Czyszczenie rękawic

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Czyszczenie rękawic

Postprzez Tiarus » Pt wrz 01, 2017 10:37 am

Nie jestem prawnikiem, ale nieuzasadniona odmowa sprzedaży towaru / wykonania usługi to akurat jest karalna.. z art. 138 kw.

Art. 138.

Kto, zajmując się zawodowo świadczeniem usług, żąda i pobiera za świadczenie zapłatę wyższą od obowiązującej albo umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego jest obowiązany, podlega karze grzywny.


Przykładowo odmowa sprzedaży alkoholu osobie nieletniej czy leku na receptę osobie jej nieposiadającej albo też odmowa sprzedaży broni osobie bez wymaganego zezwolenia będzie odmową uzasadnioną - na podstawie przepisów.
Ale "nie bo nie" to argument bez uzasadnienia..

Jest też zastrzeżenie, że:
"Należy mieć przy tym na uwadze, że to na na sprzedawcy zawsze spoczywa ciężar udowodnienia, że odmowa sprzedaży była uzasadniona."
Oczywiście, że w pralni mogą powiedzieć, że np. to im się nie opłaca (uzasadnienie jako tako oparte o "gospodarność"), ale takie coś, to pod paragraf podpada.
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Czyszczenie rękawic

Postprzez gmer » Pt wrz 01, 2017 7:31 pm

W tzw. międzyczasie, w chłodne ranki z lekkim pokropkiem, rękawice sie same oczyściły ... Zostaje zrobić zwykłe szuru - buru, popsikać impregnatem do skór i zamszu, i będzie gites.
-
Na napady hatakumby dobre jest pacaneum.
Avatar użytkownika
gmer
Znawca
 
Posty: 459
Dołączył(a): Pn sty 23, 2017 11:49 am
Lokalizacja: Grodzisk / Wawa
Wiek: 51
Imię: Marek
Motocykl: Honda NC 750s 2014
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości