Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: [CBF1000] Samodzielny montaż gmoli

Cz sty 18, 2018 2:25 pm

nic nie poprawili.
silnik wibruje, wystarczy najmniejszy luz na tych śrubach albo pomiędzy łącznikiem a gmolem i będzie pięknie brzęczeć.

Re: [CBF1000] Samodzielny montaż gmoli

Cz sty 18, 2018 2:40 pm

-patrick- napisał(a):nic nie poprawili.
silnik wibruje, wystarczy najmniejszy luz na tych śrubach albo pomiędzy łącznikiem a gmolem i będzie pięknie brzęczeć.

Jeśli skręci wystarczająco mocno to łącznik powinien być unieruchomiony, ale praktyka pokaże czy to rozwiązanie jest lepsze.

Re: [CBF1000] Samodzielny montaż gmoli

Cz sty 18, 2018 2:46 pm

skoro problem powtarza się u wielu użytkowników to ciężko mi uwierzyć, że wszyscy słabo dokręcamy...no ale niech każdy sobie robi jak chce.

Re: [CBF1000] Samodzielny montaż gmoli

Wt sty 23, 2018 7:53 pm

Gmole założone. Tak na wszelki wypadek dałem jednak silikon na łącznik.
Nie jest to jakaś skomplikowana operacja jednak robiąc tak na spokojnie 3 godziny zeszły.

Re: [CBF1000] Samodzielny montaż gmoli

Pt sty 26, 2018 2:01 pm

-patrick- napisał(a):skoro problem powtarza się u wielu użytkowników to ciężko mi uwierzyć, że wszyscy słabo dokręcamy...no ale niech każdy sobie robi jak chce.

Ja mam starą wersję gmoli GIVI, to dokręcanie nic nie da, bo konstrukcja spiera się na małej tulei i luz na dużej tulei ok 1mm zawsze będzie. Trzeba pytać osoby z nową wersją jaką ma Rob i czy brzęczenie dalej występuje.

Re: [CBF1000] Samodzielny montaż gmoli

Cz lut 22, 2018 7:30 pm

Witam,czy może ktoś podzielić się informacją na temat produktu,opinie,czy warto zamontować.Dzięki za podpowiedzi. xdrinks https://sw-motech.com/en/products/prote ... 011355.htm

Re: [CBF1000] Samodzielny montaż gmoli

Pt kwi 13, 2018 7:29 am

Witam
Też w sumie szukam sensownych gmoli.

W modelu po lifcie montował ktoś? Macie jakieś swoje typy?

LwG

Re: [CBF1000] Samodzielny montaż gmoli

Pt kwi 13, 2018 9:04 am

Ja montowałem w serwisie i brzęczało. Potem ustało, rok temu znowu brzęczało to mi założyli jakąś specjalną podkładkę bo jak mówili wiedzieli o co chodzi. Teraz mam wrażenie, że znowu trochę brzęczy. Chyba się nie da tego w 100 proc zlikwidować, to jakiś bubel givi jest.

Re: [CBF1000] Samodzielny montaż gmoli

Wt kwi 17, 2018 6:20 pm

interno napisał(a):Witam
Też w sumie szukam sensownych gmoli.

W modelu po lifcie montował ktoś? Macie jakieś swoje typy?

LwG


Ja samodzielnie montowałem gmole Givi do CBF 1000 po lifcie. Nic nie brzęczy, nic nie wibruje, tulejki na łącznikach pod kolektorami nie mają luzu. Od momentu zamontowania przejechałem ok. 1000 km.

Re: [CBF1000] Samodzielny montaż gmoli

Śr lip 11, 2018 7:16 am

Wczoraj montowałem (znaczy zacząłem montować:P) gmole Heed i wszystko wygląda na ładnie spasowane i można samemu je zamontowac bez problemu. Tylko że podczas odkręcania śruby z lewej strony (tej co trzyma tez chłodnicę) urwałem śrubę:/ czy ktoś wie jakiej ona powinna być twardości i dokładnie jakie ma wymiary (rodzaj gwintu, grubość)? Bo wcięło mi suwmiarkę i zakładam że śrubę będe musiał zamówić. Słyszałem żeby nie montować tam twardej śruby tylko specjalnie miękką bo podczas kraksy można wyrwać blok silnika.

Co do dywagacji dotyczących rozwiercania otworu przy tylnej śróbie, demontażu wahacza itp. to przy tych gmolach nie ma takiej potrzeby. Od lewej strony wykręcam odkręcam tę śrubę (to jest ośka?) i żeby wypadała nakrętka z prawej strony wystarczy ją delikatnie wypchnąć (ośkę) a na miejsce nakrętki montuje się gmol który ma w tym miejscu gwint. Jak ktoś chce to porobię zdjęcia.

Jak napisałem najtrudniej to było mi ruszyć śrubę przy chłodnicy i jedną urwałem:/
Odpowiedz