CBF 1000 problem z podstawką centralną

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

CBF 1000 problem z podstawką centralną

Postprzez Moto_Christo » So cze 24, 2017 5:09 pm

Mam dwie podstawki centralne zakupione na allegro. Obie do SC58 06-09 czyli do mojego. I pasują tak jak na zdjęciach. Czyli wcale. Dźwignia do nadepnięcia nogą nie trafia w otwór w osłonce tłumika. Wygląda na zbyt długą. Dwa otwory na trzpień więc w montażu nie ma czego spieprzyć. Obie podstawki kupione u dwóch różnych sprzedawców więc małe prawdopodobieństwo, że się pomylili tym bardziej że mieli mnóstwo innych części do tego właśnie modelu.
Co jest nie tak z tą podstawką? Albo z moim moto?

https://drive.google.com/open?id=0B_Tvuh9BqL1URDBUcW9MMkhJWEE
https://drive.google.com/open?id=0B_Tvuh9BqL1UX0MzYlA0Ym5SelU
https://drive.google.com/open?id=0B_Tvuh9BqL1UQUV5YWlrLU9VYWM
Moto_Christo
Użytkownik
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pt wrz 02, 2016 4:01 am
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 50
Imię: Wojtek
Motocykl: Honda CBF 1000

Re: CBF 1000 problem z podstawką centralną

Postprzez Wesoły Dyzio » Pn cze 26, 2017 6:50 am

Nie mogę zobaczyć zdjęć w pracy, ale czy czasem nie masz akcesoryjnych tłumików?
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 1000 problem z podstawką centralną

Postprzez Moto_Christo » Pn cze 26, 2017 7:57 am

Nie. Mam fabryczne. Ale mam też owiewki na silnik i one są ze sobą skręcane właśnie w okolicy montażu podstawek. Myślałem, że z tego powodu co tam zostało przesunięte albo obrócone o jakiś kąt i dlatego nie pasuje. Ale pojechałem wczoraj do kolegi, który nie ma tych owiewek posprawdzać wszystko. Sprzęty stały obok siebie, wszystko pomierzyłem w obu motocyklach, wymiary kontrolne, po przekątnej, odległości między śrubami, otworami. Wszystko się zgadza co do milimetra. Mam taką samą konstrukcję jak on. A stopka się nie składa. Stopki też pomierzyłem. Są identyczne.
Wygląda na to, ze jest skręcona do wewnątrz tak, ze podczas podnoszenia ta boczna dźwignia pod nogę nie przechodzi obok tłumika tylko z nim koliduje. Gdyby oś stopki była skręcona z jakiegoś powodu to wymiary od trzpienia do innych elementów byłby różne w naszych motocyklach. A są takie same. Wszystko się zgadza. Nawet nie mam już podejrzeń co by to mogło być
Moto_Christo
Użytkownik
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pt wrz 02, 2016 4:01 am
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 50
Imię: Wojtek
Motocykl: Honda CBF 1000

Re: CBF 1000 problem z podstawką centralną

Postprzez Talrep » Pn cze 26, 2017 8:29 am

Nie wiem czy dobrze widzę, ale samo wycięcie jest chyba we właściwym miejscu - gdyby stopkę udało się złożyć do końca to trafiła by w to miejsce.
Na zdjęciach ciężko jest określić ile tam brakuje. Może osłonka jest jakoś źle spasowana? Może rura tłumika była naprawiana (spawana, prostowana czy cokolwiek)? Czy nie wistarczy lekko odgiąć tego elementu, na którym się staje albo "poprawić" kątówką?
Avatar użytkownika
Talrep
Użytkownik
 
Posty: 144
Dołączył(a): N kwi 26, 2015 11:47 am
Lokalizacja: Łomianki
Wiek: 41
Imię: Jacek
Motocykl: CBF600SA '09
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 1000 problem z podstawką centralną

Postprzez Moto_Christo » Pn cze 26, 2017 8:44 am

Pewnie by się dało jakoś. Powiedzmy w ostateczności.
Ale to jest dla mnie dziwne, że nie mogę znaleźć przyczyny. Byłem pewny, że z powodu tej owiewki na silnik coś tam musieli przesunąć. A tu nic. Wszystko gra. Zresztą podstawkę mocuje się do dolnego końca ramy więc tak właściwie to nie ma co przesuwać ani skręcać. Gdyby to były jakieś drobne niedokłdności np. w mocowaniu tłumika to nie pasowałoby też pewnie w drobnym zakresie. A tu jest kilka cm jak nic.
Moto_Christo
Użytkownik
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pt wrz 02, 2016 4:01 am
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 50
Imię: Wojtek
Motocykl: Honda CBF 1000

Re: CBF 1000 problem z podstawką centralną

Postprzez Dworzi » Pn cze 26, 2017 12:15 pm

Spróbuj przykręcić do siebie podstawkę kolegi. Jeżeli też nie będzie pasować to masz coś z mocowaniami albo tłumikiem
Malaguti F10 -> MBK X-Limit 50 -> Aprilia SX 125 -> Hornet 600 2005 -> CBF1000FA
Avatar użytkownika
Dworzi
Znawca
 
Posty: 313
Dołączył(a): Pn kwi 03, 2017 6:46 pm
Lokalizacja: Rymanów
Wiek: 29
Imię: Kuba
Motocykl: CBF1000FA SC64
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 1000 problem z podstawką centralną

Postprzez Moto_Christo » Pn cze 26, 2017 12:19 pm

Też o tym pomyślałem. Tylko, że w CBFie żeby założyć centralną podstawkę to trzeba ściągać oba tłumiki.
Ale jak tego nie zrobię to się nie dowiem.
Moto_Christo
Użytkownik
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pt wrz 02, 2016 4:01 am
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 50
Imię: Wojtek
Motocykl: Honda CBF 1000

Re: CBF 1000 problem z podstawką centralną

Postprzez Wesoły Dyzio » Pn cze 26, 2017 12:50 pm

Wg mnie jest źle wyprofilowana nóżka do rozkładania centralki
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron