Kufry Honda NC700/650 a Honda CBF 600

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Kufry Honda NC700/650 a Honda CBF 600

Postprzez Steniek » Pt sty 26, 2018 10:48 am

Witam,

Nie wiem czy dobry dział wybrałem na to pytanie, ale zaryzykuję. Czy ma ktoś może doświadczenia i może mi odpowiedzieć na pytanie czy kufry boczne z Hondy NC700/NC750 będą pasować też do hondy cbf 600? Znalazłem na jakieś aukcji taką informację ale potrzebował bym to gdzieś potwierdzić. Szukam oryginalnych kuferków bocznych do mojej Hondy, ale ceny nowych to abstrakcja, a o używki w dobrym stanie do tego modelu też trudno dostać. Za każdą pomoc z góry dziękuję.
Avatar użytkownika
Steniek
Nowicjusz
 
Posty: 19
Dołączył(a): So lis 11, 2017 4:31 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Imię: Krzysztof
Motocykl: Honda CBF 600S
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry Honda NC700/650 a Honda CBF 600

Postprzez Turos » Pt sty 26, 2018 2:05 pm

Oryginalne od NC mogą być specjalnie profilowane, aby dopasować się do motocykla. Jak jakieś GIVI lub Kappa to stelaż nie będzie pasować.
Generalnie to tak: kupujesz stelaż do motocykla dedykowany, do tego dokupujesz płytę z kufrem. Najpopularniejsze do CBF są monolock i monokey. Różnią się zastosowaniem. Raczej celuj w monokey, gdyż wytrzymują większą prędkość i obciążenie.
Spróbuj z konfiguratorem ze stron z moto bagażami :) tam dobiera Ci automatycznie wszystko pod kufer który chcesz kupić.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry Honda NC700/650 a Honda CBF 600

Postprzez Steniek » N sty 28, 2018 2:45 pm

Problem w tym, ze givi/ kappa ma dość ordynarne stelaże. Podoba mi się stelaż shad ale z kolei kufry shad są bardzo szerokie. Poza tym, mam już centralny kufer na standardzie shada więc boki og givi mogą mi się nie zgrywać stelażami. Ideał to hondowskie boki, ale za nowy set zawolali mi 3350zl (2 kufry 29 litrów plus stelaż)
Avatar użytkownika
Steniek
Nowicjusz
 
Posty: 19
Dołączył(a): So lis 11, 2017 4:31 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Imię: Krzysztof
Motocykl: Honda CBF 600S
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości