Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Folia ochronna na lakier

Pn sty 01, 2018 11:49 am

Witam
Coraz częściej widuje na motocyklach folie ochronne na lakier szczególnie bak oraz miejsca gdzie przecieramy lakier w normalnej eksploatacji . Znalazłem taki komplet na Amazonie za niezbyt ciekawą cenę . Czy może ktoś posiada szablon którym mógł bym się posłużyć i wyciąć na ploterze ??

Re: Folia ochronna na lakier

Wt sty 09, 2018 11:44 pm

Cześć, myślę, że łatwo możesz sam stworzyć sobie szablon "z natury", dopasowany do modelu motocykla. To nie powinno być trudne.
Z jakiego materiału chcesz to wykonać i gdzie go można zdobyć ? Sam szukam jakiejś folii żeby ochronić bak przed zarysowaniami od tankbaga, drobne już się pojawiły...

Re: Folia ochronna na lakier

Wt sty 23, 2018 7:20 pm

Mam szablony :) zdobyłem a folia będzie 3M

Re: Folia ochronna na lakier

Wt sty 23, 2018 7:29 pm

Do ktorego rocznika? :D

Re: Folia ochronna na lakier

Śr sty 24, 2018 6:30 pm

Masz za nową maszynę :)

Obrazek

Re: Folia ochronna na lakier

Pt sty 26, 2018 2:47 pm

Coś mi się wydaje, że obraz jest zbyt mały. 1500x1500 pikseli to naprawde nie duzo. Poszarpane krawędzie a na dodatek trzeba by było to skalować rozmiarem w górę. Do tego powinien być gdzieś jakiś odnośnik wymiarowy żeby prawidłowo tę skalę dobrać.

Na pewno nie zmniejszyłeś obrazu podczas wrzucania?

EDIT: 1500cm przy tym DPI 96 daje 40cm. Nie możliwe, żeby okleina na całe moto zmieściła się w formacie 40x40cm. Trzeba by to było skalować w górę a jakość i tak jest już marna.

Re: Folia ochronna na lakier

Pt sty 26, 2018 6:37 pm

Lepiej by było dać to w grafice wektorowej i pewnie i tak ma być podana do wycinarki. Chyba, że ktoś to nożyczkami w domu będzie docinał to wtedy grafika rastrowa w takiej rozdzielczości wystarczy :)

Re: Folia ochronna na lakier

N sty 28, 2018 7:30 am

Obrazek został celowo zmniejszony by trafił na strone ... Mam go już w Corelu i będę testował co wyjdzie z tego ... Nawet gdyby były poszarpane krawędzie są do tego specjalne narzędzia :clap: :clap:

Re: Folia ochronna na lakier

N sty 28, 2018 11:19 am

Mógłbyś wrzucić ten plik grafiki wektorowej na jakiś serwer?

Re: Folia ochronna na lakier

Pn sty 29, 2018 5:48 pm

A co z materiałem ? To co znajduję drogie jest; robić eksperymenty za taką cenę to trochę ryzyko. Masz namiar na porządny sklep ?
Odpowiedz