Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Pełna owiewka CBF1000

Pn paź 17, 2011 7:21 pm

Czołem.
Czy któryś z kolegów orientuje się czy pełna owiewka jaka występowała w modelach 2008 pasuje do standardowej "góry" ? Czy można bezboleśnie ją zdemontować by powrócić do "semi-nakeda" :msn-wink:
Rozważania czysto teoretyczne, ponieważ kupuję taki model i nie jestem pewien czy "zwykły" nie wygląda ładniej. Poza tym można pozbyć sie problemu crash padów i zamontować gmole.

Re: Pełna owiewka CBF1000

Pn paź 17, 2011 7:23 pm

"Pełna owiewka" to nic innego jak dokładka do standardowej czachy... :wink:

Re: Pełna owiewka CBF1000

Pn paź 17, 2011 7:28 pm

Z owiewką fajniej wygląda, ale faktycznie może być problem z gmolami :)
Obrazek

Re: Pełna owiewka CBF1000

Pn paź 17, 2011 8:18 pm

Dołożyć jeszcze kufry boczne i będzie wersja CBF 1000 GT, jak to dumnie brzmi :D :D ale jak dobrze wygląda

Re: Pełna owiewka CBF1000

Pn paź 17, 2011 8:19 pm

Na zdjeciu jest CBF 600 :].

Da sie na pewno to zdjac. Owiewki boczne maja standardowy ksztalt, a do ich linii dolozone sa te dodatkowe.
Ale faktycznie w rekach tego nigdy nie mialem...

Re: Pełna owiewka CBF1000

Pn paź 17, 2011 8:32 pm

Zbyhu, jak wiesz prawa owiewka jest lekko trącona i nie wiem jak będzie z dobraniem lakieru. Elementy te są chyba dostarczane fabrycznie w kolorze...
Co prawda nasz dostawca materiałów do lakierni ma się zorientować jak wygląda receptura i technologia, ale chciałem tak na wszelki wypadek wiedzieć czy można się tego dołu po prostu pozbyć :)

Nasz lakiernik robił w ubiegłym roku jakieś plastiki chyba do Cebry w podobnym kolorze i wspominał o całej skomplikowanej technice. Podkład beżowy, jedna warstwa srebrnego, potem kolor/metalik/ i na koniec bezbarwny. Największy kłopot w tym kolorze bo trzeba pewnym ruchem tylko raz w jednym miejscu, Inaczej wychodzą podobno jakieś cienie :devil:

Re: Pełna owiewka CBF1000

Pn paź 17, 2011 8:41 pm

Moja mama ma CBF 600 w tym kolorze i trzeba było odmalować jeden boczek. Bardzo dobry lakiernik w Rybniku poległ na tym lakierze. Widać, że to nie to, nie ma takiej głębi, w sztucznym świetle owiewka wydaje się matowa.
Jeszcze - szczerze mówiąc - nie spotkałem się z opinią (czy "naocznie"), żeby jakiś lakiernik z tym konkretnym lakierem Hondy sobie poradził...

Nie wiem, jeśli jesteś estetą, to walcz, ale... ja bym to olał :].
Też mam trochę pokiereszowaną lewą owiewkę. Ale jakoś wolę wydać na paliwo, czy opony, niż pchać w lakier. Na lakierze się nie jeździ, a siedząc za kierownicą - nic nie widać ;).

Ale jestem na 99% pewny, że te boczne owiewki da się zdjąć i uzyskać w ten sposób "normalną" CBF 1000.

Re: Pełna owiewka CBF1000

Pn paź 17, 2011 9:12 pm

zbyhu napisał(a):... Ale jakoś wolę wydać na paliwo, czy opony, niż pchać w lakier. Na lakierze się nie jeździ, a siedząc za kierownicą - nic nie widać ;).

Ale jestem na 99% pewny, że te boczne owiewki da się zdjąć i uzyskać w ten sposób "normalną" CBF 1000.


Też wolę wydać na co innego, lecz w tym konkretnym przypadku jedynym wydatkiem może być co najwyżej czarny "Jaś Wędrowniczek" :rayof: Jak się nie uda, to rozważę powrót do normalności :lol:

Dziękuje kolegom za rozwianie wątpliwości.

Re: Pełna owiewka CBF1000

Wt paź 18, 2011 7:36 am

zbyhu napisał(a):Na zdjeciu jest CBF 600 :].


600setka, ale na szybko nie znalazłem tysiąca w bordo :)

Re: Pełna owiewka CBF1000

Wt paź 18, 2011 1:36 pm

Jeśli chodzi o te dolne owiewki to są to elementy dokładane do standardowej czachy. Po ich zdjęciu jest standardowa CBFa.Ja mam litra z fabrycznymi dolnymi owiewkami.
Odpowiedz