Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Jaki olej lejesz do swojego motocykla? Zaznaczamy 2 opcje: lepkość i markę lub INNY (marka, lepkość)

5w30
0
Brak głosów
5w30
0
Brak głosów
10w30
23
5%
10w30
23
5%
10w40
97
20%
10w40
97
20%
Oryginalny Hondy
8
2%
Oryginalny Hondy
8
2%
Motul
54
11%
Motul
54
11%
Shell
15
3%
Shell
15
3%
Liqui Moly
7
1%
Liqui Moly
7
1%
Valvoline
26
5%
Valvoline
26
5%
Castrol
7
1%
Castrol
7
1%
INNY (lepkość, marka - pisz w komentarzach)
8
2%
INNY (lepkość, marka - pisz w komentarzach)
8
2%
 
Liczba głosów : 490

Re: oleje motocyklowe

Pn paź 15, 2018 6:31 pm

raphi napisał(a):Ja zawoziłem do mechaników w warsztacie ale od kiedy dowiedziałem się, że mają piec do ogrzewania na zużyty olej to najpierw jebnąłem zonk :eek: potem upadłem na glebę xwacko a na końcu gdy już się podniosłem, pojawił się przypływ agresji xaggresive w stronę tychże.
Od swojej przerwy w moto 1 raz wymieniałem na razie i połowa skończyła tak - polecam każdemu :)
Obrazek



No widzisz a Ty ekologicznie przesączyłeś zawartość motocykla przez fugi później wylewkę do gleby skąd czerpiemy wodę xcrazy

Re: oleje motocyklowe

Pn paź 15, 2018 7:50 pm

Monte Christo napisał(a):Co robicie ze zużytym olejem jak sami wymieniacie oliwę w chacie?
Serio pytam.

Monte, w soboty przy kortach na Gandhi można zdać.

Re: oleje motocyklowe

Wt paź 16, 2018 5:39 am

Avalon napisał(a):Przepracowany olej jest od warsztatu odkupowany.
Dlatego chętnie go przyjmują.


Dokładnie tak. To samo mówi mój znajomy, prowadzący warsztat samochodowy.
Taki przepracowany olej jest doskonałym półproduktem.

Re: oleje motocyklowe

Wt paź 16, 2018 5:53 am

A w dodatku, nie mają przypadkiem obowiązku przyjmowania zużytego oleju?

Re: oleje motocyklowe

Wt paź 16, 2018 9:27 am

Jak jestem przeciwny jakimkolwiek regulacjom tak tutaj by się jakaś przydała, aby złapać kontrolę nad tym procederem. Tylko nie ma za bardzo jak.

Re: oleje motocyklowe

N paź 21, 2018 10:48 am

raphi napisał(a):Jak jestem przeciwny jakimkolwiek regulacjom tak tutaj by się jakaś przydała, aby złapać kontrolę nad tym procederem. Tylko nie ma za bardzo jak.

Jak się dojebią, to wywalą jakieś eko opłaty i olej wróci do kanalizacji, albo zaczną się przypadkowe samozapłony składowisk :)
To utopia, brakuje działań, które mobilizują do eko-zachowań, raczej eko-terroryzm dobierający się do portfela.

Oleje zużyte wywożę do PSZOKa.
Akumulatory do złomiarzy.

Re: oleje motocyklowe

Pn paź 22, 2018 6:21 am

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy sklep wprowadzający do obrotu towar podlegający ustawie o ochronie środowiska, ma obowiązek przyjąć stare/zużyte produkty które spełniały te same funkcje co towar sprzedawany, i/lub wskazać punkty ich bezpłatnego odbioru.
Informacja taka powinna znaleźć się w sklepie w miejscu widocznym dla klienta.

U nas jest :)

Re: oleje motocyklowe

Pn paź 22, 2018 2:44 pm

https://www.oil-club.ru/forum/

Tu to jest dopiero materiału dowodowego... warto przyjrzeć się bliżej. Translator, jakby co, działa dobrze.

Olej Honda

So gru 08, 2018 12:20 pm

Witam mam pytanie czy ktoś używa oryginalnego oleju hondy.Drugie pytanie czy ktoś leje 10w30 jak podaje serwisówka czy wszyscy 10w40.Model cbf 1000.

Re: Olej Honda

N gru 09, 2018 10:51 am

Kolega sprawdzi, jest cały temat o olejach w WARSZTACIE :)
Odpowiedz