Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: CBF 600 NA 2004 stukanie i problem z ładowaniem.

Wt lip 04, 2017 4:42 pm

Dobra to już wiem co mam popsute. Okazało się że z jakiegoś powodu jeden z wałków rozrządu nie miał smarowania i się zatarł. Dodatkowo uszkodził głowicę. Mam więc do wymiany całą głowicę razem z wałkami rozrządu. Zatem moje pytanie brzmi:
Czy tylko od PC38 będzie pasowała głowica czy od jakiegoś innego silnika hondy też? Było tego trochę podobnych modeli więc może coś pasuje?
Czekam na odpowiedź.
Pozdro.
Arek

Re: CBF 600 NA 2004 stukanie i problem z ładowaniem.

Śr lip 05, 2017 7:38 am

Po co szukać innych, jeżeli tutaj masz oryginał.

Re: CBF 600 NA 2004 stukanie i problem z ładowaniem.

Śr lip 05, 2017 4:51 pm

Tylko to daleko a na odległość to mogę kupić złom i problem zostaje a kasa utupiona. Jechać nie warto bo podróż będzie kosztować tyle co głowica. Chciałem wiedzieć czy mam jakąś alternatywę.

Re: CBF 600 NA 2004 stukanie i problem z ładowaniem.

Śr lip 05, 2017 5:34 pm

Kupując na odległość masz prawo do zwrotu, chyba, że kupujesz od osoby prywatnej.

Re: CBF 600 NA 2004 stukanie i problem z ładowaniem.

Cz lip 06, 2017 8:03 am

A czy to się też tyczy rzeczy używanych?
Wracając do tematu, zamówiłem tą głowicę i czekam aż przyjdzie. Zamówiłem również uszczelkę pod głowicę. Zastanawiam się jeszcze czy uszczelkę pod pokrywę głowicy też muszę wymienić na nową. Jeszcze nie wiem w jakim jest stanie ale może i tak lepiej dać nową?
Moja głowica wygląda strasznie jest w niej sporo opiłków metalu. Pewnie należałoby przepłukać silnik bo jak się znów coś zapcha to pozamiatane. Co radzicie?

Re: CBF 600 NA 2004 stukanie i problem z ładowaniem.

Cz lip 06, 2017 8:53 am

Rozebrać silnik bo opiłki mogą być wszedzie i zatrą nową głowicę. A skoro olej nie dochodził do panewki to znaczyć może ze kanał olejowy zapchany. Rozebrać, czyścić.
Ostatnio edytowano Cz lip 06, 2017 12:28 pm przez Glub, łącznie edytowano 1 raz

Re: CBF 600 NA 2004 stukanie i problem z ładowaniem.

Cz lip 06, 2017 10:18 am

Dokładnie jak napisał Glub. Nie ma co oszczędzać. Narobisz się, wydasz kasę, a za chwilę znowu naprawa. Trzeba dokładnie wszystko posprawdzać.

Re: CBF 600 NA 2004 stukanie i problem z ładowaniem.

Cz lip 06, 2017 1:12 pm

Część wałka miała smarowanie a olej idzie przez wałek więc jeśli chodzi o smarowanie wałków to jakimś cudem zapchany był jeden wałek. Co do opiłków w reszcie silnika to będzie trzeba to wyczyścić. Myślicie że należy cały dół silnika rozebrać i wyjąć cylindry tłoki itd i wszystko dokładnie czyścić? Kupa roboty ale jak trzeba to co mi innego zostało.

Re: CBF 600 NA 2004 stukanie i problem z ładowaniem.

Cz lip 06, 2017 1:29 pm

Bez czyszczenia nawet nie odpalaj! Nie ma sensu. 1 niewyłapany przez filtr oleju opiłek może Ci zdemolować cylinder z tłokiem.

Re: CBF 600 NA 2004 stukanie i problem z ładowaniem.

Cz lip 06, 2017 2:04 pm

korrus napisał(a):Część wałka miała smarowanie a olej idzie przez wałek więc jeśli chodzi o smarowanie wałków to jakimś cudem zapchany był jeden wałek. Co do opiłków w reszcie silnika to będzie trzeba to wyczyścić. Myślicie że należy cały dół silnika rozebrać i wyjąć cylindry tłoki itd i wszystko dokładnie czyścić? Kupa roboty ale jak trzeba to co mi innego zostało.

No niestety. Albo dobrze, albo szybko. Wybór należy do Ciebie.
Odpowiedz