CBF 600 - problem z odpalaniem

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

CBF 600 - problem z odpalaniem

Postprzez pozycz » Wt maja 09, 2017 8:53 pm

Witam,

Mam CBF'a 600NA, 2006r. W ubiegłym sezonie motocykl(bez użycia ssania) odpalał od strzała praktycznie w każdej temperaturze, nawet w chłodniejsze dni. W tym sezonie po odpaleniu motocykl pochodzi z 5 sekund po czym gaśnie. Wiem że zaraz zaczniecie pisać że jak jest zimno to ze ssaniem itp, itd. Tyle że jak wcześniej odpalał bez problemu a teraz mu się pozmieniało to jestem ciekaw co jest przyczyną. Problemem może być świeca? Przybrudzony, rozregulowany gaźnik? Jakieś pomysły?
pozycz
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr gru 14, 2016 1:35 pm
Imię: Błażej
Motocykl: CBF 600N
W siodle: 100-200 kkm

Re: CBF 600 - problem z odpalaniem

Postprzez zbyhu » Śr maja 10, 2017 12:56 pm

Może gaźnik. Jeśli stał całą zimę i paliwo odparowało z gaźników to mogły się przytkać kanały wolnych obrotów.
Poza tym jest zimno i powinieneś odpalać na ssaniu :P
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7386
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: CBF 600 - problem z odpalaniem

Postprzez _adam_ » Śr maja 17, 2017 7:47 am

U mnie był podobny problem, chociaż już przed zimą palił słabo. Po odpaleniu czy to na ssaniu czy bez, nie wolno było dotknąć manetki bo od razu się dławił i gasł, zalewało świece. Zmieniłem świece i zaczął palić lepiej, ale to nie było to czego oczekiwałem. W tym sezonie na wiosnę próby uruchomienia powodowały zalewanie świec, aż uwaliłem je kompletnie. Nie pomagało ich wyjęcie i wysuszenie czy czyszczenie. Założyłem stare świece i odpalił.

W końcu odprowadziłem moto do serwisu i zrobili mi regulację gaźników plus wymiana świec i inspekcja luzów zaworowych (nie była wymagana regulacja). Teraz moto pali jak z fabryki.
Avatar użytkownika
_adam_
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt paź 11, 2016 6:55 pm
Lokalizacja: Lublin
Motocykl: CBF600 S
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości