Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Szyba MRA VT w CBF600S i maskownice gumowe.

So lut 17, 2018 7:22 pm

Szanowne Państwo Forumowicze,

Otóż zakupiłem do mojej CBF-ki 600S szybę MRA Vario Touring (z deflektorem) założyłem ci ją i wszystko cacy dopóki nie zacząłem zakładać maskownic... Mam do czynienia z montażem precyzyjnych elementów codziennie, ale takiej gumy nie naciągnę 3-5 mm, a i tak jeden z kołków nie trafia w przeznaczony dla niego otwór, a drugi wychodzi poza obrys gumy. No i me pytanie jest, czy ja coś źle robię, czy do tych szyb są inne maskownice?

Pozdro,
DQJ

P.S Więcej zdjęć zrobię jak będzie jasno.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: Szyba MRA VT w CBF600S i maskownice gumowe.

N lut 18, 2018 9:19 am

U mnie jest to samo, MRA zle wywiercilo otwory. Możesz poprawić lub spróbować podgrzać gumy suszarka. Ja rozwiercilem otwory w fasolki

Re: Szyba MRA VT w CBF600S i maskownice gumowe.

N lut 18, 2018 1:12 pm

A widzisz... tak czułem... to zrobimy reklamację z naprawą na koszt MRA :naughty:

A to jest kwestia jakiejś serii czy tak ogólnie?

Re: Szyba MRA VT w CBF600S i maskownice gumowe.

N lut 18, 2018 1:20 pm

Nie wiem, kupiłem wysoką z deflektorem do cbf1k z 2007 i taki sam problem. Wygląda to tak, jakby wiercili otwory przed gięciem szyby i środkowe otwory uciekły o 5mm. Pasują albo górny z dolnym a środek wypada, albo Góra i środek ale wtedy dół gumy odstaje

Re: Szyba MRA VT w CBF600S i maskownice gumowe.

N lut 18, 2018 6:23 pm

Miałem szybę z 1000 do 600tki i też się męczyłem, jakoś udało się naciągnąć. Było to 6 lat temu, więc chyba mają problem w dupci xdirol

Re: Szyba MRA VT w CBF600S i maskownice gumowe.

Pn lut 19, 2018 4:40 pm

Więc trzeba będzie zaprojektować własną gumę :naughty:

Re: Szyba MRA VT w CBF600S i maskownice gumowe.

Śr lut 21, 2018 8:55 am

Tak myślę, może i głupio, ale sprawdź czy nie pomyliłeś stron maskownic może się pomieszały? :smile:

Re: Szyba MRA VT w CBF600S i maskownice gumowe.

Śr lut 21, 2018 7:32 pm

Wstyd się przyznać, ale o tym nie pomyślałem... :bag: faktycznie szkopstwo mogło sobie odwrócić i tak nawiercić otwory. :wallbash: jutro z rańca sprawdzę xgood
Odpowiedz