Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Jaki olej lejesz do swojego motocykla? Zaznaczamy 2 opcje: lepkość i markę lub INNY (marka, lepkość)

5w30
0
Brak głosów
5w30
0
Brak głosów
10w30
23
5%
10w30
23
5%
10w40
97
20%
10w40
97
20%
Oryginalny Hondy
8
2%
Oryginalny Hondy
8
2%
Motul
54
11%
Motul
54
11%
Shell
15
3%
Shell
15
3%
Liqui Moly
7
1%
Liqui Moly
7
1%
Valvoline
26
5%
Valvoline
26
5%
Castrol
7
1%
Castrol
7
1%
INNY (lepkość, marka - pisz w komentarzach)
8
2%
INNY (lepkość, marka - pisz w komentarzach)
8
2%
 
Liczba głosów : 490

Re: oleje motocyklowe

Pn kwi 19, 2021 10:47 pm

Dworzi napisał(a):Biały bieszczadnik here :D

I tutaj nawet więcej białego w białym ...
Dodatkowa osłona silnika pod spodem.

Re: oleje motocyklowe

Wt kwi 20, 2021 7:03 am

Już jej nie ma, poszła do żyda tak samo jak białe crashpady LSL które zastąpiły czarne gmole Givi xpardon

Re: oleje motocyklowe

Wt kwi 20, 2021 7:45 am

Panowie, proszę OT przeniesieść gdzie indziej :) tutaj o olejach.
Eh, będę muszę posprzątać :P

Re: oleje motocyklowe

Wt kwi 20, 2021 1:55 pm

Turos napisał(a):Panowie, proszę OT przeniesieść gdzie indziej :) tutaj o olejach.
Eh, będę muszę posprzątać :P
Tak wiemy i nie ciągniemy wątku dalej. Fajnie bajera szła i troszkę się zagalopowaliśmy xdrinks

Re: oleje motocyklowe

Wt kwi 20, 2021 2:23 pm

Turos napisał(a):Panowie, proszę OT przeniesieść gdzie indziej :) tutaj o olejach.
Eh, będę muszę posprzątać :P
I na to wchodzi dzieciak... cały na biało. :D

Re: oleje motocyklowe

Wt kwi 20, 2021 2:28 pm

doggy.png
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: oleje motocyklowe

Wt kwi 20, 2021 2:40 pm

abak napisał(a):
Ja przez pierwsze 3-4 sezony miałem zalewany oryginalny Hondy, a później od razu przeszedłem na 300V. Nie zauważyłem żadnej różnicy ani w pracy silnika, ani skrzyni biegów.


Skoro nie zauważyłeś różnicy to po co przepłacać ;-D

Re: oleje motocyklowe

Wt kwi 20, 2021 2:58 pm

Glub napisał(a):
abak napisał(a):
Ja przez pierwsze 3-4 sezony miałem zalewany oryginalny Hondy, a później od razu przeszedłem na 300V. Nie zauważyłem żadnej różnicy ani w pracy silnika, ani skrzyni biegów.


Skoro nie zauważyłeś różnicy to po co przepłacać ;-D


Lejąc droższy nie miałem na celu odczuwać różnicy, tylko poprawić warunki pracy silnika (i w konsekwencji wydłużyć jego żywotność) - przynajmniej takie miałem przekonanie :)

Re: oleje motocyklowe

Wt kwi 20, 2021 3:20 pm

abak napisał(a):
Glub napisał(a):
abak napisał(a):
Ja przez pierwsze 3-4 sezony miałem zalewany oryginalny Hondy, a później od razu przeszedłem na 300V. Nie zauważyłem żadnej różnicy ani w pracy silnika, ani skrzyni biegów.


Skoro nie zauważyłeś różnicy to po co przepłacać ;-D


Lejąc droższy nie miałem na celu odczuwać różnicy, tylko poprawić warunki pracy silnika (i w konsekwencji wydłużyć jego żywotność) - przynajmniej takie miałem przekonanie :)
Zbychu chwali shella i wskazał bardzo ważny szczegół że można go kupić na ich firmowych stacjach paliwowych co nie jest bez znaczenia. Ja osobiście nigdy nie spotkałem z motulem na stacji

Re: oleje motocyklowe

Wt kwi 20, 2021 5:25 pm

cerber napisał(a):Zbychu chwali shella i wskazał bardzo ważny szczegół że można go kupić na ich firmowych stacjach paliwowych co nie jest bez znaczenia. Ja osobiście nigdy nie spotkałem z motulem na stacji


Shella lali i leją do samochodów Hondy w ASO od nowości (czyli pierwszej wymiany). Ja sam go używam w samochodzie tej marki od wielu lat i nie mam z silnikiem żadnych problemów.
Odpowiedz