pierwszy znany mi przypadek.

Niemniej czujnik położenia przepustnicy na pewno masz do wymiany. Osobiście od tego bym zaczął. Kupił używany, wymienił i sprawdził jak motocykl pracuje.

DOPISANE:
Padnięta uszczelka pod głowicą powinna łączyć się z przegrzewaniem silnika, mieszaniem oleju z płynem chłodniczym...
Co znaczy, że spaliny uciekają w bok?
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7386
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: CBF 1000 problem po zimie - brak mocy, ciezko odpala

Postprzez garbaty » Śr kwi 26, 2017 5:41 am

A obejrzyj jeszcze uszczelkę pod pokrywą, gruba gumowa. Tam mogło Ci ją wydmuchnąć i stamtąd mają prawo uciekać spaliny.
garbaty
Znawca
 
Posty: 375
Dołączył(a): Wt maja 06, 2014 5:58 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 1000 problem po zimie - brak mocy, ciezko odpala

Postprzez mr_soze » Śr kwi 26, 2017 11:34 am

Niby którędy?
Avatar użytkownika
mr_soze
Znawca
 
Posty: 230
Dołączył(a): Pt gru 04, 2015 10:08 am
Lokalizacja: Biała Podlaska
Imię: Paweł
Motocykl: Kawasaki Versys 1000
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 1000 problem po zimie - brak mocy, ciezko odpala

Postprzez zbyhu » Śr kwi 26, 2017 11:58 am

Trochę naciągane ale jeśli byłaby nieszczelność na uszczelce głowicy pomiędzy komorą spalania a kanałem olejowym to faktycznie wewnątrz silnika mogłoby się robić duże ciśnienie mogące wydmuchać jakąś uszczelkę.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7386
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: CBF 1000 problem po zimie - brak mocy, ciezko odpala

Postprzez garbaty » Śr kwi 26, 2017 2:11 pm

Jak w przypadku zbyt wysokiego stanu oleju. Też czasem wywali ciśnienie górą
garbaty
Znawca
 
Posty: 375
Dołączył(a): Wt maja 06, 2014 5:58 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości