Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Cbf600 SA pc43 brak świateł przednich

Wt paź 03, 2017 7:15 pm

Część

Podczas weekendowej trasy wokół komina straciłem przednie światła. Mijania oraz drogowe. Palą się tylko postojowe i podświetlenie zegarów. Bezpiecznik po siedzeniem pasażera wymieniłem nic nie pomogło. Prawdopodobieństwo spalenia obu żarówek jednocześnie małe. Jechałem po dość wyboistej drodze i może jakiś kabelek nie łączy w kostce. Stąd moje pytanie czy muszę zdejmować owiewki żeby dobrać się do kostki z okablowaniem przednich świateł czy jakieś dodatkowe bezpieczniki kostki są pod osłonami z którejś strony. Dzisiaj nie miałem natchnienia na rozkręcanie ale chce się za to jak najszybciej zabrać bo liczę jeszcze na śmiganie w październiku.

Z góry dzięki za wskazówki


No dobra po przeszukaniu forum podejrzany styk w przełączniku po prawej stronie kierownicy. Polecicie jakiś sprawdzony spray?


tariony!!! Problem z włącznikiem rozrusznika :) przy poruszaniu przyciskiem światła pojawiają się. Jutro rozkręcę i popsikam tylko czym WD40? czy polecacie coś lepszego?

Re: Cbf600 SA pc43 brak świateł przednich

Wt paź 03, 2017 8:43 pm

W motoryzacyjnych jest pełna gama spray'ów do styków. Wg mnie co nie wybierzesz to będzie dobrze bo one też zakonserwują te styki a WD40 może i je wyczyści ale w kilka chwil wyparuje :msn-wink:

Re: Cbf600 SA pc43 brak świateł przednich

Śr paź 04, 2017 6:02 am

WD40 nie nadaje się do tego. Przetrzyj papierem ściernym styki, i kup coś w samochodowym do styków dedykowanego do tego.

Re: Cbf600 SA pc43 brak świateł przednich

Pt paź 06, 2017 8:43 am

Ok przyszedl kontakt s oraz u. Ostatnie pytanie przed rozkreceniem czy musze aku odlaczac czy wystarczy ze stacyjka jest odlaczona? Czy taki kontakt s/u mozna stosowac na urzadzenia podlaczone pod napieciem aku? Chcialbym przez zime spryskac i oczyscic inne kostki ale mam tez alarm z wlasnym źródlem zasilania i niechciałbym calej instalacji spalić :))

Re: Cbf600 SA pc43 brak świateł przednich

Pn paź 09, 2017 12:57 pm

Bawiąc się elektryką zawsze odłączaj akumulator. Nigdy nic nie wiadomo.

Re: Cbf600 SA pc43 brak świateł przednich

Śr paź 11, 2017 12:10 pm

Z własnego doświadczenia powiem, że to często jest wina zabrudzenia mechanicznej części włącznika. Po prostu przez brud nie odbija całkiem i traci się styk.
Ani razu tego nie rozbierałem, a kilka razy już miałem z tym problemy. WD40 przemywało zawsze i rozpuszczało brud samego przełącznika i problem znikał na jakiś czas.

Re: Cbf600 SA pc43 brak świateł przednich

Śr paź 11, 2017 1:44 pm

Na razie mnie ten kłopot dopadł raz. WD40 w przełącznik bez rozbierania go pomogło. Od 30tkm nie było kłopotów.

Re: Cbf600 SA pc43 brak świateł przednich

Śr paź 11, 2017 5:48 pm

Dziękuję za pomoc wszystkim zaangażowanym w wątek. Stwierdziłem że zacznę od porady z WD40. Zadziałało i póki co jest git.

Pozdro. Weekend ma być ładna pogoda więc pośmigać :))
Odpowiedz