Uwierające słuchawki intercomu

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Uwierające słuchawki intercomu

Postprzez Dworzi » So sty 27, 2018 1:06 pm

Wiem, że są już tematy o intercomach ale to konkretne modele a ja o czym innym więc tworze nowy.
Zakupiłem chińskie intercomy i jestem bardzo zadowolony. Niestety przysłowiowym bólem w dupie było upchanie tego w kasku przez co zrobiło się ciaśniej. Muszę wykombinować coś żeby schować te słuchawki głębiej bo teraz uwierają w uszy. Będę zmuszony ciąć bo nie mamy przewidzianego miejsca na nie. Ktoś przeprowadzał taką operację i udzieli wskazówek jak to najlepiej zrobić? Jakieś patenty co do sposobu cięcia, mierzenia gdzie powinny leżeć?
Malaguti F10 -> MBK X-Limit 50 -> Aprilia SX 125 -> Hornet 600 2005 -> CBF1000FA
Avatar użytkownika
Dworzi
Znawca
 
Posty: 313
Dołączył(a): Pn kwi 03, 2017 6:46 pm
Lokalizacja: Rymanów
Wiek: 29
Imię: Kuba
Motocykl: CBF1000FA SC64
W siodle: <100 kkm

Re: Uwierające słuchawki intercomu

Postprzez Turos » So sty 27, 2018 4:39 pm

Ja podcinałem piankę, bo średnica wycięcia była za mało w swoim AGV. Nożem do papieru, nożyczkami do paznokci. Brutalne cięcie i wycinanie generalnie odchodziło a potem nożem docinanie.
Co do mierzenia nie pomogę, ale najlepiej na wysokości ucha. Możesz pomalować sobie uszy i wsadzić kask na głowę to możę uda się zostawić ślad w którym miejscu się mieszczą ;)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Uwierające słuchawki intercomu

Postprzez Romek » So sty 27, 2018 4:53 pm

Robiłem takie operacje zarówno w kaskach bez otworów na głośni jak i z otworami gdzie głośniki się nie chowały w gniazda. Jedyna metoda to odrysować kółka w przypadku braku miejsca na intercom i ciąć ostrym nożykiem. Najpierw tniesz po okręgu, później powili nacinasz i wyciągasz styropian z miejsca gdzie ma siedzieć głośnik. Im więcej cierpliwości i dokładności tym efekt będzie lepszy. Głośniki muszą się minimalnie schować w tym gnieździe żeby nie wystawały bo to właśnie skutkuje uciskiem na uszy. Jest to jakaś ingerencja w strukture kasku ale moim zdaniem nie wpływa na bezpieczeństwo. Godzinka roboty i cieszysz się zestawem.
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Uwierające słuchawki intercomu

Postprzez Dworzi » So sty 27, 2018 4:59 pm

Pierwszą warstwą pod wyściółką jest plastik, przynajmniej w jednym kasku w którym będę musiał przeprowadzić operację. Myślałem nad użyciem lutownicy żeby wyciąć (wytopić) w nim kółko. Najgorsze że są one już do niego przylepione na taśmie 3M i muszę teraz jeszcze wykombinować jak je odkleić.
Malaguti F10 -> MBK X-Limit 50 -> Aprilia SX 125 -> Hornet 600 2005 -> CBF1000FA
Avatar użytkownika
Dworzi
Znawca
 
Posty: 313
Dołączył(a): Pn kwi 03, 2017 6:46 pm
Lokalizacja: Rymanów
Wiek: 29
Imię: Kuba
Motocykl: CBF1000FA SC64
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości