Honda CBF 600 2004r. - niepokojące dźwięki z silnika.

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Honda CBF 600 2004r. - niepokojące dźwięki z silnika.

Postprzez Inclouds » Pn maja 29, 2017 7:45 pm

Witajcie,

ostatnio mój kochany motocykl uraczył mnie niezbyt miłym dla ucha dźwiękiem. Poniżej filmik:

Dźwięk na moje ucho nasila się najbardziej przy pokrywie sprzęgła, aczkolwiek lekko na prawo od niego dźwięk też jest mocno słyszalny. Na 99% nie dobiega on z lewej strony motocykla, i na 99% nie jest to góra silnika. Jest to taki dźwięczny, trochę dzwonkowaty, o nieregularnych interwałach dźwięk. Na obecnym oleju motula 10w40 zrobiłem ok. 3k km.
Dodam, że wczoraj trochę poszalałem, wysokie obroty, redukcja przy wysokich obrotach, ostre przyśpieszanie.
Ktoś ma pomysł co to może być? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie,
Inclouds
Inclouds
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn maja 29, 2017 7:30 pm
Imię: Tomasz
Motocykl: Honda CBF 600
W siodle: <100 kkm

Re: Honda CBF 600 2004r. - niepokojące dźwięki z silnika.

Postprzez zbyhu » Wt maja 30, 2017 5:34 am

Ja tam nic niepokojącego nie słyszę.

Typowe dźwięki, które mogą się pojawić, to hałasujący kosz sprzęgłowy (łatwo sprawdzić, z wciśniętą klamką sprzęgła jest cicho) i - jeśli moto ma większy przebieg - dzwonienie kończącego się łańcuszka rozrządu. Na początku jest to najbardziej słyszalne przy schodzeniu z obrotów. Robisz przegazówkę i jak moto schodzi z obrotów to potrafi łańcuszek zadzwonić głośniej. Potem, im bardziej wykończony łańcuch, tym hałasuje głośniej, by w końcu grzechotać cały czas.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron