Stuki w silniku CBR F4

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Stuki w silniku CBR F4

Postprzez coldziuu » Pn mar 12, 2018 9:42 pm

Witam. Mam problem z moją F4 z 2000r. Mianowicie zaczęło sobie coś stukać w silniku.
https://www.youtube.com/watch?v=Jsd07zQ ... e=youtu.be
Stukanie stukaniem, ale dziwne jest to, że odpalając ją na zimnym silniku jest cisza przez 3-5 minut, potem zaczyna sobie tak pukać jakby z prawej strony silnika, mam wrażenie jakby z okolicy głowicy. Pukanie czasami na chwile ustanie, po czym znowu zacznie pukać. Motocykl na mocy nie stracił, chodzi równo, generalnie żadnych negatywnych objawów nie ma, a jak pukało tak puka.
Pozdro ;)
coldziuu
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): So paź 14, 2017 4:43 pm
Imię: Piotr
Motocykl: CBR 600 F4
W siodle: <100 kkm

Re: Stuki w silniku CBR F4

Postprzez redrum1906 » Wt mar 13, 2018 6:23 am

coldziuu napisał(a):Witam. Mam problem z moją F4 z 2000r. Mianowicie zaczęło sobie coś stukać w silniku.
https://www.youtube.com/watch?v=Jsd07zQ ... e=youtu.be
Stukanie stukaniem, ale dziwne jest to, że odpalając ją na zimnym silniku jest cisza przez 3-5 minut, potem zaczyna sobie tak pukać jakby z prawej strony silnika, mam wrażenie jakby z okolicy głowicy. Pukanie czasami na chwile ustanie, po czym znowu zacznie pukać. Motocykl na mocy nie stracił, chodzi równo, generalnie żadnych negatywnych objawów nie ma, a jak pukało tak puka.
Pozdro ;)
Brzmi jak kosz sprzęgłowy. Zobacz czy jak wciśniesz sprzęgło to czy dźwięk będzie się zmieniał.

Sent from my XT1254 using Tapatalk
redrum1906
Użytkownik
 
Posty: 95
Dołączył(a): Śr sie 23, 2017 12:53 pm
Wiek: 38
Imię: Michał
Motocykl: Szukam:-)
W siodle: <100 kkm

Re: Stuki w silniku CBR F4

Postprzez coldziuu » Pn lip 02, 2018 8:20 pm

Sorki, że mnie nie było, ale miałem przerwę z moto i troszkę olałem temat. Sprawdzałem już sprzęgło i na pewno to nie jest to. Dźwięk jest taki, jakby góra silnika nie miała smarowania i wałem na sucho trzaskał po zaworach, ale po niektórych wyjazdach, jakby tak było silnik by umarł. Tak jak pisałem wcześniej, chodzi równo i zauważyłem, że tylko stuka na zimnym. Jak się silnik rozgrzeje to jest totalna cisza i pracuje jak marzenie. Mechanik twierdzi, że napinacz, ale dziwne, że po nawet pięcio minutowej przejażdżce, gdzie silnik nie jest w stanie się dogrzać jest już cisza. Dodam tylko, że jakby to był napinacz, to niby dźwięk wtedy by dochodził z dołu silnika, a nie z góry.
coldziuu
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): So paź 14, 2017 4:43 pm
Imię: Piotr
Motocykl: CBR 600 F4
W siodle: <100 kkm

Re: Stuki w silniku CBR F4

Postprzez krzysiod » Pt sie 03, 2018 3:02 pm

Nie wiem, czy jeszcze temat cię interesuje, ale czy wymieniales napinacz rozrządu lub sprężynę w napinaczu? Jak miałem F4i, to u mnie dzwonił rozrząd. Dodatkowo dzwonił podczas jazdy na około 4 tys obrotów. Po wymianie sprężyny na mocniejszą z larssona dzwonienie ustało.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
krzysiod
Użytkownik
 
Posty: 65
Dołączył(a): So paź 05, 2013 12:25 pm
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Wiek: 33
Imię: Krzysio
Motocykl: CBF1000A '7
W siodle: <100 kkm

Re: Stuki w silniku CBR F4

Postprzez raphi » So sie 04, 2018 6:05 pm

To nie stukanie a cykanie. Dominują cykające zawory, ale co jakiś czas słychać moim zdaniem łańcuszek rozrządu. Zapewne napinacz.
Jaki masz przebieg?

I przywitaj się w powitalni bo Cię zaraz zjadą ;)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości