Tylna zebatka i predkosc CBF1000FA

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Tylna zebatka i predkosc CBF1000FA

Postprzez Grzesiob » Śr paź 04, 2017 8:17 am

Wesoły Dyzio napisał(a):
Grzesiob napisał(a):Prędkość na budziku jest większa od rzeczywistej bo urzędasy z UE tak chcą. Wskazanie ma być większe od prędkości rzeczywistej ale różnica nie może być wyższa niż 10% prędkości rzeczywistej i dodatkowo jeszcze 4km/h.

Niestety muszę się z kolegą nie zgodzić. Jechałem nie dawno nowym Fordem Mondeo. Wskazania licznika dokładnie pokrywały się ze wskazaniami nawigacji zarówno samochodowej jak i mojej, którą zawsze ze sobą biorę. Tak więc unia nic tu do rzeczy nie ma, bo przekłamania liczników znane są od wielu, wielu lat.


Być może ktoś zmienił zębatkę :msn-wink:
A tak na poważnie: opony miały większe ciśnienie, opony były ogólnie większe od fabrycznych (dopuszczalna przez producenta różnica w średnicy opon wynosi 2% od fabrycznych)
Poza tym z tego co napisałem różnica jest bo musi być a maksymalnie nie większa niż 10% prędkości +4km/h
Producenci sami decydują o ile przekłamują licznik w wyznaczonych granicach. Ale zawsze przekłamują bo muszą dla pewności przejścia procesu homologacji.

Regulaminem nr 39 EKG ONZ dotyczący homologacji wszystko wyjaśni
Grzesiob
Użytkownik
 
Posty: 70
Dołączył(a): Pt wrz 02, 2016 7:48 am
Wiek: 51
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000, Vulcan2000
W siodle: <100 kkm

Re: Tylna zebatka i predkosc CBF1000FA

Postprzez Wesoły Dyzio » Cz paź 05, 2017 6:01 am

Ford był nowy, odebrany prze ze mnie z salonu na fabrycznych, oryginalnie montowanych oponach.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości