Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Gmole SC 64 a SC 58

So cze 17, 2017 10:08 pm

Nie znalazłem powitalni, więc tu się przywitam. Sebastian, Trójmiasto. Ostatnie 12 lat jeździłem Seven-Fifty, a teraz sprawiłem sobie wymarzoną cbf 1000. Chcę ją uzupełnić o gmole. Jest kilka do wyboru. Pytanie jak w temacie :czy gmole od starszego modelu SC58 będą pasowały do SC 64 którą posiadam? Różnica w cenach jest znaczna, a nie widzę różnic w montażu.

Re: Gmole SC 64 a SC 58

So cze 17, 2017 11:17 pm

viewtopic.php?f=7&t=7097

Re: Gmole SC 64 a SC 58

N cze 18, 2017 7:29 am

Dziękuję za link. Już się poprawiłem. Nie wiem dlaczego nie mogłem go znaleźć.
I chyba moje pytanie powinno raczej trafić do działu warsztat.

Re: Gmole SC 64 a SC 58

Pn cze 19, 2017 6:20 am

Czyżby nikt na forum nie spotkał się z tym problemem? Czy pisać od nowa temat w dziale warsztat?

Re: Gmole SC 64 a SC 58

Pn cze 19, 2017 7:10 am

Nie sprawdzałem, więc na 100% nie wiem.
Blok/silnik ten sam, ale rama jest inna.
Natomiast z informacji wykopanych w necie, wynika że gmole są inne.
Na przykładzie GIVI:
SC64 TN460
SC58 TN452

Re: Gmole SC 64 a SC 58

Pn cze 19, 2017 8:41 am

No właśnie zauważyłem. Oglądając zdjęcia obu modeli widzę że inaczej jest poprowadzony przewód od chłodnicy - Być może tam byłaby kolizja. Nie będę ryzykował i kupię to co potrzeba do SC64. Z tego co widzę GIVI są w jeszcze w miarę rozsądnej cenie.
O ile ponad 400zeta za dwa kawałki wygiętej rurki z przyspawanymi uszkami można nazwać rozsądną ceną.

Re: Gmole SC 64 a SC 58

Pn cze 19, 2017 9:45 am

Musisz jeszcze (niestety ) liczyć się z potrzebą drobnych poprawek.
Zdarzały się przypadki, że otwór w uszach nie pokrywał się z otworami w ramie/bloku silnika.

Re: Gmole SC 64 a SC 58

Pn cze 19, 2017 11:18 am

Avalon napisał(a):Musisz jeszcze (niestety ) liczyć się z potrzebą drobnych poprawek.
Zdarzały się przypadki, że otwór w uszach nie pokrywał się z otworami w ramie/bloku silnika.

Dobry młotek gumowy załatwia sprawę. Ja tak "naginałem" gmole do Urwiskowej 125, które też się mijały z otworami. Oczywiście "naginanie" odbywało się na stole, a nie motocyklu :biggrin:

Re: Gmole SC 64 a SC 58

Pn cze 19, 2017 4:02 pm

Sebi napisał(a):O ile ponad 400zeta za dwa kawałki wygiętej rurki z przyspawanymi uszkami można nazwać rozsądną ceną.


To nie oto chodzi ile to kosztuje ale oto co (jak cenne ) chroni :D

pozdrawiam
Marcin Jan

Re: Gmole SC 64 a SC 58

Pt cze 23, 2017 6:09 pm

Zakupiłem givi. Zamontowałem i powiem tak : chyba givi poprawiło jakość, bo po tych apokaliptycznych opisach które znalazłem na forum, byłem zdziwiony że tak łatwo to idzie. Nic nie trzeba zdemontować z motocykla. Otwory pasują idealnie. Jeden odrobinkę wymagał podszlifowania bo śruba się trochę blokowała a nie chciałem pchać na siłę. Jedynym minusem jest instrukcja która jest nie aktualna i pokazuje nieco inny montaż niż faktycznie jest. Ale po przyłożeniu gmola do motocykla, uchwyty same wskazują miejsce montażu. Generalnie jestem zadowolony. Oby się nie przydały.
Odpowiedz