Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: CBF 1000 problem po zimie - brak mocy, ciezko odpala

Śr kwi 26, 2017 3:29 pm

Dziwne , przychodzi mi do głowy jeszcze jedna rzecz a mianowicie: czy napewno w układzie chłodzenia był płyn a nie woda? bo wtedy po zimie przy minusowej temp no może coś pękło i stąd brak ciśnienia , uszczelka itd. No bo czujnik położenia przepustnicy to chyba inna bajka.

Re: CBF 1000 problem po zimie - brak mocy, ciezko odpala

Śr kwi 26, 2017 5:19 pm

Dzisiaj byłem u mechanika, wymienił świece, motocykl odpalił, nie chodził na wszystkie cylindry, spod głowicy widać było bąbelki oleju który rzygał na silnik, ewidentnie uszczelka przepuszcza, silnik będzie wyjęty z motocykla i uszczelka będzie wymieniona, czeka mnie wydatek koło 1000zł, nie licząc jeszcze zabawy z czujnikiem przepustnicy.
Każdy mechanik jakiemu to powiem jest w szoku, przebieg 23600km, 7 letnia CBF. Mechanik powiedział że jest jeszcze możliwość że zamiast płynu chłodniczego była woda, bo nie zaglądałem tam od zakupu (rok). W sumie nie widzę innej możliwości jak to się mogło stać. Jak motocykl będzie zrobiony to dam w tym temacie.

Re: CBF 1000 problem po zimie - brak mocy, ciezko odpala

Śr kwi 26, 2017 6:06 pm

Oby nic nie było pęknięte .
Odpowiedz